PODCAST SANTYKIAI SVEIKATA

Skaisti oda: kaip kovoti su pigmentinėmis dėmėmis3 min read

27 liepos, 2020 33 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Skaisti oda: kaip kovoti su pigmentinėmis dėmėmis3 min read

Reading Time: 2 minutes

Melaninas – natūrali žmogaus odos DNR apsauga, tačiau jei oda saugosi pati, tai nereiškia, kad galime „kepti“ ant saulės – jūsų organizmui būtina ir papildoma pagalba. Perdozavus ultravioletinės spinduliuotės ir atsiradus odoje melanino pertekliui odoje gali prasidėti fiziniai pokyčiai: formuotis strazdanos, raukšlės, pigmentinės dėmės ir net piktybiniai navikai.

Apie tai, kaip išsaugoti sveiką ir skaisčią odą „Popietėje su vaistininku“ šįkart kalbėjomės su „Gintarinės vaistinės“  vaistininke Kristina Jančiukiene.
Pasak Kristinos, labai svarbu žinoti, kad vasarą įprasta melanino gamyba yra paskatinama ir sutrikdoma iš natūralaus ritmo, ne tik nuo tiesioginių saulės spindulių, bet ir nuo karščio. Būtent karštis sukelia patinimus, odos jautrumą, kas taip pat siunčia kūnui signalą padidinti melanino gamybą.

Apibendrindama vaistininkė paminėjo, kad svarbiausios pigmentinių dėmių ir odos pakitimų priežastys yra: UV spindulių poveikis, netinkama mityba, nusilpęs imunitetas, hormonų pusiausvyros sutrikimai nėštumo metu, paaugliams, menopauzės metu, odos senėjimas, vidaus organų sutrikimai, endokrininiai susirgimai, genai.

Jei odos pakitimai jums sukelia diskomfortą, Kristina pirmiausiai patariakreiptis į specialistus, kad būtų nustatyta pigmentinių dėmių atsiradimo priežastis, ir tuo remiantis parinkti veiksmingiausi būdai joms šviesinti.

Laimes dieta Patreon banner

Keli vaistininkės Kristinos patarimai:

– Kovai su pigmentinėmis dėmėmis veiksmingos šios procedūros – su balinančiomis medžiagomis – Vitaminu C, AHA rūgštimis, retinoliu, mezoterapiniais mišiniais, naudojant impulsinę šviesą, lazerį.

– Geriausias laikas atsikratyti pigmentinių dėmių yra būtent ruduo.

– Jei norite išbalinti dėmes, priemonės turėtų turėti: alavijų ekstrakto, saldymedžio ekstrakto, arbutino, glikolio, pieno ar citrinų rūgšties, vitamino C.

– Vitaminu A (žuvį, saldžias bulves, špinatus, morkas, kiaušinius, gerdami pieną)

– Odai su sutrikusia pigmentacija prižiūrėti reikia šveitiklių, kaukių, odą šviesinančių kremų. Tokios kosmetikos sudėtyje būna hidrochinono, arnikos, kojo rūgšties, diacetilboldino (šis ekstraktas gaminamas iš boldo medžio (lot. peumus boldus), jis stipriai balina), vitamino C, įvairių žolelių ekstrakto (dedešvų, pipirmėtės, gydomosios melisos, tūkstantlapio ir kt.), kuris balina.

– Šveitikliai, kaukės. Šias priemones reikia naudoti 1 – 2 kartus per savaitę. Šios priemonės puikiai nuvalo nuo odos paviršiaus suragėjusias ląsteles, paspartina medžiagų apykaitą ląstelėse ir skatina atsinaujinti epidermį.

– Paprastai pigmentinės dėmės ir strazdanos nenušviesėja po pirmojo eksperimento. Pasirinktą priemonių kompleksą turėtumėte taikyti dvi–tris savaites. Jei ant odos atsirado šviesių dėmelių – ženklas, kad balindama persistengėte. Šį defektą geriausiai padės užmaskuoti savaiminio įdegio kremas – tolygiai ištepkite juo odą ir balkšvos dėmelės pasislėps. Be abejo, nepamirškite sumažinti balinimo procedūrų intensyvumo.

Daugiau įžvalgų ir naudingų patarimų – „Popietėje su vaistininku“

TURINYS PARUOŠTAS BENDRADARBIAUJANT SU GINTARINE VAISTINE

Popietė su vaistininku: Skaisti oda

Šįkart „Popietės su vaistininku“ tema – pigmentinės dėmės: priežastys, šalinimas,…

Posted by Gintarinė Vaistinė on Thursday, July 23, 2020


Daugiau įrašų su Gintarinės vaistinės vaistininkais raiste čia.

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).