PODCAST SVEIKATA

Greitas įvadas į tinkamą odos priežiūrą2 min read

6 liepos, 2020 33 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Greitas įvadas į tinkamą odos priežiūrą2 min read

Reading Time: 2 minutes

Oda –  didžiausias mūsų organas, kvėpuojantis, geriantis, jaučiantis prisilietimus ir susiduriantis su žalingu aplinkos poveikiu. Kaip ja teisingai rūpintis? Kodėl vonios lentynėlėje turėtų būti daugiau nei tik kremas? Kaip nustatyti savo odos tipą? Kuo išskirtinė kiekvieno jų priežiūra? Serumai, tonikai, skirtingų rūšių odos šveitikliai, hidrolatai, kaukės, paakių kremai… kaip nepasiklysti jų gausoje, kokia eilės tvarka juos tepti ir kaip susidėlioti rytinius ir vakarinius grožio ritualus?
Patarimais ir įžvalgomis apie odos priežiūrą „Popietėje su vaistininku“  kalbėjomės su GINTARINĖS VAISTINĖS vaistininke Kristina Jančiukiene.

 

Laimes dieta Patreon banner

O čia – keli greiti vaistininkės Kristinos patarimai:

  • Kosmetika, kurios pakuotės pažymėtos mėlyna linija ar yra melsvo atspalvio, dažniausiai būna skirti sausai ar labai sausai odai, žalia linija skirta problemiškai arba kitaip riebiai odai, raudona linija yra jautrios odos ir t.t.
  • Galima naudoti skirtingų kompanijų produktus, svarbu, kad priemonė tiktų. Vis dėlto, patariama rinktis vienos kompanijos produktus, nes sumažėja alergijos tikimybė. Kur kas svarbiau atkreipti dėmesį į produktų galiojimo laiką, ar jie nesugadinti laikant netinkamomis sąlygomis.
  • Kovai su raukšlelėmis ieškokite kremo su pieno ir alfa-hidroksi (AHA) rūgštimis.
  • Kremai su retinoliu padeda odai atsinaujinti, taigi lėčiau formuojasi raukšlės.
  • O jei kremo sudėtyje yra ir keramidų, oda bus apsaugota nuo žalingo aplinkos poveikio. Veiklioji medžiaga matriksilas veikia panašiai kaip botulino injekcija – kuriam laikui pristabdo raumenų judesius ir akivaizdžiai sumažina raukšles.
  • Brandžiai odai vertėtų rinktis aktyvesnius kosmetinius preparatus: reguliariai naudoti aktyvius serumus bei koncentratus, rinktis kosmetines priemones su fitohormonais.
  • Jaunai odai reikia rinktis kremus, saugančius nuo UV spindulių, žalingų aplinkos veiksnių. Odos priežiūros produktuose turėtų būti gausu antioksidantų, vitaminų, ypač C.
  • Vasaros metu naudojant kremą su vitaminu C reikėtų naudoti ir apsauginį kremą.
  • To paties kremo nereiktų naudoti ilgai, nes oda pripras prie jo sudedamųjų dalių ir jos taps nebe tokios veiksmingos.
  • Šaltuoju metų laiku drėkinantį kremą reikėtų naudoti nakčiai, maitinantį – dienai, o šiltuoju – atvirkščiai.

Turinys paruoštas bendradarbiaujant su

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).