PODCAST SVEIKATA

5 klausimai, kuriuos bijo užduoti vyrai5 min read

17 rugpjūčio, 2020 33 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

5 klausimai, kuriuos bijo užduoti vyrai5 min read

Reading Time: 3 minutes

Pas gydytojus neretai einame tik tuomet… kai jau manome mirštantys arba būna per vėlu. Bet yra klausimų, kuriais dažnas vyras į daktarą nesikreipia niekada. Verčiau jau atsakymų ieško internete ar draugų patirtyse. Kiek teko bendrauti su GINTARINĖS VAISTINĖS vaistininkais, visi sutartinai linksėjo galvas: pasirodo, nė vienas klientas papildų dėl erekcijos sutrikimų neperka sau. Vis kokiam pusbroliui, kolegai ar draugui. Todėl šįkart su vaistininku Arnu Janušausku nusprendėme pasikalbėti apie klausimus, kurių paklausti nedrąsu, bet norisi.

Pirmas jų – erekcijos disfunkcija

Vyrų erekcijos sutrikimų aptarimas – vis dar tabu. Kadangi Lietuvoje statistikos apie šios problemos mastus vis dar nėra, galima tik spėti, kiek vyrų skundžiasi erekcijos sutrikimais ir išskirti dažniausiai pasitaikančias šio sutrikimo priežastis. Arnas tikino, kad erekcijos disfunkcija pasireiškia įvairaus amžiaus vyrams, tad patyrus ją jauname amžiuje jaudintis nederėtų – vis dėlto dažniausiai šį sutrikimą nulemia psichologiniai faktoriai, įvairios baimės (pavyzdžiui, nesėkmės, lytiškai plintančių ligų, palikuonių, pasišaipymo ir t.t.), medžiagų apykaitos sutrikimai, patirtos traumos, nervų sistemos ligos, uždegimai (pavyzdžiui, šlaplės, prostatos), alkoholis, narkotikai, rūkymas.
Neretai erekcijos sutrikimą lemia kraujotakos sistemos sutrikimai, kurie ir trukdo pilnaverčiam seksualiniam gyvenimui ir kuriuos būtina gydyti mediciniškai.

Antras klausimas: ar reiktų vartoti testosterono skatintojus?

Pasak GINTARINĖS VAISTINĖS vaistininko Arno Janušausko, papildai, kurie dažniausiai laikomi libido stiprikliais, sudaro didžiąją dalį testosterono skatintojų rinkos. Tačiau dauguma jų neturi jokio poveikio testosterono lygiui. Taigi kodėl vyrai perka juos? Tai gan paprasta: vyrai mano, kad jie veikia. Bet jūsų libido lygis gali pakilti net jei ir nepakyla testosterono lygis, mat testosterono skatintojai priverčia vyrus galvoti, kad jūsų „T“ lygiai yra pastebimai aukštesni, kai jų iš tikrųjų nėra. Ir čia jau suveikia placebo efektas.
Kokie papildai gali turėti įtakos testosterono lygio augimui?
Arnas išskiria kelis: D-asparto rūgštis, magnis ir cinkas bei vitaminas D.

Laimes dieta Patreon banner

Trečias klausimas: kas gali padėti esant gausiam prakaitavimui?

Pasak Arno, daugiau prakaituojame, kai nusilpsta imuninė sistema, po gydymo antibiotikais ir pan.

Kai kurie žmonės prakaituoja kasdien, kiti – kelis kartus per savaitę, tačiau tik tada, kai nemiega. Naktimis pasikartojantys karščio pylimai arba prakaitavimas gali būti hormoninės sistemos sutrikimų. Nuolat gausiai prakaituojanti oda netenka apsauginio lipidų sluoksnio, dėl to būna neatspari infekcijomis. Todėl, jei per gausiai prakaituojama, būtina gydytojo konsultacija.

