SANTYKIAI

Nesi tikras? Atidėlioji? Bijai? Paskaityk.3 min read

16 rugsėjo, 2020 3 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Nesi tikras? Atidėlioji? Bijai? Paskaityk.3 min read

Reading Time: 3 minutes

Kiek kartų ir kiek laiko aš laukiau ir kartais tebelaukiu: kol mane pakvies į pasimatymą, kol man pakels algą, pasiūlys patogesnį kabinetą, padėkos, atsiprašys, susipras, kad man reiktų duoti atostogų, kol paplekšnos per petį ir pasakys: „Kaip gerai čia sugalvojai! Varyk!“.

Tos laimės, to stumtelėjimo, paskatinimo buvau išmokusi laukti iš kitų. Leisti mano savijautą, mano likimą, net mano svajones įtakoti kitiems. Taip jau yra, ir šį įprotį išsigydyti yra labai sunku.
„Laimė yra tavyje“, – tą posakį girdime taip dažnai, kad jis jau spėjo įkyrėti. Bet šįkart aš ne apie tai, kad mes nusprendžiame, būti laimingais ar ne.

Aš apie tai, kad laimė slypi dalykuose, kuriuos galime kontroliuoti tik mes. Savo gyvenimą praleidžiame laukdami, nes savo dėmesį sutelkiame į dalykus, kurie nuo mūsų nepriklauso: tobulas sąlygas, tobulas galimybes, tobulą laiką kažkam nutikti.

Laimes dieta Patreon banner

Visada yra tikimybė, kad taip ir numirsime laukdami: kol kažkas taps tokiu žmogumi, apie kokį svajojame, kol kažkas įžvelgs mūsų potencialą ir užsodins mus ant pjedestalo, duos mums galimybę sužydėti. Nors tą galimybę galime susikurti patys, nors tą pjedestalą galime susikalti patys, nors tas vanduo, reikalingas žydėjimui, stovi priešais mus veidrodyje.

Čia nėra filosofijos – juk eidami į lauką, patys pradarote savo laiptinės duris? Juk jei norite valgyti, prasidarote šaldytuvą? Jei norite eiti miegoti, nelaukiat, kol žmona nupraus ir išvalys dantis? Tad, jeigu čia jūs nelaukiate, kodėl turėtumėte laukti kažkur kitur? Kodėl turėtumėte laukti su svajonėmis, planais ar darbais?

Mūsų laikas šioje Žemėje yra suskaičiuotas. Jis ne guminis. Ir jūsų amžius nenusakomas metais. Jis nusakomas tuo, kiek laiko šioje planetoje dar turite.  O tai – labai realiatyvu.

Pažiūrėkite į savo sofą. Ar norite ant jos sėdėti visą likusį laiką? Pažiūrėkite į savo darbo vietą? Ar jūs joje laimingas?

Jei ne, susirašykite savo tikslą, veiksmų planą ir savybes, kurios padės jį pasiekti. Net jei ir nelabai tvirtai, jei net ir nelabai aišku, kaip, bet ženkite. Tai nebūtinai turi apsukti jūsų gyvenimą 180 laipsnių kampu. Tai gali būti dalykas, dėl kurio ėdate savo žmoną, savo vyrą, savo kolegas. Ir ženkite žingsnį.

Norite tvenkinio su lelijomis? Sugalvokite, kaip susitaupyti ar užsidirbti pinigų jam, galų gale – išsikaskite patys.

Norite numesti svorio? Nelaukite laisvo vakaro. Pasakykite šeimai, kad pirmadieniais ir trečiadieniais sportuosite, o ką jie veiks – jau jų reikalas.

Svajojate, kol pakels algą ir pagaliau įsigysite automobilį? Paklauskite vadovo, ar tai įmanoma, ir ką reiktų padaryti, kad taip nutiktų. O jei ne – parduokite daiktus, kurie kaupia dulkes.

Norite, kad jūsų atsiprašytų? Pasakykite: aš noriu su tavimi bendrauti, bet man reikia tavo atsiprašymo.

Žmona neiškepa tobulo kugelio? Išmokite jį kepti pats ir paverskite kugelį savo firminiu receptu.

Jeigu ir toliau sėdėsime ant sofos, laukdami, kol kažkas kažką padarys, kad ta sofa pakiltų, visi neišvengiamai susirgsime SK’a sindromu: SKŲSIMĖS ir KALTINSIME, kad kažkas kažko nesuprato ar nesusiprato, kad kažkas gyvena geriau, gražiau ir laimingiau. Bet tie žmonės nekalti, kalti mes. Niekas, be mūsų pačių sutikimo, negali mūsų sustabdyti. Niekas, be mūsų palaiminimo, mūsų sulaikyti.

Ir jei dabar gyvenate skausme, laukime, tuščioje viltyje, priekauštuose, atminkite, kad tai gali tęstis amžinai. Arba iki tol, kol JŪS nuspręsite nebelaukti kitų. Ir patys žengsite žingsnį pokyčių link.


Daugiau skaitykite čia.


Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).