SVEIKATA

Viskas užknisa? Išbandyk filosofo Marko Aurelijaus praktiką1 min read

15 vasario, 2020 < 1 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Viskas užknisa? Išbandyk filosofo Marko Aurelijaus praktiką1 min read

Reading Time: < 1 minute

Sako, laimė slypi mažuose dalykuose – detalėse. Lygiai taip pat, manau, ir užsiknisimas. Maži dalykai užknisa. Kavos taškelis ant suknelės, uodas, „ne toks“ artimo žmogaus žvilgsnis ar žodis, klaida Power Point prezentacijoje, raudonas šviesoforas, spuogas vidury kaktos…
Todėl norėdami pabėgti nuo to didelio mažų dalykų spaudimo, turime bėgti didelių dalykų link. Buvimas gamtoje dovanoja nuolankumą, nesusireikšminimo ir nesvarbumo jausmą. Kas bandėte, tikriausiai pastebėjote, jog kad ir kaip stengtumėtės savęs gailėtis ar volioti savo problemas stovėdami šalia ežero, jūros ar vaikščiodami parke, ilgai skandintis savigailoje nepavyksta – tam reikia daaaaug daugiau pastangų nei sėdint ant sofos, susisukus į užklotą (sakau jums: sofos tikrai sutvertos ašaroms).
Ir nors tai puikiai žinome, kažkodėl tam didelio ryšio atkūrimui visada turime laukti atostogų – kasdienai ši praktika, rodos, nepasiekiama. O veltui. Graikų filosofai Stoikai rūpesčių atsikratymui ir krūtinės atlaisvinimui nuo kasdienės naštos turėjo praktiką – kasdien stebėti žvaigždes. Markas Aurelijus net įsivaizduodavo, kad bėga tarp jų ir paskęsta kosmoso begalybėje ir amžinybėje. Va čia tai bičas žinojo ką daro! Kas ta erzinanti rinkė ant pilvo visatos perspektyvoje? Nelabai kas. Kas tas užknisantis kolega prieš kosmoso neaprėpiamumą? Neryškus blyksnis.
Dangus, buvimas gamtoje, pasivaikščiojimas miške yra puikiausias priešnuodis prieš bambėjimą, žemiškąsias negandas, mūsų visiškai nepagrįstas svajones apie nemirtingumą, milijonus ar šlovę. Bet net ir savo namų jaukume galite atrasti didelius dalykus: vaizdą pro langą, saulėlydį, gerą poeziją, klasikinę muziką.
Nenumokite į tai ranka – šią savaitę raskite tai, kas mažus, užknisančius dalykus priverstų susitraukti iki dulkes.

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).