SANTYKIAI

Nori būti laimingas? Paklausyk šio Šekspyro patarimo1 min read

3 vasario, 2020 < 1 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Nori būti laimingas? Paklausyk šio Šekspyro patarimo1 min read

Reading Time: < 1 minute

Ne, ne to, kur reikia kaukolės klausti „Būti ar nebūti“, ir tikrai nebūtina su mylimąja gerti nuodų. Viskas daug paprasčiau. Dramos genijus tikino, kad kas trečia mūsų mintis turėtų būti apie mirtį. Ne veltui dramos genijus, pasakysit. Gal. Bet Williamas čia buvo teisus. Pagalvoti apie mirtį reiktų. Bent kartą per dieną. Mes žinome, kad esame mirtingi, bet niekada to iki galo ir nesuvokiame, nesinaudojame šiuo unikaliu žinojimu. Juk esame vieninteliai gyvūnai, kurie žino, kad mirs – šunims ar drambliams šis suvokimas ateina tik priartėjus paskutiniajai dienai.
Taigi, kam galvoti apie tai, kad mirsime? Tam, kad nekauptume daiktų, o kauptume įspūdžius. Kad išdrįstume padaryti tai, kam niekaip neprisiruošiame. Kad nešvaistytume laiko nemylimiems darbams, netinkamiems žmonėms ir neigiamoms mintims. Kiek laiko mes iššvaistome dalykams, kurie yra visiškai nereikšmingi? Kokio velnio? Nes mums atrodo, kad tas laikas yra begalinis. Memento Mori – atmink, kad mirsi. Ir tikrai mirsi, tad gyvenk, kol gali. Vienas geras žmogus man kažkada pasakė: „Gyvenk savo gyvnimą taip, lyg jau būtum numiręs, prisikėlęs ir viskas, ką dabar gauni yra bonusas“.
Dabar susirask sagą, kaštoną, akmenėlį ar monetą – mažą daiktą, kurį kasdien galėtum nešiotis palto ar striukės kišenėje ir kaskart jį palietęs prisiminti, jog esi mirtingas.  Nesu iš tų, kurie pasakytų: „Kam visa tai, juk vis tiek kažkada mirsiu“. Ne, manau, kad mirtis prasmės iš gyvenimo neatima. Atvirkščiai – suteikia jam dar daugiau prasmės. Ir, laimei, mes neturime priartėti prie Dangaus vartų, kad tai suvoktume.

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).