PODCAST SVEIKATA

Kiekvienam galvos skausmui – skirtingi vaistai3 min read

6 rugsėjo, 2020 33 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Kiekvienam galvos skausmui – skirtingi vaistai3 min read

Reading Time: 2 minutes
Galvos skausmo priežastys – skirtingos, vadinasi, visiems jiems vienos stebuklingos piliulės nėra. Tad šįkart  GINTARINĖS VAISTINĖS tinklalaidėje „Popietė su vaistininku“ kalbamės apie tai, kas sukelia galvos skausmą, kada reikia griebtis vaistų, o kada pakanka tik pakoreguoti savo mitybos ar gyvenimo įpročius.

Kaip, skaudant galvai, nepasiklysti vaistų ir papildų gausoje, pataria Lietuvos metų vaistininkas Tadas Labanauskas – jei norite tapti tikrais galvos skausmo ekspertais, paklausykite jo įžvalgų žemiau esančiame video.

Na, o dabar – greiti patarimai, kai vaistinė toli.

Laimes dieta Patreon banner

– Jei kankina migreninis skausmas, užsidėkite šaltą kompresą ant kaktos. Ledo kubeliai rankšluostyje, maišelis šaldytų žirnelių ar net šaltas dušas gali apraminti skausmą. Kompresą laikykite 15 minučių, po to padarykite 15 minučių pertrauką.

– Jei galvos skausmas kyla nuo įtampos, pabandykite užsidėti šiltą kompresą ant kaklo arba pakaušio (pamenu, mama turėjo tą, tokią į rozetę įjungiamą pagalvėlę).  Šiltas kompresas padės esant ir sinusų skausmui. Įtampą puikiai nuima ir karštas dušas.

– Juokas juokais, bet daug kas dar iš vaikystės prisimename galvos skausmą, sukeltą… suveržtų plaukų. Taigi, paklauskit savęs, ar ne per stipriai suveržėte plaukų gumelę, ar tikrai ta skrybėlė ne per smarkiai spaudžia ir ar plaukimo akinukai tinkamai įtempti. Kartais apie išorinius veiksnius tiesiog nesusimąstome.- Jeigu esate linkę į migreninius skausmus, tikriausiai žinote, koks priešas gali būti ryški šviesa. Ne tik tvieskianti pro langus, bet ir ta, kurią spinduliuoja ekranai. Taigi aklinos užuolaidos, tamsūs akiniai lauke, ne per stiprios lemputės ir kompiuterio ekrano filtrai yra nebloga kombinacija galvos skausmo prevencijai.

– Mažiau kramtysi, mažiau skaudės. Aš – ne apie priaugtą svorį, o apie kramtomą gumą. Taip, jos kramtymas kartais sukelia galvos skausmą. Kaip ir pieštuko, nagų, lūpų ar vidinių skruostų pusių. Jei turite silpną žandikaulį, venkite traškių ir lipnių reikalų. Ir irisų. Valgykite mažais kąsneliais ir paklauskite partnerio, ar naktimis negriežiate dantimis – dantų kapa gali tapti tikru išganymu, jei rytais kamuoja galvos skausmas.

– Kofeinas yra tas geras draugas, kuris atskuba pagalbon dar iki atvažiuojant policijai. Jei išgersite kavos neįsibėgėjus skausmui, gali būti , kad to ir užteks. Bet per daug kavos gali sukelti atvirkštinę reakciją – pasak vaistininko Tado Labanausko, kofeino trūkumas turi savo atskirą skyrių galvos skausmo knygoje.

– Atsipalaidavimo tikriausiai neįmanoma padauginti. Joga, meditacija, raumenų atpalaidavimas ar tiesiog nusispjovimas ant visų problemų bent valandėlei gali padėti susidoroti su galvos skausmu. Kaip ir masažas. Paskirkite kelias minutes smilkinių ir/ar kaklo masažui – jis daro stebuklus su dėl įtampos kylančiu galvos skausmu.

– Imbieras. Kai kalba pasisuka apie galvos skausmą, tiek migreninį, tiek ne tokį negailestingą, šitas augalas daro stebuklus. Valgykite su medum ir citrina, dėkite į žaliuosius kokteilius, gaminkite arbatą, žodžiu, nesvarbu, ar geriate vaistus, ar ne, imbieras nepamaišys.

TURINYS PARUOŠTAS BENDRADARBIAUJANT SU GINTARINE VAISTINE

„Popietė su vaistininku“: Galvos skausmas

Galvos skausmo priežastys – skirtingos, vadinasi, visiems jiems vienos stebuklingos piliulės nėra. Tad šįkart „Popietėje su vaistininku“ kalbamės apie tai, kas sukelia galvos skausmą, kada reikia griebtis vaistų, o kada pakanka tik pakoreguoti savo mitybos ar gyvenimo įpročius.
Kaip, skaudant galvai, nepasiklysti vaistų ir papildų gausoje, pataria Lietuvos metų vaistininkas Tadas Labanauskas.

Posted by Gintarinė Vaistinė on Thursday, September 3, 2020

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).