SANTYKIAI

Metodas, padedantis greitai priimti sprendimus2 min read

25 lapkričio, 2020 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Metodas, padedantis greitai priimti sprendimus2 min read

Reading Time: 2 minutes

Arba kitaip – mano vidinės nacės metodas.
Žinau žinau, kaip tai skamba, bet LAIMĖS DIETA tuo ir unikali – aš čia esu savimi, atvirauju, dalinuosi tuo, ką pati atradau, išbandžiau ir pamačiau, kad veikia.
O man labai ilgai neveikdavo sprendimų priėmimas: trypčiodavau nuo vienos kojos prie kitos, artimųjų klausdavau: „O kaip Tu manai?“, o vyrą užknisinėdavau su begaline virtine variantų. Tiesą pasakius, ir pačią tas neapsisprendimas vargindavo.

Kol vieną dieną nuėjau pas žmogų, kuris daugelio mūsų gyvenime yra tam, kad išplautų galvą visomis prasmėmis – kirpėją. Nežinau, kame paslaptis, bet kirpėjai iš tiesų žino visas paslaptis, mūsų gyvenimų peripetijas ir, neretai, turi paprastus atsakymus į sudėtingus klausimus. Mūsų šeimos kirpėja Jūratė yra būtent tokia: draugė, kuri tiesiai šviesiai ir be užuolankų pasako, kaip yra. Tądien, berods, negalėjau apsispręsti, ką daryti su plaukais: kirpti ar auginti… eilinė drama galvoje.
Jūratė tik nusijuokė ir pasakė, kad man reiktų paklausti savo vidinės nacės. Mano antakiai, žinoma, kilstelėjo iki plaukų augimo linijos – ne iš baimės, o iš susidomėjimo.

– Kai aš įsikalinu tarp dviejų pasirinkimų, keliauju į tamsų rūsį savo galvoje, – ėmė pasakoti Jūratė, – žinai, tokį rūsį, kur drėgna ir tik viena lemputė supasi ant lubų. Jame aš sėdžiu ant nepatogios kėdės, o prieš mane stovi nacių pareigūnė. Nežinau, kodėl, bet galvoju, kad nacė yra baisiau negu nacis. Žodžiu, ji stovi įrėmusi man pistoletą į kaktą ir klausia: „Tai nori kirpčiukų ar ne?“. Ir žinai, kas baisiausia, kad Ji žino teisingą atsakymą, ir jei Tu sumeluosi, ji Tave nušaus. Tokiu būdu tas teisingas atsakymas labai greitai ir labai ryškiai ima blyksėti Tavo galvoje.

Laimes dieta Patreon banner

Nuo tos dienos mano vidinė nacė keliavo visur: į parduotuves, į treniruotes (ir išlįsdavo tuomet, kai jau sau sakiau, kad ilgiau nebegaliu išstovėti lentos poza… tada Ji pasako: „O Tu iš naujo pagalvok…“), atkeliauja ir rytais, kai neva neapsisprendžiu, ką rengtis. Kad ir kaip baisiai beskambėtų, vidinė nacė labai palengvino mano gyvenimą. Ir dabar ją jau kaip ir pakeitė vienaragis su akinukais, užsimetęs koją ant kojos ir išsidrėbęs fotelyje, ir labai LABAI rimtai klausiantis: „Na, Rimantėle, tai ką darysim?“.


Daugiau skaitykite čia.


Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).