SANTYKIAI

Už ar Prieš?2 min read

16 birželio, 2020 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Už ar Prieš?2 min read

Reading Time: 2 minutes

Laimės receptai, kurių išmokau iš kitų: Svarbiausia – pasirinkti pusę

Aš bambu, aš prikaišioju, susipykusi galiu ištraukti iš užančio 6 metų senumo priekaištą, galiu laisvai prisikabinti, įkąsti taip, kad labai labai skaudėtų, net nesistengdama galiu būti žiauriausia ragana ir tam visada surasti pasiteisinimą.

Visam tam klestėti buvo itin palankus metas, kai su vyru uždarėme nuosavą verslą. Kaltinimai pylėsi kaip iš gausybės rago. Išsiaiškinam, susitaikom, bet štai, ne ten šapas nukrito, ir vėl trūkt už vadžių. Vėl… čia tu, čia tu, čia tu…

Laimes dieta Patreon banner

Kol vieną dieną apie tai pasiskundžiau kolegai, profesoriui Alvydui Unikauskui. Abu gėrėme kavą per pertraukėlę tarp filmavimų, ir aš išsiliejau, kaip viskas yra blogai, ir kaip dėl visko kaltas, žinoma, mano vyras.

Daktaras išklausė kaip ir kiekvienas daktaras. Ir išrašė receptą: „Tu turi pasirinkti – esi UŽ ar PRIEŠ savo vyrą. Jeigu esi UŽ, būk UŽ visur, ne tik darbuose, bet ir buityje, jo pasirinkimuose. Jei esi PRIEŠ, nebegaišk laiko ir nebekankink nei jo, nei savęs, skirkis.“

Pfff, pagalvojau, nesąmonė. Ir pamiršau iki kito barnio. Po kurio sau pažadėjau: viskas, būsiu UŽ. Pasakiau sau tyliai, Povilas apie tai nė nenutuokė. Bet nuo tos akimirkos, kai pasirinkau pusę, viskas pradėjo keistis. Mano vyrui dingo depresyvios nuotaikos, jam pradėjo sektis, jis iš naujo atrado džiaugsmą kurti ir daryti, mes vėl tapome draugais, kurie užmigdę vaiką iki išnaktų kalba nesąmones ir juokiasi iš durniausių dalykų. Mes abu buvome toje pačioje pusėje.

Žinau, kad ne kartą esu apie tai kalbėjusi, gal jau apie tai ir buvote skaitę. Bet po to, kai kažkuriame interviu apie šį receptą prakalbau, sulaukiau daugybės moterų laiškų, kad jis joms itin padėjo ir sukūrė stebuklą ten, kur magijos jau seniai nebebuvo. Pasirinkite pusę. Tai ne taip sunku, kaip atrodo.

Praktiški pritaikymo būdai:
– Jei jis/ji nusprendė, kad važiuos pro tą gatvę, o jūs norite, kad važiuotų kitu keliu, norėkite tyliai.
– Jei jis/ji nori keisti darbą/imtis naujos veiklos, bet jums baisu, nekalbėkite apie baimes, kalbėkite, kaip reikia viską sudėlioti, kad noras suveiktų.
– Jei jis/ji pridegino blynus, išsikepkite kiaušinienės. Arba valgykite tik uogienę.
– Jei jis/ji ant jūsų pyksta, neieškokite dėl ko pykti ant jo, pripažinkite kaltę ir pasvarstykite, ką iš tiesų galėjote padaryti kitaip.

Ir taip, teks prikąsti liežuvį, o čia jau, bent man, buvo iššūkis. Atminkite, visi žodžiai, kuriuos pasakome, pirmiausia turi praeiti pro trejus vartus: ar tai tiesa? ar tai būtina pasakyti? ar tai malonu išgirsti?

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).