PODCAST SVEIKATA

Popietė su vaistininku: ko reikia, kad širdis būtų laiminga?1 min read

6 birželio, 2020 33 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Popietė su vaistininku: ko reikia, kad širdis būtų laiminga?1 min read

Reading Time: 2 minutes

Kaip pati juokauju, ketveri metai vedant ir rašant scenarijus laidai „Klausikite daktaro“ prilygsta pusei medicinos išsilavinimo: su šia patirtimi atkeliavo didelė pagarba kūnui, jame vykstantiems procesams,  ir tai, kaip tobulai jis sutvertas.

Ar žinojote, kad jei jūsų kraujagysles, venas, arterijas, kapiliarus – visą kraujotakos sistemą ištiestume, ja Žemės rutulį galėtume apjuosti dukart? Ar žinojote, kad vienas kiaušinis per dieną širdies smūgio tikimybę sumažina 12 procentų? O padidėjus cholesterolio kiekiui nebūtina sėsti ant grikių dietos ir griebtis vaistų – tam yra ir itin veiksmingų natūralių priemonių.

LAIMĖS DIETOS pokalbių cikle POPIETĖ SU VAISTININKU turėsiu džiaugsmo vėl sugrįžti prie savo mylimos medicinos ir pasikalbėti su žmonėmis, pas kuriuos neretai bėgame pirmiau nei pas daktarą – vaistininkus. Ir šįkart svečiuojuosi Kaune, Birželio 23 gatvėje įsikūrusioje „Gintarinėje vaistinėje“, kur pusvalandį iš širdies į širdį apie širdies sveikatą kalbėjomės su vaistininke, farmacinės veiklos vadove Raimonda Trunce.

Laimes dieta Patreon banner

Tiesa, Raimonda pasidalino kardio treniruočių (kai treniruojame širdį, deginime riebalus, bet neauginame raumenų) formule, pagal kurią galite nusistatyti, kokia turi būti žemiausia ir aukščiausia pulso riba treniruojant širdį:

Formulė atrodo taip:
Žemutinė pulso riba: (220 – Y (jūsų amžius)) X 0,6
Viršutinė pulso riba: (220 – Y (jūsų amžius)) X 0,7
Pavyzdys: Jūsų amžius – 40 metų. Žemutinis pulsas apskaičiuojamas: (220-40) X 0,6 = 108
Kritinė (gyvybei pavojinga) riba jūsų širdžiai apskaičiuojama iš
220 atėmus jūsų amžių


Kviečiu paklausyti, o paklausius parašyti. Klausimų apie vaistus, maisto papildus, susirgimus, negalavimus ir sveikatos stiprinimą, temų, kurios jums būtų įdomios ar aktualios, lauksime adresu [email protected]

Turinys paruoštas bendradarbiaujant su

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).