SANTYKIAI

Mūsų supergalia, kuri ir kuria, ir griauna3 min read

4 rugpjūčio, 2020 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Mūsų supergalia, kuri ir kuria, ir griauna3 min read

Reading Time: 2 minutes

Ar kada pagalvojai, kad vyras yra kūrėjas, o moteris – daugintoja? – anądien manęs netikėtai paklausė draugė. Tas klausimas vėl suskambėjo mano galvoje, kai dar būdama Balyje dalyvavau Shakti šventime – moterų iš viso pasaulio susibūrime, kuriame šventėme mūsų dieviškąją galią dovanoti gyvybę ir kurti.

Shakti, kaip tiki hinduistai, yra pirmapradė kosminė energija, kuri juda ir gyvena visoje visatoje: dirvoje, vandenyje, lietuje, ore, augaluose, mintyse – tai „Didžioji Dieviškoji Motina“, Žemėje daugiausiai pasireiškianti per moterų kūnus. Ši energija atsakinga ne tik už kūrimą, kūrybiškumą, bet ir už pokyčius.
Kiekviena iš mūsų nešiojamės šitą supergalią. Ir tai galioja visoms, tiek turinčioms vaikų, tiek ne.

– Mes, moterys – visame pasaulyje tokios pat. Mes galime iš nieko padaryti viską, – vieną rytą, dar mums viešint Indonezijoje, nusijuokė kaimynė Putri. Ji šlavė kiemą ir kalbėjo apie tai, jog pats Balio sala savo šiluma, drėgme ir minkšta, derlinga dirva primena motinos gimdą, – Mes visur kuriame. Tiek namie, tiek darbe, tiek šeimoje. Mes, moterys, turime daug artimesnį ryšį su gamta nei vyrai. Mūsų mėnesinių ciklas artimai susietas su mėnulio ciklu, Be to, mes nuolat rūpinamės kūniškais, prigimtiniais dalykais: ar vaikas pavalgė, ar tam nešalta, ar tas nenori gerti, ar kažkam nereikia į tualetą – vyrai dėl tokių dalykų nesuka galvos. Jiems svarbiau materialūs žaislai.

Laimes dieta Patreon banner

Mums, moterims, svarbu tai, ką atsinešėme iš gamtos, su kuo atkeliavome į šį pasaulį. Todėl mums taip svarbu TVARKA gyvenime. Nes tvarka – gamtos egzistavimo pagrindas. Ir aš nekalbu apie tvarkingus namų kampus, aš kalbu apie saugumą ir ramybę, kasdienius ritualus ir tikrumą dėl rytojaus. Tai mums yra tvarka.

Mes gimusios dauginti viską, mes sutvertos dauginti ir tai, ką mums dovanoja partneris:
… partemps namo stirną – prigaminsim sriubos, šaltienos, konservų pusmečiui, ir dar iš kailio kokį šedevrą pasiūsim,
… nupins krepšį – mes į jį visas gyvenimo vasaras rinksime uogas,
… gausime vyro sėklos – pagimdysime vaiką ir užauginsime žmogų,
… gausime meilės – iš tos meilės sukursime visą pasaulį, kuriame daugybė kitų jausis saugūs ir laimingi.

Mes, moterys galime padauginti viską.

Bet yra ir kita viso to pusė. Ir vėl grįžtu į pokalbį su kaimyne.
– Jei vyras pasakys „au“, moteris atsakys jam „au au au au au au“. Nes mes padauginam VISKĄ, ką gauname. Duok mums meilės, ir mes nušviesime pusę pasaulio. Duok mums pykčio, ir pykčio mes pagaminsim tiek, kad jo banga nuneš ne tik vyrą, bet ir kolegas, o kartais – net ir mus pačias.
Moteris yra daugintoja. Ir tai yra supergalia, kuria reikia naudotis išmintingai.

Prisiminkit tai, kai kursit. Kai kepsit pyragus. Kai garsiai juoksitės. Kai apkabinsit savo vaikus. Kai laistysit gėles. Kai rasit energijos dirbti po darbo. Kai rasite jėgų visais pasirūpinti, kai tie visi – jau seniai pavargę. Prisiminkite apie savo supergalią. Puoselėkite ją. Puoselėkite save.


Daugiau skaitykite čia.


 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).