Galimi keli gydymo metodai: gydytojo skiriami antiperspirantai su aliuminio druskomis, botulino toksino injekcijos, geriami anticholinerginiai vaistai, prakaito liaukų ardymas mikrobangomis, chirurginis gydymas suardant prakaito liaukas ar atliekant nervų, atsakingų už prakaitavimą, pažeidimą.  Reiktų pakankamai vartoti skysčių, riboti kavos, energetinių gėrimų, alkoholio, aštraus maisto vartojimą, vengti karštų patalpų bei pirčių.

Ketvirtas klausimas: ką reiškia blogas burnos kvapas?

Blogą burnos kvapą, kaip pasakoja Arnas, sukelia sierą gaminančios bakterijos. Šios bakterijos kaupiasi ant liežuvio paviršiaus ir gerklėje, kur natūraliai dauginasi. Šios bakterijos turi ten būti, nes jos padeda virškinti maistą suskaidydamos baltymus. Baltymai, esantys maiste, užsilieka burnos gleivinėje, ypatingai apkrėstuose ar parodontozės pažeistuose burnos audiniuose.  Tam tikromis sąlygomis šios bakterijos ima labai greitai skaidyti baltymus, kurie sudaryti iš amino rūgščių. Dviejų amino rūgščių (cisteino ir metoinino) sudėtyje gausu sieros. Kada bakterijos ima greičiau skaidyti baltymus į amino rūgštis, taip pat greičiau gaminama ir siera, tuomet pasireiškia halitozė (blogas burnos kvapas)! 

Kitos blogo burnos kvapo priežastys gali būti:

  • Rūkymas
  • Tam tikras maistas (česnakai, svogūnai ir pan.)
  • Burnos džiūvimas (kai sumažėja seilių srautas), kurį gali sukelti tam tikri vaistai ar kvėpavimas atvėrus burną.
  • Nosies infekcijos ar problemos, turinčios įtakos nosies oro srautui.
  • Tonzilių akmenys (taip pat žinomi kaip tonzilolitai ar tonzilių kamščiai, atsiranda dėl bakterijų, kurios išskiria blogą kvapą turinčius junginius ir dėl maisto bei gleivių likučių, kurie kaupiasi tonzilėse. Likučiai, kuriems priskiriami taip pat ir užnosinio lašėjimo sekretai, gali gesti gerklėje ir kauptis tonzilių plyšeliuose)
  • Problemos su virškinimu.Penktas klausimas: ar galima kovoti su plaukų slinkimu?

 Plaukų slinkimas yra nepavojingas jūsų sveikatai, tačiau tai gali pakenkti jūsų pasitikėjimui savimi. Plaukų slinkimas gali sukelti depresiją bei nerimą. Kai kuriems vyrams yra natūralu ieškoti būdų, kaip sulėtinti ar panaikinti plaukų slinkimą.  Du iš labiausiai paplitusių vaistų nuo plaukų slinkimo yra minoksidilis ir finasteridas.

Minoksidilis yra nereceptinis vaistas, kurį masažuoja į galvos odą, kad galėtų sulėtinti plaukų slinkimą, ar paskatintų plaukų augimą.

Finasteridas yra kasdienė tabletė, skirta lėtinti plaukų slinkimą ir kartais atauginti.

Chirurgija taip pat gali būti veiksminga, ji kartais naudojama kartu su vaistais. Be genetikos, yra keletas sveikatos sutrikimų, kurie gali sukelti plaukų slinkimą. Galėsite išspręsti savo plaukų slinkimo problemą gydydami pagrindinę būklę (pavyzdžiui, diabetas, skydliaukės problemos, sifilis).

Daugiau detalių ir išsamesnis pasakojimas – tinklalaidėje „Popietė su vaistininku“. Primenu, kad ši laida GINTARINĖS VAISTINĖS Facebook paskyroje pasirodo kiekvieną ketvirtadienį.

Turinys paruoštas bendradarbiaujant su GINTARINE VAISTINE.

Kaip juokauja vaistininkas Arnas Janušauskas, vyrai niekada neserga. Bent jau iki tol, kol reikia kviesti greitąją…

Posted by Gintarinė Vaistinė on Thursday, August 13, 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).