SANTYKIAI

Manęs nebetraukia partneris: ką daryti išblėsus aistrai?5 min read

6 gruodžio, 2019 3 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Manęs nebetraukia partneris: ką daryti išblėsus aistrai?5 min read

Reading Time: 3 minutes

Sako, laimingi žmonės dažniau nesimyli, bet tai, kad seksas gali atnešti daugiau laimės į santykius – faktas. Kita vertus, su laiku blankstanti aistra yra ganėtinai natūralus dalykas ne vienerius metus kartu gyventiems žmonėms. Nebėra taip, kaip pirmosiomis dienomis, kai vienas prisilietimas, žinutė ar juokelis priversdavo pašiurpti odą ir lovoje būdavote dažniau nei ant žemės. Bet mes pamirštame, kad prie visko priprantama, ir tiesą pasakius, net nesusimąstome, kad trauka nėra nekintantis reikalas – vieną dieną yr, kitą, žiū, ir nebėr.

Kas atskiedžia tas ryškias spalvas?

Stabilumas ir saugumas. Ne, iš tiesų. Moneta turi dvi puses. Ir nors šie du dalykai laikomi laimingos sąjungos pamatu, jie taip pat gali atnešti nuobodulį – partneris mums tiesiog taps nuspėjamas, o santykiai – prėski. Mes, žmonės – smalsios būtybės, mums reikia naujovių. Ir tikrai kiekvienas galime įgyti dar daugiau spalvų su naujais hobiais, veiklomis, draugais ar net išvaizdos pokyčiais.

Laimes dieta Patreon banner

Neišspręstos bėdos. Visi mes turime abydų. Klausimas tik, kiek ilgai ir kaip giliai jas nešiojatės, ar apie jas kalbatės ir ar bent pabandote išgirsti, kai guodžiasi antroji pusė. Seksualinį įsielektrinimą gali veikti viskas: pinigai, uošviai, nelygus darbų pasidalijimas namie, nesutarimai dėl vaikų auklėjimo. Jeigu kažkur jaučiatės nesupratas, piktas, imate statyti sieną ir tolti. O seksui juk reikia kažkaip susiliesti.

Surobotėjimas. Padaryti pusryčius, pavedžioti šunį, nuvežti vaikus į darželį, paimti iš būrelio, užsukti į parduotuvę, paruošti vakarienę, padėti padaryti namų darbus, suguldyti, sudėti indaplovę. Mes užsisukame tame pačiame rate. Vienas kitam tampame robotais arba žmonėmis, užstrigusiais tam tikroje rolėje, ir tos rolės retai kada būna žmona ar vyras. Tą slaugės ar amžinai dirbančio jaučio tempėjo namo vaidmenį labai sunku paleisti tiek mums patiems, tiek į mus tokius kasdien žiūrinčiai antrajai pusei. Todėl aš ir Povilas turim iš anksto numatytas datas, kai einame į pasimatymą. Rezervuojam, sutariam su seneliais ar draugais, kad pabūtų su Luna ir keliaujam. Kitu atveju – visada atsiras darbų, reikalų ar pareigų, kurie kažkodėl yra svarbesni už mudu. Jei įdomu apie ką mes kalbam, kviečiu paskaityti… Apie ką kalbėti su savo vyru? ir Apie ką kalbėti su savo vyru Nr.2
Mes pamirštame save. Taip taip, mūsų dienotvarkės ir galvos pilnos, reikia lėkti, nėra kada, nėra kaip… nepasakokit. Aš visus tuos argumentus naudoju pati. Bet, prisipažinsiu, kurį laiką buvau save pamiršusi. Pamiršusi tai, kaip savimi rūpindavausi. Ne, aš nebūtinai apie masažus ar kosmetologės kabinetą. Aš apie sveikatą, tvirtą kūną, apie veiklas, kurios man suteikia pasitikėjimo savimi, meilės pasauliui ir energijos gyventi gyvenimą. Žinokit, tai, kad jums skauda nugarą ir jūs neinate pas gydytojus tam, jog sutaupytumėte šeimos pinigų, toli gražu nedaro jūsų vyro ar žmonos laimingu. Rūpintis savimi nėra tuštybė – tik rūpindamasis savimi netapsite našta šeimai. Tad pakankamai miegokite, sveikai maitinkitės bei rūpinkitės raumenimis ir smegenimis.

Pabaigai noriu pasakyti, kad ne, jūsų santykiai nėra pasmerkti. Jei jūs klausiate saves, kur dingo artumas ar potraukis, vadinasi, jums svarbu juos išsaugoti. Prisėskite ir sąžiningai sau atsakykite, kada pajutote blėstančią trauką. Ar tai nutiko staiga, ar pamažu? Kas galėjo tai įtakoti? Ar apie tai kalbėjotės su antrąja puse? Kokia buvo jo reakcija ir koks rezultatas? Pagalvokite, ar pats negalėjote prisidėti prie atšalimo? Gal pasikeitė jūsų elgesys? Tarkime, anksčiau buvote jautrus, supratingas ir atlaidus, o dabar kantrybė susitraukė iki razinos dydžio, balse vis daugėja pykčio ir į viską reaguojate kaip į puolimą? Galbūt ant savo mylimojo perkeliate jausmus, kuriuos parsinešate iš darbo ar šeimos. Daugiau aiškumo šioje vietoje tikrai įneš poras konsultuojantys psichologai. Bet pradžiai, kaip ir minėjau, prioritetu pasidarykite save. Santykiai prasideda nuo jūsų dviejų. Jūs esate šeimos pagrindas ir pamatas. Ne jis, ji ir kompiuteris. Ne ji, jis ir katinas. Ir net ne jis, ji ir vaikai. Pirmiausia – ji ir jis. Jūsų laimė = visų laimė. Tad laikas kartu turi tapti pirminiu prioritetu. Laikas, kai vienas dėl kito pasipuošiate, pasikvėpinate, laikotės už rankų, žiūrite į akis, būnate čia ir dabar, klausotės ir kalbatės nepertraukiami televizoriaus, vaikų ar sienas gręžiančio kaimyno. Būkite supratingi – kalbėti apie tai, kur skauda, sunku, bet tik tai gali vesti į pokytį. Klausykitės, išgirskite, nepulkite baksnoti pirštais ir ieškoti kaltų. Ieškokite sprendimų. Ir užslėptų kažkur giliai širdyje, ir elementarių – kaip dailūs apatiniai ir naujos sekso pozos. Jei potraukis tik vos vos atšalęs, toks drungnokas, užkurti jį reikės tiek atsidavimo, tiek noro, tiek atvirumo. Iš abiejų partnerių. Bet tai tikrai įmanoma ir verta.
Kitas atvejis – kai antra pusė kelia atgrasumo ir net pasišlykštėjimo jausmą. Tai jau raudona šviesa, reiškianti, kad su santykiais viskas iš esmės yra negerai. Ir jei trauka negrįžta, nepaisant ilgalaikių pastangų iš abiejų pusių, gal vis dėlto žaidimas baigtas. Žmonės evoliucionuoja ir auga, kartais būna, kad tas augimas nuveda skirtingomis kryptimis, ir traukti mus ima kitokie dalykai nei anksčiau. Bet visur – tiek meilėje, tiek neapykantoje, svarbu kalbėtis. Kitaip nepriimsite sprendimo, kuris džiugins abi puses.

Dar rekomenduoju:

LAIMĖ MYLĖTIS: kaip į santykius susigrąžinti seksą?

Atsuktos nugaros ar suglaustos nosys: ką miegojimo poza išduoda apie santykius?

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).