SANTYKIAI

Velykinė talka: 5 būdai apsitvarkyti vidinius namus5 min read

5 balandžio, 2021 3 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Velykinė talka: 5 būdai apsitvarkyti vidinius namus5 min read

Reading Time: 3 minutes

Per pokalbį su miško maudynių gide Mila Monk, Mila labai gražiai pastebėjo: medžiai nežydi ir neneša vaisių ištisus metus, ir mums tai suprantama, tad kodėl mes žydėjimo ir produktyvumo iš savęs reikalaujame kasdien?

Aš gimiau pavasarį. Ir man šis metas – mano naujų metų pradžia. Viltingas laikas, kai galiu būti įkvėpta natūralių gamtos ciklų. Kai galiu sau priminti, kad, nesvarbu, kaip klostėsi įvykiai pastaruoju metu, kaip jaučiuosi ar kokie ateities scenarijai sukasi galvoje, visada yra galimybė viską pradėti iš naujo.
Ir man Velykos yra savęs išmarginimas kitaip. Man jos yra savo lukšto sudaužymas, išsiridenimas iš jo. Ir šiandien aš noriu su Tavimi pasidalinti savo mini planais, kurie, tikiuosi, ir Tau padės atnaujinti, pergrupuoti, sukeisti vietomis tam tikrus dalykus ir galbūt, ne tik pergalvoti, bet ir išrasti save iš naujo.

 

Laimes dieta Patreon banner

Apsitvarkymas

Peržiūrėti spintą, atsikratyti, padovanoti, parduoti nedžiuginančius daiktus. Išsivalyti erdvę, atveriant erdvę mintims ir laikui sau – visa tai yra įprasti pavasario atributai.

Bet, besitvarkydama namus, aš lygiagrečiai tvarkausi ir savo vidinius namus – savo galvą ir širdį. Nes, kad ir kur bekeliaučiau, ką bedirbčiau ar kur bebūčiau, galų gale vis tiek sugrįžtu į save. O jei ten – liūdnas jovalas, visa kita praranda prasmę.

Kaip aš tvarkausi savo vidinius namus? Galvodama apie dalykus, kurie neduoda man ramybės: neišspręstus santykius, poelgius, dėl kurių jaučiu nepatogumą, kaltę ar gėdą. Tai, dėl ko gimsta vidiniai priekaištai. Susirašau sąrašą žmonių, su kuriais turiu susitikti ir pasikalbėti, arba tiesiog atleisti, paleisti ir užverti duris. Su kuo norėčiau praleisti daugiau laiko? Ką dėl to noro darau? Koks geriausias būdas išnaudoti laiką taip, kad galėčiau kurti savo svajonių gyvenimą? Ar mano vertybės ir prioritetai sutampa su mano įsipareigojimais? Ar mano svajonės ir tai, kas man svarbu, atsispindi mano dienotvarkėje? Kas mane riboja? Kas aš būčiau, jei neturėčiau šitų baimių ar įsitikinimų? Ar aš galiu pasidaryti planą dalykams, kuriuos atidėjinėju, ir juos pradėti daryti po 10 minučių per dieną? Ar yra kažkas, ko negaliu pakeisti? Gal galiu pakeisti požiūrį į tai?

Yra apie ką pagalvoti rūšiuojant juodas kojines 😀

Nauja

Kažkas seno, kažkas skolinto, kažkas… naujo – matyt, ne veltui vis dar gyvas šis amerikiečių paprotys. Be seno neturėtume išminties, nepasiskolinus dingtų proga grąžinti, be naujo neaugtume.

Išmokti kažką naujo nėra apie varneles, pasiekimus ir dar tobulesnę genetiką. Ir nors naujų dalykų mokymąsis veikia kaip Alzheimerio prevencija, vis dėlto mokytis kviečiu tam, kad jaustumei malonumą. Kad plėstumei akiratį, kad atrastum save kitokį pačiuose įvairiausiuose kontekstuose. Skatinti kūrybiškumą, mokytis kalbos, tapyti, gaminti, sportuoti, savanoriauti, o gal… ir pačiam tapti mokytoju.

Šitoje vietoje tikrai noriu sugrįžti prie indoneziečių kalbos studijų. Ir apskritai – prie studijų. Norėčiau išmokti dainuoti, nes gėdą dainuoti jaučiu seniai J Ir su Luna pradėti lankyti keramiką. Kol kas tiek J

 

Siela

Vienas mano būdų atiduoti duoklę sau – kassavaitinis vizitas pas psichologę, kurio metu nagrinėju savo širdies labirintus, dovanoju sau galimybę iš šono pažvelgti į savo įpročius, išsiaiškinti, kaip formavosi mano įsitikinimai, pasaulėžiūra ir elgesio modeliai.

Tikiu, kad laiko su savimi ir apie save reikia kiekvienam. Vis dar mokausi meditacijos, bet pradžiai labai padeda dėkojimo praktika, laimės linkėjimas sau, mylimiesiems, priešams ir pasauliui, vadinamas metta meditacija.

Jei nepraktikuojate jokios religijos, sakyčiau, kad vienas geriausių būdų atkurti ryšį su savimi – ilgi pasivaikščiojimai. Man patinka vaikščioti be ausinių ir stebėti, kaip reaguoju į garsus, pokalbių nuotrupas, kokias asociacijas manyje jos sukelia.

Dar vienas būdas pažinti save – tai pažinti savo tėvus ir protėvius. Gilindamąsis į savo giminės istoriją, atrasi šaknis ir įsižeminimą, ir dar labiau pasijusi esąs namie.

 

Gamta

Apie ją daug ir dažnai rašau. Gamta yra mano įkvėpimas. Paveikiausias būdas sau priminti, kad esi kažkieno didelio dalis. Kad esi dalis rato. Gamta moko kuklumo ir nuolankumo – konkuruoti su jūros, vėjo ar audros jėga negali jokios pasaulio mašinos. Todėl būkite gamtoje kiek įmanoma daugiau ir sąmoningiau.

Apie tai daugiau galite paklausyti mano ir MILOS MONK pokalbyje.

Pamažu mokausi gamtą prisikviesti į namus: sodinu gėles, jos kol kas nemiršta 😀 Norėčiau pasodinti medžių kartu su šeima, kad galėtume stebėti, kaip jie auga – tie ąžuolai ir liepos, kuriuos sodinome su tėvais jau išaugo į didingus medžius. Būti gamtoje, rūpintis gamta, pamesti save joje – tai vienas paveikiausių būdų atsinaujinti.

 

 

Aš ir mes

Kas Tavo gyvenime yra AŠ, ir kas yra MES? Jei prie kiekvieno prirašytume punktus, kuris sąrašas būtų ilgesnis? Mylėk artimą savo KAIP PATĮ SAVE. Antrąją dalį dienos rutinoje labai greitai pametame. Ir nereikia laukti pavasario, kad ją vėl surastume. Palaikyti ryšį su savimi, vis savęs paklausti, kaip jaučiuosi, ką galėčiau padaryti, kad laimės būtų daugiau, o kančios mažiau – sveika kiekvieną dieną. Tik laikydamas save už rankos pasieksi tai, ko trokšti iš gyvenimo. Kuo aiškiau žinosi, kas esi, ir ko nori, tuo paprasčiau bus susidaryti veiksmų planą ir pasukti reikiamu keliu. Klausyk širdies. Klausyk kūno. Mažiau racionalizuok ir ieškok pateisinimų netinkamiems kitų poelgiams. Primink sau, kad turi save mylėti.

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).