PODCAST SVEIKATA

Vidurių užkietėjimas: viskas, ką turite žinoti35

3 rugpjūčio, 2020 33 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Vidurių užkietėjimas: viskas, ką turite žinoti35

Reading Time: < 1 minute

Funkcinis vidurių užkietėjimas vargina kas penktą žmogų, o apie šį negalavimą kalbėti garsiai vis dar nedrąsu. Tad šįkart GINTARINĖS VAISTINĖS tinklalaidėje „Popietė su vaistininku“ – viskas, ką turite žinoti apie sklandų tuštinimąsi.

Įžvalgomis, kuo vienos laisvinamųjų vaistų grupės skiriasi nuo kitų, kokiais jų negalima piktnaudžiauti, ir patarimais kaip sau padėti ir kaip – nepakenkti, dalijosi Lietuvos metų vaistininkas Tadas Labanauskas.
Štai kelios jo įžvalgos:
– Daugybė žmonių į vaistinę ateina pirkti vaistų nuo vidurių užkietėjimo, deja dažnas jų pasirinkimas būna ne tie ar ne tokie saugūs vaistai, kokių jiems reikėtų.
– Net ir su nereceptiniais vaistais reikia būti atsargiems ar bent jau pasitarti, kaip ir kiek juos vartoti.
– Kieti viduriai signalizuoja apie netinkamą mitybą. Dauguma iš mūsų per dieną suvartoja tik apie 15 g skaidulų ir tai yra tik pusė rekomenduojamos paros normos. Norėdami gauti pakankamai maistinių skaidulų, kasdien turėtumėte suvalgyti bent 200-300 g daržovių ar keletą vaisių ar porciją sėklų.
– Viso grūdo duona – taip pat puikus skaidulų šaltinis.
– Būtent skaidulos padeda maistui judėti žarnynu, todėl pakankamas maistinių skaidulų kiekis gali padėti išvengti vidurių užkietėjimo. Vienas iš tokių populiariausių ir turtingiausių skaidulinių medžiagų šaltinių – balkšvojo gysločio sėklų luobelės, kurios gali padėti ekstra atvejais, kai nėra galimybės kasdien mėgautis visaverčiu maistu. Tai vienas geriausių natūralių vaistų, padedančių kovoti su vidurių užkietėjimu.
– Dar vienas svarbus vaistininko pastebėjimas – jeigu staiga pradėsite valgyti daug skaidulų turinčio maisto, obstipacijos gali dar labiau pasunkėti. Skaidulų kiekį reikia didinti palaipsniui.

Daugiau vaistininko Tado įžvalgų, klientų istorijų iš ilgametės praktikos, pastebėjimų apie tai, kaip reiktų stebėti vaikų elgesį, susijusį su ėjimu į tualetą, ir dar daugiau naudingų patarimų – mudviejų pokalbyje.

Laimes dieta Patreon banner

TURINYS PARENGTAS BENDRADARBIAUJANT SU GINTARINE VAISTINE

 

„Popietė su vaistininku“: vidurių užkietėjimo problemos.
Funkcinis vidurių užkietėjimas vargina kas penktą žmogų, o apie…

Posted by Gintarinė Vaistinė on Thursday, July 30, 2020

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).