PODCAST SVEIKATA

GINTARINĖ POPIETĖ: faktai, kurių nežinojote apie SPF33

23 kovo, 2021 33 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

GINTARINĖ POPIETĖ: faktai, kurių nežinojote apie SPF33

Reading Time: < 1 minute

Vėl saulelė atkopdama budino svietą ir visus kremais su SPF teptis kvietė.
Žinau, kaip mes visi ištroškę saulės spindulių – tik užmatau kur saulėkaitą, bėgu į ją, sustoju ir sustingtu kaip augalas, vykdantis fotosintezę. Saulė – tai laimė, tai vitaminas D, tai mūsų gyvybės šaltinis. Bet kartu saulė yra labiausiai odą sendinantis faktorius (gal dėl to mes taip gerai ir astrodome, kad saulės turime mažai? A? J)
Tad šįkart GINTARINĖS VAISTINĖS tinklalaidėje „Gintarinė popietė“ su vaistininkė Kristina Jančiukiene kalbėjomės apie priemones, saugančias odą nuo kenksmingų saulės spindulių ir odos priežiūrą nudegus.
Štai keli įdomūs faktai apie SPF kremus:
– Tam, kad kremas užsidirbtų „atsparus vandeniui“ ženklą, turi būti įrodyta, kad jo apsauga niekur nedingsta net ir maudantis ar sportuojant 40-80 minučių.
– Skaičius nebūtinai yra viskas. Pavyzdžiui SPF 30 užblokuoja 97 procentus UVB spindulių, o SPF 50 – 98 procentus, skirtumas – tik 1 procentas!
– SPF apsaugą rekomenduojama naudoti ištisus metus. Nudegti galima net būnant ne lauke – UVB spindulius stiklas blokuoja, o štai nudegimus sukeliantys UVA spinduliai pro stiklą prasprūsta, tad nudegti gali ir būdamas prie darbo stalo ar vairuodamas automobilį.
– Įkaitęs kremas nuo saulės, praranda savo efektyvumą, tad būdami paplūdimyje, kremą laikykite šešėlyje arba maisto šaldytuvėlyje.
– Vieno karto negana. Jeigu žinote, kad lauke būsite visą dieną, apsaugą pasiimkite kartu ir kremu tepkitės kas dvi valandas.
O dabar – kviečiu žiūrėti!

Turinys paruoštas bendradarbiaujant su GINTARINE VAISTINE

Laimes dieta Patreon banner
Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).