SVEIKATA

Tu turi rasti tam laiko kasdien2 min read

10 sausio, 2021 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Tu turi rasti tam laiko kasdien2 min read

Reading Time: 2 minutes

Tikrai tylai. Tylai, kai Tavęs nepasiekia telefonas, televizoriaus garsai, mintys apie darbus, svarstymai, kaip čia suspėti nuvežti vaikus į darželį ar užbaigti tą prakeiktą prezentaciją. Aš esu iš tų, kurie nuolat šokinėja. Tik trumpam prisėdu ant sofos su arbata, ir jau, žiū, kažką prisiminiau, ir jau kūlvirsčiom, krisdama ir trankydamasi į stalų kampus puolu kažką paduoti, kažką įpilti ar kažkam parašyti. Juokas juokais, bet aš MOKAUSI sėdėti ramiai. Nusistatau žadintuvą 20 minučių ir visą tą laiką nepakylu nuo sofos. Ir nieko. Gyva. Ir aplinkiniai gyvi. Pavalgę, sveiki, netrokšta kur prie kriauklės. Ir man nepriekaištauja.
Tu turi surasti laiko tylai. Atsijungti, ištraukti savo laidą iš rozetės. Daryti kažką, kas neleidžia galvoti apie nieką kitą. Kad ir stovėti ant vienos kojos kitą pakėlus į priekį. Jei galvosi, nukrisi. Vieniems ta tyla yra plaukimas, kitiems – pasivaikščiojimas su šunimi, tretiems – valandėlė bibliotekoje, renkantis naują knygą. Svarbiausia – be telefono. Kaip dažnai Tu nepasiekiamas? M? Juk jeigu turi telefoną, nereiškia, kad privalai jį kelti. Niekur taip neparašyta. Kažkaip juk žmonija nugyveno iki mobiliųjų. Net į Mėnulį nuskrido be mobilaus. Pastatė piramides, Katedras ir Bazilikas. Ir tikriausiai vien dėl to, kad architektai kartais išeidavo pasivaikščioti vieni. Aš ilgai turėjau parkių dėl telefono: tu nekeli, sakydavo visi, kas netingi. Na, nekeliu. Visada gi galima parašyti žinutę. Jei kažkas mirtino, reikia skambinti 112. Taip kažkada ir mamai pasakiau, kuri eilinįkart priekaištavo, kad „o jeigu kas numirė, o tu neatsiliepei“. Jeigu kas numirė, jo jau nebeprikelsi, o aš, būdama už 300 kilometrų širdies masažo neatliksiu. Žiauriu, bet kartais taip reikia pasakyti tam, kad žmonės nustotų gręžti tavo sąžinę ir lipdyti savo emocijas.
Taigi, kaip dažnai Tu praktikuoji tylą? Atsakymas: nepakankamai. Pabandyk rasti bent ketvirtį valandos tam kasdien. Tapsi geresniu žmogumi. Ir pasaulis net nepastebės, kad buvai dingęs. O jei ir pastebės – nuo to tik smagiau pasijusi. Pažadu.

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).