PODCAST SVEIKATA

GINTARINĖ POPIETĖ: kuo skiriasi dezodorantas nuo antiperspiranto? Ką išduoda pagausėjęs prakaitavimas?2 min read

15 balandžio, 2021 33 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

GINTARINĖ POPIETĖ: kuo skiriasi dezodorantas nuo antiperspiranto? Ką išduoda pagausėjęs prakaitavimas?2 min read

Reading Time: 2 minutes

Kuo skiriasi dezodorantas nuo antiperspiranto? Kas sukelia prakaitavimą?
Jei su prakaitu kovoti norite ne tik stipriais, bet ir saugiais ginklais, tikina „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Kristina Kurtinaitytė-Jančiukienė, turite žinoti, kaip juos pasirinkti.

Dezodorantai ir antiperspirantai – nepamainoma higienos priemonė. Jie ne tik leidžia jaustis patikimai ir nebijoti jaustis nepatogiai dėl prakaito, bet ir apsaugo nuo bakterijų.

Kuo skiriasi dezodorantas ir antiperspirantas? Daugelis mano, kad tai – ta pati, tik skirtingos konsistencijos medžiaga. Pasak vaistininkės, pagrindinis šių priemonių skirtumas yra tas, kad dezodorantai naikina bakterijas, kurios sukelia blogą kvapą, o antiperspirantai stabdo prakaitavimą.

Laimes dieta Patreon banner

Dezodorantą svarbu rinktis ne tik pagal kvapą, kompaniją bet ir sudėtį. Atkreipkite dėmesį ir venkite: triklozano, propilenglikolio, ingredientų, kurių pavadinimai prasideda methyl-, butyl-, propyl,- ethyl, parabenų. Parabenai, giliau nei bet kokie kiti konservantai įsigeria į odą ir lemia endokrininės sistemos pažeidimus.

Natūralių dezodorantų gamyboje taip pat plačiai naudojami alavijai, hamameliai, augalinis glicerinas,
kalaminas (rožinė pudra, gaminama iš cinko oksido), kuris veikia džiovinančiai, taip pat cinko
ricinoleatas.

Pats paprasčiausias natūralus dezodorantas – alūno kristalas. Su nemaloniu kvapu padeda kovoti ir natūralūs augalų aliejai, ekstraktai, tokie kaip ramunėlių, arnikos, palmarozų, medetkų, arbatmedžio ir kt. Kai kurie augalų aliejai ir ekstraktai, tikina vaistininkė Kristina, gali sureguliuoti ir prakaito išsiskyrimą, pavyzdžiui, vetiverijos.

Namuose galime taip pat galime pasigaminti natūralų dezodorantą.
Kokios medžiagos ir kaip veikia?
Kokosų aliejus – padės išvengti bakterijų, kurios sukelia pažastų kvapą, veikdamas kaip antibakterinis. Kukurūzų krakmolas – padeda sugerti drėgmę nuo odos.
Sviestmedžių sviestas – tinka jautrioms odoms, padeda ją suminkštinti, natūraliai apsaugoti.
Baltas molis – padeda detoksikuoti odą pašalinant toksinus ir išvengti prakaito.

Pasak aromaterapija itin besidominčios Kristinos, pastebėta, jog dezodorantai, dvelkiantys vanile, obuoliais, rožėmis, pačulėmis, levandomis, slopina apetitą. Pasak kvapų ekspertų, citrusinių vaisių kvapais dvelkiančios moterys atrodo jaunatviškesnės. Mėtų, apelsinų ir greipfrutų aromato dezodorantai ramina ir atpalaiduoja. Yra dezodorantų, kurie, užtepti ant odos, suteikia jai perlamutrinį atspalvį, vizualiai paslepiantį odos nelygumą ir tamsumą.

Jei norite įsigyti nekenksmingą dezodorantą, užsukite į vaistinę, kur galėsite patikrinti jų sudėtį ir gauti specialisto konsultaciją.

Na, o daugiau informacijos apie dezodorantus bei antiperspirantus, ir įžvalgas apie ligas, kurias gali signalizuoti pakitęs prakaito kvapas – tinklalaidėje GINTARINĖ POPIETĖ.

TURINYS PARUOŠTAS BENDRADARBIAUJANT SU GINTARINE VAISTINE

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).