SANTYKIAI

Neturi antros pusės? Paskaityk.3 min read

6 rugsėjo, 2020 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Neturi antros pusės? Paskaityk.3 min read

Reading Time: 2 minutes

Jei šiandien pabudai vienas, jei išgyveni skyrybas, jei ieškai antros pusės, jei tiesiog, kurį laiką pildydamas dokumentus uždedi varnelę prie „single“, tuomet skaitai tai, ką reikia. O jei ir neatitinki nė vieno iš šių apibūdinimų, vis tiek paskaityti verta.

Aš niekada nebuvau viena. Bent jau tiek ilgam, kad suprasčiau, jog buvau viena. Buvau kaip Julia Roberts herojė iš „Pabėgusios nuotaikos“ – nežinojau, koks omletas man iš tiesų skaniausias. Kalbu apie tai, kad būdami poroje mes neretai pamirštame save. Darome tai, kas geriausia visiems, gaminame tai, kas skaniausia abiems ar visai šeimai, buities darbus statome prieš knygos skaitymą ar minutę sau. Tai nėra blogai, tiesiog taip veikia gyvenimas – užsisukę kasdienėje rutinoje to net nepastebime.

Štai, kodėl pabūti vienam yra dovana. Dovana, kurią gali pasidovanoti ir esantys poroje. Ir dovana, kuria turėtų mėgautis tie, kurie šiuo metu neturi antros pusės. Ir tai, patikėkit, tikrai yra dovana. Dovana pabūti su pačiu nuostabiausiu, įdomiausiu, švelniausiu ir pasiučiausiu žmogumi – savimi.

Laimes dieta Patreon banner

Ne gailėtis savęs, ne verkti įsikniaubus pagalvės, ne šniurkšti snarglius į užuolaidas, ne žiūrėti senas nuotraukas ar susikūrus slapą profilį šnipinėti savo buvusiuosius, ne stovėti prieš veidrodį vardinant visas priežastis, kodėl Tu nevertas meilės ir nusipelnei būti vienas.

Dabar yra nuostabus metas. Metas prisiminti, kokį filmą seniai norėjai pažiūrėti, o gal – išmokti šaudyti lanku, ar paskambinti visiems savo klasiokams ir giminačiams, kuriems nebuvo laiko. Kelionės, hobiai, nauji iššūkiai, siuvimo kursai, fotografijos pamokos, knygų klubai, savanoriška veikla – tik pagalvoki, kiek įdomių dalykų Tavęs laukia!

Dažnai tai kartoju, bet, tikiu, kad ne per dažnai: iš tuščios stiklinės nepagirdysi. Tad tik pamilę save, pažinę save, tik atradę dalykus, kurie mums patinka, kurie daro mus laimingus, kurie mus guodžia, įkvepia, priverčia augti, stiebtis, tik tada mes galėsime duoti, tik tada mes galėsime mylėti ir būti mylimi, tik tada mes atsinešime tinkamą kraitį į santykius.

Jeigu Tu laimingas su savimi, tai būsi dar laimingesnis su kažkuo. Tačiau kitas žmogus Tavęs laimingu nepadarys. Nebent dirbs ilgai ir sunkiai, ir gręš save po lašelį spėliodamas, kas iš tiesų Tave džiugina. Kas linkėtų tokio dalyko savo mylimam žmogui?

Tad jeigu žvaigždės sudėliojo taip, kad šiuo metu esi vienas, padėkoki joms už šią dovaną. Tai kaip gurgiantis pilvas ir karšta sriuba po to, tai kaip šildytis prie laužo sušalusias rankas, kaip suvalgyti šaltibarščių karštą vasaros dieną ar po ilgos dienos miške griūti į lovą.

Yra dalykų, kurie mus priverčia labiau vertinti kitus. Buvimas vienu priverčia labiau vertinti naujus santykius ir, svarbiausia, pačius save.

Ir čia kaip ir turėčiau baigti, bet pagalvojau apie tuos, kurie nėra vieni, bet jaučiasi neišsipildę, nelaimingi, apleisti, o galbūt… apleidę save? Kada paskutinįkart darėt tai, ko norit jūs? Kada skyrėt laiko tik sau ir apie save, negalvodami, ką tuomet valgys vyras, kuo užsiims vaikai, ką pagalvos žmona ar kaip jausis tėvai, kai jų neatvažiuosit aplankyti? Kada savęs paklausėt „o kaip aš“?
O ką, jeigu kitų laimė bent valandai taptų nesvarbi? Ką, jeigu bent valandai jie savo laime turėtų pasirūpinti patys? Niekas nenori per sukąstus dantis laimę gaminančių klounų, skęstančių savigailos ir nuovargio jūroje. Padovanokit sau kažką apie save. Jei ne dėl savęs, tai bent dėl manęs 🙂

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).