SANTYKIAI

Paskaityk, jei kartais jautiesi… nieko vertas4 min read

19 spalio, 2020 3 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Paskaityk, jei kartais jautiesi… nieko vertas4 min read

Reading Time: 3 minutes

Visi mes taip darome. Visi mes galvojame, kad kiti žmonės nusipelnė būti laimingais ir sėkmingais.

Tos merginos Instagrame, tos žavios poros žurnaluose, tie verslininkai portalų topuose ir turtingiausiųjų sąraše. Visi mes esame pagalvoję, kad štai, koks Tu gražus, sėkmingas ir talentingas, būtent todėl Tu nusipelnei visų atostogų, šlovės ir pinigų.

O kaip gi Tu? Kodėl apie save negalvoji bent panašiai? Kad Tu nusipelnei to paties?

Laimes dieta Patreon banner

Kodėl manai, kad senas geras Tu yra mažiau nusipelnęs ar mažiau vertas sėkmingo ir laimingo gyvenimo?

Aš čia tam – kad priminčiau, jog Tu nusipelnei daugiau.
Tu nusipelnei ištikimų draugų. Tokių, kurie Tave pastatytų ant kojų, kurie Tave palaikytų.
Tu nusipelnei pasitikėti savimi. Eiti ištiesta nugara, pakeltu smakru, be nuolat kankinančio pojūčio, jog turi kažkam kažką įrodyti.
Tu nusipelnei didelių svajonių, didelių tikslų, gąsdinančių tikslų. Tu nusipelnei tikėti savim. Nusipelnei ir vilties, kuri dovanoja žinojimą, jog viską, ko užsibrėžei Tu pasieksi.

Tu nusipelnei įsimylėti. Atsibusti vieną dieną, pažvelgti į šalia miegantį žmogų ir žinoti, kad tai yra Tavo žmogus. Be mažiausios abejonės.
Tu nusipelnei gyventi be abejonių savimi. Tu nusipelnei žinoti, kad nesvarbu, ką Tu darai, kiek kartų turi pradėti vėl ir vėl, ir vėl, nesvarbu, kiek kartų krisi ar pasuksi ne į tą posūkį, Tu nusipelnei žinoti, kad turi viską tam, kad judėtum pirmyn.

Bet labiausiai Tu nusipelnei būti laimingas. Atrasti gyvenime džiaugsmą, patirti stebuklus, kurie, kaip anksčiau manei, buvo skirti kitiems. Tu nusipelnei užmigti su šypsena veide. Ir nubusti su ta pačia šypsena žinodamas, kad Tu nusipelnei visų tų nuostabių žmonių, akimirkų ir patirčių.
Tu turi tuo tikėti.

Aš Tavęs nepažįstu. Aš nežinau nieko apie Tave. Apie tai, ko Tu nepadarei ar ką padarei, kur susiknisai, ko niekada neištaisysi. Nežinau, kiek kartų nuvylei save ir kitus. Aš nieko nežinau. Nieko. Tiesą pasakius, man ir nelabai rūpi.
Nes aš tikrai nuoširdžiai tikiu, kad nepaisant viso to, Tu nusipelnei daugiau.
Tu nusipelnei daugiau.

Aš tikiu tuo, nes gyvenime daug tamsos. Tamsos, kuri skirta kiekvienam iš mūsų. Kartais tiesiog, be priežasties. Kartais dėl to, ką padarėme arba nepadarėme. Toks jau tas gyvenimas.
Bet po tamsos visada seka šviesa. Ir aš tikiu, kad gyvenime yra daugiau šviesos nei tamsos. Žymiai daugiau šviesos.
Ir vien dėl to Tu – kaip asmenybė, kaip žmogus, kaip kažkas, kas ieško gyvenimo prasmės, kaip tas, kuris nori gyventi gyvenimą, kuris kartu ir dovanoja saugumą, ir įkvepia, Tu turi daugiau šviesos nei tamsos.

Ir Tu nusipelnei daugiau. Tai yra priežastis, dėl kurios Tu nusipelnei daugiau.
Tavęs ten, priekyje, laukia šviesa. Net jei ir dabar atrodo, kad esi aklinoje tamsoje, priešais tave laukia šviesa. Manau, pats metas Tau patikėti, kad Tu nusipelnei tą šviesą pamatyti.

Tu nusipelnei jausti meilę. Tu nusipelnei pasitikėti savimi. Tu nusipelnei tikėti, kad Tu gali. Tu nusipelnei šypsotis. Tu nusipelnei pasiekti. Tu nusipelnei keliauti ir būti mylimas. Tu nusipelnei juoktis, patirti ir turėti ateitį.
Tu nusipelnei visų šių dalykų: laimės, galimybių, stebuklų, džiaugsmo, meilės…

Aš tikiu Tavo galimybėmis lygiai taip pat kaip tikiu savosiomis. Juk Tavyje slypi 100% unikali kombinacija. Rinkinys patirčių, dalykų, kuriuos Tu matei, patyrei, pasakei, ragavai, užuodei ir padarei. Tu esi visiškai unikalus.
Tavyje yra tokia stebuklinga mišrainė! Iš blogio ir gėrio, šviesos ir tamsos, laimės, kaltės, gėdos, nusivylimų ir džiaugsmo.
Visa tai tave paverčia neįtikėtinai unikaliu žmogumi. Ir kiekvienas unikalus dalykas turi savo tikslą ir savo potencialą, savo perspektyvą, savo šviesą, pilną galimybių.

Visas tas rinkinys, viskas, kas esi Tu, nori pasirodyti šiame pasaulyje. Jis nori švytėti. Jis nori augti ir būti matomas. Nori, kad jį išgirstų. Jis nori kažką pakeisti. Ir dabar Tu man pasakyk, kad tai – ne tiesa. Tu turi daug. Tu gali daug.

Tu esi vertas daug. Ir kiekvienas mūsų yra nusipelnęs leisti sau švytėti. Nusipelnęs gyventi. Nusipelnęs daugiau ir geriau.
Kuo dažniau sau priminsi šią tiesą, kuo dažniau ją kartosi sau, tuo sunkiau bus jai prieštarauti ir ja abejoti. Galiausiai, jei priminsi tai sau pakankamai kartų, Tu nebegalėsi to ignoruoti. O tada įvyks stebuklas.

Kai Tu kažkuo patiki, neįmanoma, kad tai neįvyktų. Tuomet, mano laimingieji žmonės, ateina laisvė ir pokyčiai.
Taigi, kartokite paskui mane: Aš. Vertas. Daugiau.


Daugiau skaitykite čia.


Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).