SANTYKIAI

LIETUVA: Netikėtos vietos… pasipiršti3 min read

6 rugsėjo, 2019 3 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

LIETUVA: Netikėtos vietos… pasipiršti3 min read

Reading Time: 3 minutes

„Restoranėlis. Už nedidelio staliuko, jaukiai palinkę vienas prie kito, sėdi vyrukas ir mergina. Jis kažką jai sušnabžda, ji šiltai nusijuokia. Vaizdas toks mielas, kad net padavėjas neskuba prieiti, nes nenori šios idilės sugriauti, nors desertas ir šampano taurės jau paruoštos nešti. O tada vyrukas staiga pakyla nuo stalo ir.. priklaupia prieš merginą. Kiti restoranėlio lankytojai nuščiūva supratę, kad tuoj įvyks didinga akimirka. Ar ji atsakys TAIP?! – šypsosi Diana Gedeikytė-Jakutienė, kelionių po Lietuvą tinklaraščio https://www.checkinlithuania.com kūrėja,  – Juk toks ar panašus vaizdas prieš akis iškyla pagalvojus apie pasipiršimą, ar ne? Knygose dažnai aprašomas ir filmuose ne kartą matytas. Apie jį merginos svajoja ir jis yra puikus. Tačiau jei šį veiksmą norisi atlikti nors lašeliu kitaip, štai keletas netikėtų vietų, kur galėtumėte pasipiršti. Ne mažiau romantiškai nei prie baltos staltiesės. Juk į restoraną galima nueiti ir vėliau, kai ji pasakys ištars lemtingą žodį.“

Apžvalgos bokštas

Vėjas kedena plaukus, 30 metrų ir didesnis aukštis svaigina, o prieš akis atsiveriantys Lietuvos toliai atima žadą. Aukščiausias Lietuvos bokštas šiuo metu į dangų kyla Birštone. 40 metrų link debesų. Iš ten mylimąjai gal galima ir žvaigždę nuo dangaus nuraškyti? Apie 7 aukščiausius apžvalgos bokštus skaitykite ČIA, rinkitės ir nustebinkite savo antąją puselę.

Laimes dieta Patreon banner

Pelkė

O tiksiau – keliaujant pėsčiųjų taku per pelkę. Mediniu ir saugiu. Jei niekada nesate buvę pelkėje, verta aplankyti. Unikalus jos kraštovaizdis bei sukuriama erdvė tikrai nustebins ir paliks įspūdį. Tylą ir ramybę drums tik jaukus liaunų pušų ir berželių ošimas, praeivius stebės vikruoliai driežiukai, o pelkėse likę maži ežerėliai atspindės dangaus nuotaikas. Apie šešis gražiausius pėsčiųjų takus per pelkes informaciją rasite čia. Mano mėgstamiausi – Mūšos Tyrelio ir Aukštumalos takai.

Piliakalnio viršunė

Piliakalniai – mūsų istorijos dalis. Argi ne romantiška būtų sužadėtuvių žiedą mylimąjai įteikti piliakalnio viršūnėje, įsivaizduojant, jog kažkada čia stovėjo pilis. O joje, galbūt, labai seniai, vietos kunigaikštis piršosi būsimajai kunigaikštienei. Labai įspūdingas yra Sudargo piliakalnių kompleksas – nuorodoje. Palei upės tėkmę išsidėstę 5 stačiašlaičiai piliakalniai. Nuo savo viršūnių jie atveria sustoti verčiančius vaizdus į Nemuno vandens platybes bei jo kito kranto tolius.

Ant skardžio

Su vaizdu į ramų upės vingį ir jį apglėbiančius miškus nuo 70 metrų aukščio skardžio. Tokia yra man viena gražiausių ir romantiškiausių Paneriškių regykla. Atsidūrus skardžio viršuje kyla vienintelis noras – pakilti ir nuskristi į tą jaukią Neries upės slėnio erdvę. Lai bendro skrydžio noras lieka visam gyvenimui. O gyvenimas lai ramiai, tačiau srauniai, teka lyg po kojomis esančios upės vandenys. Kaip rasti regyklą sužinosite čia.

Ant ypatingo tilto

Nuvykite į Biržus, kur netoli pilies Širvėnos ežero paviršių, lyg tiesi strėlė, skrodžia ilgiausias Lietuvoje medinis pėsčiųjų tiltas. Visai neseniai gražiai atnaujintas. Jūs ir vos žvilgsniu aprėpiami ežero toliai. O kitoje tilto pusėje – baltas lyg gulbė, Italija dvelkiantis Astravo dvaras. Lai bendras jūsų gyvenimas būna toks pat ilgas kaip šis tiltas, o pakeliui jus ištinka daug įdomių atradimų, smagių nuotykių ir ne viena sauja geros patirties. Daugiau informacijos apie Širvėnos ežero tiltą – rasite ČIA.

Daugiau patarimų keliautojams ir atradėjams – Check In Lithuania Facebook paskyroje!

 

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).