SVEIKATA

Laimė sisioti kartu: kodėl moterys neina į tualetą po vieną?3 min read

14 lapkričio, 2019 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Laimė sisioti kartu: kodėl moterys neina į tualetą po vieną?3 min read

Reading Time: 2 minutes

– Mama, aš noriu sysiu! Gal gali man palaikyti kompaniją? – nusišypso mūsų Luna ir aš žinau: moterys tiesiog gimusios eiti į tualetą kartu.
Žinau, kad vyrus tai stebina. Įprastai vyrų tualetai primena morgą (žinau, nes kai į renginius einu su vyriška kompanija, dažniausiai renkuosi vyrų tualetus dėl elementarios priežasties – ten nėra eilių). Vyrai turi vieną elementarų fizinį tikslą: ateiti prie pisuaro, paspoksoti į plyteles sysiojant, nusiplauti rankas ir išeiti. Moterims tualetas reiškia žymiai daugiau.
Aš jį matau kaip reklaminę pertraukėlę, kurios visi laukiame, kad nepraleistume įdomiausios filmo vietos. Jei vidury vakarienės išeisiu sisioti viena, didelė tikimybė, kad neišgirsiu kažko įdomaus, vadinasi, kartu veduosi ir drauges tam, kad pokalbį pratęstume tualete arba – sugrįžusios prie stalo.
Kita priežastis – eilės. Jųprie moterų tualetų nebūna tik benzino kolonėlėse ir krepšinio varžybose, visur kitur mes esame pasmerktos laukti eilėje, o gera kompanija visada sutrumpina laukimo laiką.
Trečioji priežastis – aptarti tai, ko nepasakytum prie kitų: ką manau apie draugės atsivestą vaikiną, kaip siūlyčiau spręsti prie stalo įvykusį konfliktą ar kokiu būdu pranešti svarbią naujieną. Tualetas – puiki vieta strategavimui.
Dar viena priežastis – nuomonė. Nors mes, moterys, kaip ir numanome, jog puikiai atrodome, pritariamas draugės linktelėjimas, kai pasidažome lūpas ar pasitvarkome plaukus, mums yra labai svarbus ir dovanoja dar didesnį užtikrintumo jausmą.
Jeigu anksčiau moterys palikdavo vyrus rūkyti cigarų, tai dabar mes tiesiog einame į tualetą. Manau, kad yra temų, kurios tiesiog netinkamos aptarinėti, kai prie stalo yra vyrų. Arba jos per intymios, arba tiesiog neaktualios. Ėjimas kartu į tualetą man yra dar vienas būdas sutvirtinti ryšį, ir galiu pripažinti, kad kartais dažydamasi lūpas su draugėmis galiu išsikalbėti taip, kaip niekad neišsikalbėčiau su savo antrąja puse.
Jei dar apie pokalbių temas, turėčiau prisipažinti, kad tualetas kartais būna pabėgimas nuo to, apie ką kalba vyrai. Tai nebūtinai neįdomu. Tai įdomu jiems, bet ne mums. Tad mes tiesiog mandagiai pasiplauname pasikalbėti apie tai, kas iš tikrųjų verta aptarimo.
Šiaip tai tualetuose iš tiesų dažnai aptarinėjame savo vyrus. Taip jau yra. O ir mūsų, draugių, pabėgimai neretai būna proga jiems geriau pažinti kits kitą – negi tylėsi prie stalo? (Ir taip, žinau, kad kartais tie palikimai nėra jau tokie smagūs, ir sukelia pyktį iš serijos „kodėl mane palikai su tuo keistuoliu ar nuobodyla“, bet bent jau pabandžiau).
Tiesa, užsitęsęs tualeto ritualas neretai išprovokuoja konfliktą arba bent jau klausimą: „Ką ten tiek veikti?“, bet galiu pasakyti, jog veikti yra ką.
Štai anądien draugė mums visoms demonstravo, kaip ilgiau išsaugoti lūpdažį – triuką, nusižiūrėtą YouTube: pasidažai pieštuku, tada lūpdažiu, tada nusausini servetėle, papudruoji, vėl pasidažai, pakeli šepetėlį nuo grindų, nes kol kalbėjai, jis nusirideno, išplauni jį su muilu, vėl pasidažai lūpas ir t.t. – juk neišeisi ir nepaliksi draugės pačiame veiksmų įkarštyje! O kur dar
visi komplikuoti nusirengimai ir apsirengimai… Pamenu, kažkada vilkėjau tokį kombinezoną, kuris turėjo keturias sagutes nugaroje, ties kaklu, keturias – ties juosmeniu, ir po keturias ant kiekvienos rankovės. Nebuvo jokių galimybių, kad užsisegčiau jį be pagalbos.
Nepamirškime dar ir vaikų, kurie į tualetą dažniausiai keliauja su mumis… o su jais būna labai daug reikalų.
Tad turint omeny, kiek mums visko reikia nuveikti, manau, vien faktas, kad mes apskritai išeiname iš tualeto, turėtų būti labai sveikintinas. Ir mums tikrai labai džiugu, kai mūsų laukia.

Jums turėtų patikti:
Dalykai, kuriuos mes visi darome
Ar kada nors įėję į kambarį, pamiršote, ko norėjote?

Piešiate klausydamiesi kitų? Ką turėtumėte žinoti?
Kakoti yra laimė

Laimes dieta Patreon banner

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).