SANTYKIAI

TAVO meilės SAU kalba: sužinok, kaip save pamylėti geriausiai4 min read

8 rugsėjo, 2020 3 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

TAVO meilės SAU kalba: sužinok, kaip save pamylėti geriausiai4 min read

Reading Time: 3 minutes

Turbūt yra tekę girdėti apie penkias meilės kalbas, o jei ne, tuomet – mažytė įžanga.
Neretai su savo artimaisiais, rodos, nesusikalbame: rodome jiems dėmesį pagal seną gerą taisyklę „elkis su kitu taip, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi“, o norimos reakcijos taip ir nesulaukiame.
Mums su Povilu labai ilgai užtruko suvokti, kad mūsų meilės kalbos labai skirtingos. Jam patinka man rinkti gražius daiktus, o aš  jais nelabai moku džiaugtis, mat meilę suvokiu per paklotą lovą ar pasakymą: „Tu nesirūpink, aš viską padarysiu“. Tuo tarpu Povilui patinka gauti dovanas. Jam pastangos įdėtos renkant, kuriant, galvojant apie daiktą, yra pati tikriausia meilė. Ir sriubos gali nebūti. Skrandis jausmams įtakos neturi.
Meilės kalba, kai kalbame apie santykius, yra labai svarbi – kas nenorėtų laimingos ir mylima besijaučiančios antrosios pusės? Bet, geriau pagalvojus, mūsų santykiai su pačiu savimi yra patys svarbiausi. Nebūdami laimingi, kitais tokių nepadarysime. Iš tuščios stiklinės kitų nepagirdysime. Meilė sau yra būtina pasitikėjimui savimi, emocinei ir protinei gerovei, net tam mistiškam spinduliavimui, apie kurį visi kalba, tad šiandien kažkaip pagalvojau, o kodėl savęs nepamylėjus? Jūsų meilės sau kalba gali ir nesutapti su jūsų meilės kitiems kalba, o gali ir sutapti. Metas išsiaiškinti!

Taigi 5 meilės kalbos yra:
– Prisilietimai
– Palaikantys žodžiai
– Paslaugos ir darbai
– Dovanos
– Laikas kartu

Meilė liečiant
Jeigu jūsų meilė sau pasireiškia per lytėjimą, laimė ir ramybė pas jus turėtų atkeliauti nuveikus kažką maloninančio kūną. Jeigu po sunkios savaitės kaip didžiausią apdovanojimą matote masažą, o po įtampos kupinos dienos geriausiai jaučiatės pasportavę ar pasivaikščioję – ši meilės forma yra jūsų.
Kaip dar save pamylėti?
Apsilankykite pas kosmetologę ir susidarykite savo odos priežiūros planą.
Nusipirkite geros kokybės, trokštamą patalynę.
Išbandykite naują sporto šaką.
Pasigaminkite kažką sveiko ir skanaus. Arba tik skanaus.

Laimes dieta Patreon banner

Meilė girdint
Jei jūs iš tų, kurie meilę suvokia per žodžius, turėtumėte jausti malonumą girdėdami komplimentus ir palaikančius žodžius. Tad kodėl jų laukti tik iš kitų? Juk galite ir pats save palepinti. Savęs padrąsinimas gali padėti užsiauginti sparnus ir tvirtus santykius su pačiu savimi, be to, tai nieko nekainuoja!
Kaip save pamylėti?
Ant naktinio staliuko pasidėkite užrašinę ir kiekvieną rytą parašykite 3 dalykus, už kuriuos save mylite ir esate sau dėkingas.
Parašykite sau meilės laišką.
Susikurkite savo kasdienę mantrą. Pavyzdžių rasite PASPAUDĘ ČIA.
Susikurkite palaikančių citatų aplanką ant kompiuterio Dekstopo arba Pintereste.
Paprašykite grįžtamojo ryšio iš mylimų žmonių arba kolegų darbe.

Meilė darbais
Jeigu jaučiate pakylėjimą tuomet, kai ryte pasiklojate lovą tam, kad vakare būtų smagu į ją grįžti, arba iš vakaro užpilate sau kruopų, kad ryte nereiktų gaišti laiko laukiant košės, o gal iš anksto nusidirbate nemaloniausius darbus, kad rytojus būtų šviesesnis, gali būti, kad meilė darbais yra jūsų meilės sau kalba. Paprastai tariant, jums patinka sudėlioti, nudirbti ar suplanuoti darbus taip, kad gyvenimas vėliau būtų lengvesnis. Jei savimi pasirūpinate (nunešate savo drabužius į valyklą ar susiplanuojate savaitgalį), esate laimingas.
Kaip save pamylėti?
Užsiregistruokite pas gydytojus metinėms apžiūroms.
Deleguokite darbus – su antrąja puse arba kolega susidėliokite kalendorių, kuris jums dovanotų laisvų dienų.
Išsikuopkite namus arba paprašykite juos iškuopti.
Išsiplaukite indus vos tik jie atsiduria kriauklėje.

Meilė dovanomis
Kai pirmąkart skaičiau apie meilės kalbas, pagalvojusi apie meilę dovanomis net prunkštelėjau – kas gi nemėgsta sau nusipirkti kažko faino? Ir tai nebūtinai kažkas grandioziško ar tokio brangaus, kad tektų taupyti puse metų. Ne. Žmonės, kurie myli dovanomis, džiaugiasi ir visiškomis smulkmenomis (mano vyrui meilė yra, kai pasirūpinu, kad šaldytuve visada būtų jo mėgiamo airano). Taigi, nuo gabalėlio šokolado, kai darbo diena jau įpusėjo iki puodelio skanios kavos ilgai kelionei – visa tai jums yra dovana.
Kaip save pamylėti?
Įsigykite jaukią pižamą ar kostiumą slinkinėjimui po namus.
Sunaudokite tas veido kaukes, kurias taupėte draugių susiėjimui.
Įsigykite kursus internetu ir išmokite kažko naujo.
Nusipirkite daiktą, kurio seniai norėjote, bet neradote tam laiko – kad ir gerą keptuvę.

Meilė laiku
Kokybiškas laikas su savimi yra produktyvus laikas su savimi. Ne, nekalbu apie spintos reviziją ar darbų sąrašo peržiūrą. Kalbu apie sąmoningą buvimą, laiką geriau save pažinti, paanalizuoti ir kuo daugiau apie save sužinoti – lygiai taip pat, kaip tai darytumėte su savo partneriu: būdami su savimi, stebėkite, kas jumyse įžiebia džiaugsmą, pažadina entuziazmą ir priverčia jaustis mylimu.
Kaip save pamylėti?
Pradėkite skaityti ilgai atidėliotą knygą.
Nusiveskite save arbatos be telefono ir kompiuterio.
Pasižiūrėkite filmą, kurį seniai norėjote pamatyti.
Išbandykite meditaciją – užsirašykite į kursus arba paieškokite youtube.

 

Taigi, kuri yra jūsų meilės sau kalba?

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).