SANTYKIAI

Su šventėmis! Su meile, Miškiniai3 min read

13 gruodžio, 2019 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Su šventėmis! Su meile, Miškiniai3 min read

Reading Time: 2 minutes

Jei iš dėžės išpakuotume žiemos šventes, ten visada būtų sekcija, iš kurios ištraukiama balta staltiesė, šventinės lėkštės, fotoalbumai, eglutės žaisliukai ir sekretere jau nuo kažin kada stovintis likeris.
Toje dėžėje būtų druskos atėjęs pasiskolinti kaimynas ir užsisėdėjęs gerokai per ilgai. Dar zootechnikas dėdė, kuris žino viską apie viską bei kraudamas Tau trečią šaukštą raudonos mišrainės, visada nepamiršta pabrėžti, kad „Tu labai sumoteriškėjai“.
Ten dar būtų ir teta, kuri vis dar bando sulieknėti ir kuri per kiekvieną reklamą paklausia, ar jau turi berniuką/kada tuoksies/kada bus pirmas/kada antras/kodėl nusikirpai plaukus, nes anksčiau buvo geriau.
Dar bus ir sesė arba brolis, su kuriuo iš padilbų vis susižvalgysit ir susijuoksit, nes kai kurias tiesas šiame šventiniame chaose galite suprasti tik judu.
Bus ir silkės, kurią mama skųsis persūdžiusi, o tėtis merks akį, kad ji ir po šitiekos metų vis dar įsimylėjusi.
O kur dar kūčiukai, mandarinai, kisielius, kurį kas nors baisiai garsiai ir nemandagiai šliurps. Bus mažieji, kurie raukysis, pamatę sėmeninę ir cibulinę, o mamomis tapusios dukros praradinės viltį ir pyks, kai visa tą šaukšto ir burnos kovą matančios močiutės linguos galvomis, kad „mūsų laikais vaikai valgė tai, kas paduota“.
Iš dėžės nereiktų pamiršti ištraukti ir konflikto – tai ar geriam per Kūčias, ar ne? Ir slapta nuo dievobaimingų moteriškių tai darančių visų giminės vyrų. Dėžėje, žinoma, būtų ir šiaudų, kuriuos traukdami iš po staltiesės visi sukčiauja. Ir dovanų, kurios, vargšės, vis tikisi, kad neišpakuotos sulauks Kalėdų ryto, bet oi, kaip jos klysta!
Bus daug įsitempusių marškinių sagų, atlaisvintų diržų ir raudonų skruostų. Bus daug juoko, šiek tiek barnių ir susitaikymo. Kažkas tikrai bus ne taip, kaip tikėjosi mama. Tikriausiai – tėčio elgesys arba nauja sūnaus draugė.
Bus stovėjimo kamščiuose, besiklausant kalėdinių dainų, paskutinę akimirką nupirktas puodelis su elniu, nuotraukos rėmelis ar juokingos kojinės. Toje Kalėdų dėžėje bus visko kaip visada: ir „Vienas namuose“, ir sudegusi antis, sudužę eglutės žaisliukai, padažu apipilta babytės staltiesė, ne ten pataikiusi petarda, gražiau atrodanti pusseserė, ne vietoje pasakyti žodžiai ir ne ta dovana, kurios norėjai. Bet net ir žinodama, kad viskas ir vėl bus taip pat, tos Kalėdų dėžės į nieką nekeisčiau.

——————

Metai gal ir buvo nelengvi. Bet jie BUVO! Ačiū visiems, kurie buvote ir esate šalia! Ačiū ir naujai atėjusiems į mūsų gyvenimus! Ačiū visiems, kurie skaitote LAIMĖS DIETĄ – jūs net neįsivaizduojate, kokia svarbia mūsų šeimos dalimi tapote! Jūsų laiškai, geri žodžiai ir palarkymas kasdien įrodo, kiek daug meilės, jautrumo ir pozityvumo mumyse užkonservuota! Esate nuostabūs! Labai linkime, kad tokios būtų ir jūsų šventės!

Laimes dieta Patreon banner

#REKLAMA #MAXIMA

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).