SANTYKIAI

Pamoka, kurios mane išmokė Mantas Petruškevičius3 min read

25 rugpjūčio, 2020 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Pamoka, kurios mane išmokė Mantas Petruškevičius3 min read

Reading Time: 2 minutes

Kažkodėl tikiu, kad Mantas, kuris tikriausiai dabar užsakinėja kokius 5000 tūkstančius rožių iš Olandijos, nė nenutuokia, kad apie jį rašau. Ir kiek vienintelė jo pamoka pakeitė mano ir mano sutiktų žmonių gyvenimuose.

– Visada pradėk nuo aukščiausio laiptelio, – dar prieš kokius 10 metų man pasakė Mantas. Tuomet jis buvo televizijos žvaigždė, kuri floristikos imdavosi tik dėl širdies projektų. Ir tą vakarą jis puošė vieną Kauno restoranų, o aš apie renginį rašiau, tad prisėdome kavos.

– Kai buvau 16-os, nusprendžiau, kad noriu surengti savo floristikos šou, – jau tada juokdamasis pasakojo Mantas, – taip. Galėjau tai daryti kokiuose Šančių kultūros rūmuose ar kaimo bibliotekoje, bet man to nereikėjo. Kiekvienas gali padaryti šou kaimo bibliotekoje. Aš norėjau geriausios vietos, vietos, apie kurią kuklumas neleistų pagalvoti jokiam lietuviui. Žinoma, pirmiausia į galvą atėjo Prezidentūra. Bet šansų neturėjau. Tada supratau – tai turi būti restoranas „Stikliai“! Ir ką tu sau galvoji? Aš jiems paskambinau, niekam nežinomas –iolikmetis iš Kauno. Ir jie man pasakė GERAI. Negalėjau patikėti savo sėkme. Ir aš dar tūkstantįkart labiau stengiausi, nes viskas vyko „Stikliuose“, ir pranokau pats save. Ir tos taisyklės laikausi visada: pradėk nuo geriausio varianto, nuo aukščiausio laiptelio. Tu neturi ką prarasti. Išgirsi NE, galėsi nusileisti laipteliu žemyn. Leistis visada lengviau nei kilti. Bet tik pagalvok, kas nutiks, jei išgirsi TAIP? Tik pagalvok!

Laimes dieta Patreon banner

Tuos Manto žodžius pamenu kaskart, kai turiu didelį prašymą, beprotišką idėją, ja vadovavausi, kai ėjau į pokalbius dėl darbo, kurie iš pirmo žvilgsnio buvo ne mano nosiai. Tai, kad tu išdrįsti atsidurti ant aukščiausio laiptelio, kad įkvėpi ir praveri tas duris, daro įspūdį, sako apie tavo pasiryžimą, apie pasitikėjimą savimi ir tikėjimą savo projektu.

Prieš gerus metus šiuo patarimu pasidalinau su masažuotoja Rita. Našlė, dviejų vaikų mama turėjo svajonę – iškeliauti į Kiprą. O, kad jūs ją sutiktumėt! Tiek meilės gyvenimui, tiek drąsos gyventi, tiek stiprybės kiekvieną gyvenimo smūgį priimti kaip pamoką, kaip medalį ir nešioti jį su šypsena…

Sunkiai besiverčianti, bet kvalifikuota, komunikabili, nuostabaus gerumo moteris man pasakojo, kad tam, jog pagaliau išnirusi iš visų gyvenimo šešėlių ir negandų galėtų apsigyventi saulėtoje saloje, ji yra pasiryžusi daryti masažus paplūdimyje, kepinant nežmoniškam karščiui. Ji dirbs juodžiausius darbus, kad ji ir jos vaikai galėtų gyventi rojuje. Ir čia aš jau neištvėriau, čia manyje pabudo Mantas:

– Tu visada gali nulipti iki žemiausio laiptelio, bet pradėk nuo svajonės. Tu esi atsakinga, profesionali darbuotoja – tikra dovana kiekvienam darbdaviui. Tu tai žinai, ir čia ne vieta kuklintis ar gėdintis – turi gauti tai, ko esi verta. Pradėk nuo penkių žvaigždučių viešbučių ir SPA, ir tik tada, jei nepavyks, keliauk į paplūdimius.
Pasakiau Ritai, kad ji privalo profesionaliai išsiversti savo diplomus ir gyvenimo aprašymus ir juos pasiimti į Kiprą. Pasirodo, dukros klasiokės mama būtent tuo užsiima, ir mielai jai pagelbėjo. Rita išvyko. Dirbo sunkiai, gatvėse piešė praeivių portretus (ji ir tai moka!), darė privačius masažus, bet kasdien keliavo į geriausius salos viešbučius ir SPA, ir visur palikdavo savo CV. Galiausiai, antrą mėnesį, ji gavo puikų darbą savo svajonių vietoje, o po kelių mėnesių ją iš darbdavio, dėl nuostabių atsiliepimų, perpirkti bandė jau keli SPA.

Jei tu turi ugnies, užsidegimo, didelį norą, aistrą, meilę tam, ką darai.

Jei nori daryti didelius dalykus, esi pasiruošęs bėgti ilgas distancijas, stebinti, įkvėpti, užburti…

Jei nori, kad tavimi didžiuotųsi, jei tiki, kad tau pavyks, jei gali geriau nei kiti, tu esi dovana… Bet kam. Bet kuriam darbdaviui. Bet kuriam partneriui. Bet kam. Tu vertas aukščiausio laiptelio. Pradėk nuo jo.


Daugiau skaitykite čia.

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).