PODCAST SANTYKIAI

Noriu save pamilti: kokie pirmieji žingsniai?3 min read

4 liepos, 2019 33 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Noriu save pamilti: kokie pirmieji žingsniai?3 min read

Reading Time: 2 minutes

Prieš pradėdami, išsiaiškinkim viena: mylėti save nėra egoistiška. Mylėdamas save nepražysite į narcizą. Geras santykis su savimi, pagarba savo norams, poreikiams ir sau yra kelias į darnius santykius su savo mylimiausiais ir su aplinka. Taigi, kaip keliauti meilės sau link?

Užpildykite stiklinę:
Ne kartą jau citavau Eriką Vitulskienę, kuri tikino, kad tik iš kupinos stiklinės gali pagirdyti kitus, tik būdama pilna gali duoti, todėl savęs niekada neužmiršta.
Jūsų puodas turi būti pilnas gyvybės sulčių – dalykų, kurie jus džiugina, antraip ims kankinti depresija ir nuolatinis nerimas.
Ją pripildyti galite patys, nuolat sau kartodami, kad mylite save, kad didžiuojatės savimi, kad esate gražus ir t.t. Galite meilės ieškoti ir aplinkoje, tačiau nuo tos akimirkos, kai kažkas taps jūsų meilės šaltiniu sau, jūs tapsite nuo to priklausomi. O priklausomybė mus verčia daryti dalykus, kurie nebūtinai mums yra naudingi ar malonūs.
Grįžkite į vaikystę:
Paklauskite savęs: kieno meilės labiausiai troškote, kieno dėmesio labiausiai norėjote būdamas vaikas, ir ką turėjote daryti, kad tos meilės gautumėte. Galbūt tai buvo jūsų tėvai, ir tam, kad sulauktumėte paplekšnojimo per petį jums reikėjo labai gerai mokytis, tiksliau, mokytis geriausiai, elgtis tobulai, būti laiminga ir t.t. Arba dėmesį gaudavote tik padarę kažką blogo, susižeidę ir panašiai. Arba juokindami ir krėsdami kvailystes.
Esmė ta, kad tą patį meilės gavimo kodą mes vėliau naudojame ir gyvenime tikėdami, kad taip sulauksime kitų dėmesio, draugystės ir dažnai nustekename save, nes norime viską daryti tobulai, ar visada būti linksmi ir t.t.
Venkite kompromisų:
Vienas teisininkas man yra pasakęs, kad kompromisas lygu du nelaimingi žmonės. Tad geriau vienas labai laimingas, o kitas… kaip jau išeina JJeigu darbas, santykiai ar paslaugos verčia jus nuolat eiti į kompromisus, ir tai kenkia jūsų savivertei, pasakykite NE.
Statykite save į pirmą vietą:
Kai ateina laikas priimti sprendimą, paklauskite savęs, ar tai darote dėl savęs, ar dėl kitų. Jeigu dėl savęs, tuomet pirmyn. Jei dėl kitų, pagalvokite, ar neteks gailėtis ir kokią kainą mokate.

Išmokite sakyti NE:
Mes dažnai sakome TAIP vien tam, kad gautume tos išorinės meilės savo stiklinei. Arba nenorime konflikto. Pagalvokite, kas svarbiau – išvengti konflikto, ar ant kortos pastatyti savivertę ir savo gerbūvį? Sakyti NE nėra lengva, bet, patikėkite, su laiku tikrai priprasite!
Apdovanokite save:
Mes linkę susikoncentruoti į tai, „o kas toliau?“, kai turėtume stabtelėti ir pasakyti, kad didžiuojatės savimi. Nekalbu apie paaukštinimą darbe ar nuravėtus 3 ha cukrinių runkelių. Kartais labai didelis darbas yra atsikelti iš lovos. Ar pasigaminti salotų ir pavalgyti ne užpilamų makaronų. Negailėkite sau pagyrų.
Pabūkite su savimi:
Jei darotės manikiūrą, ar dažotės, ar sukatės plaukus, ar lyginatės marškinius, būkite akimirkoje. Pasakykite sau garsiai, kad dabar aš užsiimu meile sau, kad šiuo metu aš sau esu pati geriausia kompanija, kad radau laiko ir noro pabūti su savimi ir pamylėti save veido kauke ar popcornais, ar nieko neveikimu ir žurnalu.
Nebijokite savo poreikių:
Jūs turite daryti, tai ko jums reikia, kas geriausia jums, kas jus džiugina, o ne tai, kas atrodo priimtina kitiems: norite išeiti iš vakarėlio anksti? Nenorite vartoti alkoholio? Mieliau liksite namie ir žiūrėsite filmą? Tai jūsų pasirinkimas ir tam dėl nieko nereikia teisintis. Juk jūs geriausiai žinote, kas jus džiugina ir ko jums REIKIA.

Kaip deserto kviečiu paklausyti ir pokalbio su Mados Namų plius dydžio moterims įkūrėja Erika Vitulskiene. Mudvi kalbėjome apie meilę sau ir gražiems drabužiams. Erika tikrai yra motyvacijos bomba, įsijunkit!

Laimes dieta Patreon banner
Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).