SVEIKATA

Tu turi rasti tam laiko kasdien1 min read

28 sausio, 2020 < 1 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Tu turi rasti tam laiko kasdien1 min read

Reading Time: < 1 minute

Tikrai tylai. Tylai, kai Tavęs nepasiekia telefonas, televizoriaus garsai, mintys apie darbus, svarstymai, kaip čia suspėti nuvežti vaikus į darželį ar užbaigti tą prakeiktą prezentaciją. Aš esu iš tų, kurie nuolat šokinėja. Tik trumpam prisėdu ant sofos su arbata, ir jau, žiū, kažką prisiminiau, ir jau kūlvirsčiom, krisdama ir trankydamasi į stalų kampus puolu kažką paduoti, kažką įpilti ar kažkam parašyti. Juokas juokais, bet aš MOKAUSI sėdėti ramiai. Nusistatau žadintuvą 20 minučių ir visą tą laiką nepakylu nuo sofos. Ir nieko. Gyva. Ir aplinkiniai gyvi. Pavalgę, sveiki, netrokšta kur prie kriauklės. Ir man nepriekaištauja.
Tu turi surasti laiko tylai. Atsijungti, ištraukti savo laidą iš rozetės. Daryti kažką, kas neleidžia galvoti apie nieką kitą. Kad ir stovėti ant vienos kojos kitą pakėlus į priekį. Jei galvosi, nukrisi. Vieniems ta tyla yra plaukimas, kitiems – pasivaikščiojimas su šunimi, tretiems – valandėlė bibliotekoje, renkantis naują knygą. Svarbiausia – be telefono. Kaip dažnai Tu nepasiekiamas? M? Juk jeigu turi telefoną, nereiškia, kad privalai jį kelti. Niekur taip neparašyta. Kažkaip juk žmonija nugyveno iki mobiliųjų. Net į Mėnulį nuskrido be mobilaus. Pastatė piramides, Katedras ir Bazilikas. Ir tikriausiai vien dėl to, kad architektai kartais išeidavo pasivaikščioti vieni. Taigi, kaip dažnai Tu praktikuoji tylą? Atsakymas: nepakankamai. Pabandyk rasti bent ketvirtį valandos tam kasdien. Tapsi geresniu žmogumi. Ir pasaulis net nepastebės, kad buvai dingęs. Pažadu.

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).