SANTYKIAI

Norėtumėte būti labiau vertinami?..3 min read

18 rugpjūčio, 2020 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Norėtumėte būti labiau vertinami?..3 min read

Reading Time: 2 minutes

Žinot tą jausmą, kai labai daug tikitės, bet liekate nesuprastas? Kai jau pusmetį neriatės iš kailio, bet jūsų simpatija net trupinių į jūsų pusę nenusipurto? Kai stengėtės darbe su prezentacija, ji buvo puiki, bet niekas nepagyrė? Kai mėnesį laikėtės dietos, bet niekas neužpylė liaupsėm?

Atstūmimo, neįvertinimo, nesupratimo jausmas gan dažnas svečias mūsų kasdienybėje.

„Kaip man susitvarkyti su tuo, kad nuolat nusiviliu žmonėmis?“ – sulaukiau trumpos žinutės Facebooke (beje labai labai ačiū, kad man rašote – taip randu daugiau temų gilintis ir mąstyti, kaip pati su tuo tvarkausi).

Laimes dieta Patreon banner

Atsakymas: NIEKAIP. Galvokite apie šitą reikalą paprastai: jie pralaimi, jūs laimite. Tuoj paaiškinsiu.

JŪS VISKĄ DAROTE TAM, KAD JUMS, O NE KITIEMS BŪTŲ GERAI: kad jums sektųsi darbe, kad darbas teiktų malonumą, kad padarytumėte karjerą.  Jūs mankštinatės tam, kad jūsų kūnas būtų sveikas ar gražus, kad jums būtų lengva lipti laiptais, pirkti rūbus, žiūrėti į save veidrodyje. Jūs mylite ir rūpinatės, nes tai smagu jums, nes duoti yra didesnė dovana nei gauti.

Nusivylimas savimi dėl to, kad kiti jūsų nesupranta, nepriima ir atstumia, ateina iš nepasitikėjimo savimi. Bet taip neturėtų būti. Niekas jums neskolingas pagyrimų, jie neprivalo jūsų vertinti, liaupsinti. Nes, visų pirma, kaip ir minėjau, jūs viską darote dėl savęs, visų antra – skirtingų žmonių lūkesčiai skirtingi, skirtingos kartelės, normos, auklėjimas, manieros.

Kuo daugiau scenarijų sugalvosite apie tai, kaip turėtų būti, kas turėtų nutikti, kokie fejerverkai turėtų iššauti jums įėjus į kambarį, kuo daugiau laimingų pabaigų prisikursite savo galvoje, tuo labiau nusivilsite.

Tad nustokite tikėtis ir laukti, rūpinkitės savimi, stebėkite savo jausmus, analizuokite emocijas ir poelgius, nustokite save vertinti pagal tai, kaip jus vertina kiti. Tai nesusiję dalykai. Kai nustosite tikėtis iš kitų paslaugų, medalių, komplimentų, paplekšnojimų per petį, tam tikrų reakcijų ar tam tikrų poelgių, jūsų gyvenimas ims keistis. Jus visi ims stebinti. Jus visi ims džiuginti pačiose netikėčiausiose vietose. Nes jūs iš jų nieko nesitikite, vadinasi, jie nėra pasmerkti jus nuvilti.

Niekas nieko neprivalo, ir kai tai suvoksite, kai suvoksite, kad visa jėga yra jumyse, viskas priklauso nuo jūsų, ir tie, kurių jūsų gyvenime nėra, atveria vietą tiems, kurie jame turi būti ar atsirasti, gyvenimas ims keistis.

Jie jus atstūmė? Vargas jiems. Nes nepažins jūsų, nežinos, kaip su jumis smagu gerti kavą ir kalbėt nesąmones.

Jie nepatirs, ką reiškia jūsų idėjos, jūsų atsidavimas, jūsų sugebėjimas praskaidrinti kiekvieną dieną.

Jie nežinos, kokias knygas geriausia skaityti šeštadieniais ir kaip paruošti tobulą kugelį.

Uždarykite duris, paleiskite, ir keliaukite toliau.

Niekas nieko neprivalo. Kaip ir jūs neprivalote visų ir visko mėgti ar daryti to, ko nenorite.


Sekite mus Instagrame ir Facebooke.


Daugiau skaitykite čia.

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).