PODCAST SVEIKATA

Sveikata: vasaros dovanos ir pavojai2 min read

20 liepos, 2020 33 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Sveikata: vasaros dovanos ir pavojai2 min read

Reading Time: 2 minutes

Vasara – tai visa džiaugsmų ir pramogų puokštė, o kad tos pamokos neapkarstų ir pasibaigus šiltoms dienoms vis dar šildytų patys geriausi prisiminimai, su Telšiuose įsikūrusios „Gintarinės vaistinės“ vaistininku Kęstučiu Beržiniu „Popietėje su vaistininku“ pasikalbėjome apie tai, kaip reiktų iš anksto pasiruošti ar ko pasisaugoti, kad nesušlubuotų sveikata.

Štai keli vaistininko Kęstučio patarimai:

– Šašlykai – ganėtinai sunkiai virškinamas, baltymingas maistas, be to, mėsą retai kada sukramtome taip, kaip derėtų, tad šašlykus geriau keisti maltos mėsos kepiniais. Bet kokiu atveju, norėdami, kad pilvas po tokių vaišių veiktų kaip veikęs, desertui suvalgykite kivių ar ananaso. Tai puikūs antioksidantai, ląstelienos šaltinis, be to, juose gausu natūralių virškinimą gerinančių medžiagų, padedančių neapsunkti nuo vaišių gausos. O jei dar prieš valgį gurkštelėtumėte, pavyzdžiui, pelynų ar kitų kartumynų arbatos, žarnynas tikrai padėkotų.

Laimes dieta Patreon banner

– Šienligė ir kitos alergijos – mūsų laikų rykštė. Dažniausiai žinome, kam esame jautrūs, bet kartais pasitaiko ir kryžminė alergija. Pavyzdžiui, jei žmogus jautrus dabar žydintiems motiejukams, tai jam gerklės peršulį, burnos gleivinės ar odos bėrimą gali sukelti ir persikai, arbūzai, apelsinai, pomidorai ar žalios bulvės. Jei esate alergiškas kiečių žiedadulkėms, tai alergines reakcijas jums sukels ir bobramuniai, vaistinės ramunės, baltagalvės, o vaišes gali „apkartinti“ saldžiosios paprikos, brokoliai, žiediniai kopūstai, kopūstai, anyžius, česnakai, svogūnai, pankoliai. Todėl vykdami į gamtą nepamirškite savo vartojamų priešalerginių preparatų.

– Pievose taip pat yra augalų, su kuriais reikalų geriau neturėti ne tik alergiškiems žmonėms, bet ir bet kuriam iš mūsų. Tai nuodingi ir stipriai organizmui galintys pakenkti augalai: nuokanos, maudos, vilkauogės, pakalnutės, mėlynosios kurpelės. Ypač saugotis vaistininkas ragina visiems pažįstamų Sosnovskio barščių, kurių net ir vienas lašelis sulčių, pakliuvęs ant odos, gali sukelti gilius ir ilgai negyjančius nudegimus.

Daugiau vaistininko Kęstučio Beržinio įžvalgų ir patarimų – mūsų pokalbyje.

Primenu, kad naujos „Popietės su vaistininku“ laidos pasirodo kiekvieną ketvirtadienį „Gintarinės vaistinės“ Facebook paskyroje. Sekite naujienas!

TURINYS PARUOŠTAS BENDRADARBIAUJANT SU GINTARINE VAISTINE

„Popietė su vaistininku“: Vasaros dovanos ir pavojai.
Į ką atkreipti dėmesį, ko pasisaugoti ir kaip pasiruošti, kad…

Posted by Gintarinė Vaistinė on Thursday, July 16, 2020

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).