SANTYKIAI

TEBŪNIE: laimės pamoka, kurios aš išmokau iš Elzos3 min read

13 spalio, 2020 3 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

TEBŪNIE: laimės pamoka, kurios aš išmokau iš Elzos3 min read

Reading Time: 3 minutes

Ko išmokau iš Elzos

Pradėjusi LAIMĖS DIETĄ, kurią, prisipažinsiu, didžiąją daugumą laiko rašau pati sau (kaip priminimą, kaip dienoraštį, kaip pamokas, kurias turėčiau įsidėmėti ir nepamiršti) pradėjau pastebėti, kad mano smegenys vis dažniau fiksuoja gerus dalykus. Visur, kur beeičiau, ką bedaryčiau, su kuo besikalbėčiau, ar dėl ko besinervuočiau, stengiuosi įvardinti tai, ką galėčiau išsinešti iš susiklosčiusios situacijos. Ir tai nebūtinai turi būti koks nors guru seminaras ar pasaulinis bestseleris. Laimės pamokas kiekvieną savaitę parsinešu iš LAIMĖ DIRBTI herojų – pardavėjų, kasininkų, salės darbuotojų.

O anądien, žiūrėdama serialą „Emily in Paris“, kuris šiaip jau skaitomas superlengvu ir ne pernelyg intelektualiu, vis tiek paspaudžiau pauzę ties vieno herojaus sakiniu: „Mes, prancūzai, niekada nepersidirbame ir darbe didelės prasmės neieškome, nes mums sėkmė yra prakeiksmas“. Tuomet rimtai pagalvojau, kiek daug turi aukoti sėkmingi žmonės, ir kad visi pasaulio pinigai ir titulai neatstos džiaugsmo būti su artimaisiais.

Ne kartą rašiau, kad laimė yra pasirinkimas, ir tvirtai tuo tikiu. Kita vertus, nesu tokia jau ir naivi mergaitė, savyje turiu pakankamai didelę koncentraciją sarkazmo ir juodojo humoro, manęs taip lengvai nepaimsi – šūdo medum patept nepakanka, kad patikėčiau, jog tai geras reikalas.

Laimes dieta Patreon banner

Ir visos elzos, anos ir kiti blizgūs reikalai, tiesą pasakius, man visada buvo meh… daug labiau džiaugiausi, kad dukra žiūri dokumentiką apie dinozaurus, „Piterį Peną“, „Mauglį“ ar „Mieloji, aš sumažinau vaikus“. Bet vieną dieną „Ledo šalis“ pasiekė ir ją. Ir, žinoma, ji įsimylėjo! Namie atsirado burtų lazdelės ir žydros suknelės, bet aš į visa tai žvelgiau kaip į tai, „kas praeis“.
Iki tos dienos, kai mudvi su Luna sau linksmai riedėjome iš Naujosios Akmenės. Dukra paprašė YouTube surasti lietuvišką Elzos dainos versiją ir aš pirmąkart turėjau progą jos ne tik klausytis, bet ir IŠGIRSTI! Ir, o vaikeli, kaip aš verkiau!

Su Elza pabudo mano visos praeities nuoskaudos, visi bandymai būti nepalaužiama pirmūne, saviplaka už mergaitei netinkamą elgesį, tikrosios savęs slėpimą dėl baimės būti nesuprastai ar pasmerktai. Taip ir važiavome dviese – viena išsišiepus, iš visos širdies traukianti dainą, o kita kriokianti. Su „Let it go“ paleidau daugybę savęs suvaržymų, nusimečiau pančius ir supratau, kad noriu susikurti pasaulį, kuriame visų pirma būtų gera man. Ne kitiems. Kiti juk bus laimingi tuomet, kai būsiu laiminga aš.

Tad šiandien pamoka paprasta – pamokas galite rasti VISUR. Svarbu atsimerkti, atverti širdis, neteisti, nevertinti ir neraukyti nosies. Niekas nėra per prastas kažko pamokyti.

Na, o dabar palieku jums puikų lietuvišką vertimą ir Girmantės Vaitkutės atliekamą Elzos dainą – gal kažką iš jos pasiimsite ir jūs.

Ant kalno šianakt spindi sniegas baltai,
Pėdsako nei nematyt ,
Vieniša karalystė ir turiu aš ją valdyt.
Ledinis vėjas kaukia, siaučia viduje,
Kaip man išlaikyt sunkia naštą šią?

Daugiau neleisk jiems pamatyt,
Būk gerutė, kaip visada, mergyt!
Neleisk suprast, paslėpk, nejausk!
Bet jau vėlu!

Tebūnie, tebūnie
Laikytis neprivalau
Tebūnie, tebūnie
Nusigręžti man lengviau

Man vis vien, ką galvoja jie –
Laiko siaus pūga
O mano širdy vis šalta žiema.

Kaip keista – iš aukštybių visus mažus matau,
Ir kadaise užvaldę baimės manęs nebepagaus.
Suprasti metas, ką galiu,
Surast ribas, nepaisyt jų!
Jokių taisyklių šiam kely –
Aš laisva!

Tebūnie, tebūnie
Su dangum ir vėju aš viena!
Tebūnie, tebūnie –
Neverksiu niekada.
Ši vieta – mano sukurta
Laiko siaus pūga

Lai šaltis valdo visą žemę šia galia.
Sustingus mano siela šalto ledo kristale.
Kaip žaibas perveria mintis labai aiški –
Negrįšiu aš atgal, kas liko praeity.

Tebūnie, tebūnie,
Ir aš kylu su ryškia aušra!
Tebūnie, tebūnie,
Nebūsiu aš gera.
Pagaliau aš viršūnėje,
Laiko siaus pūga,
O mano širdy vis šalta žiema.


Daugiau skaitykite čia.


 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).