SANTYKIAI

Laimės triukas, kurį galite nusižiūrėti nuo Kurto Vonneguto2 min read

16 lapkričio, 2019 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Laimės triukas, kurį galite nusižiūrėti nuo Kurto Vonneguto2 min read

Reading Time: 2 minutes

„Čempionų pusryčiai“, „Titano sirenos“, „Skerdykla nr. 5“ –  manau, kad jūs tikrai girdėjote, o gal ir esate skaitę šio Amerikos rašytojo kūrinius (ar bent jau matę ekranizuotas jų versijas). Kita vertus, tai visiškai nesvarbu, nes patarimas, kurį galima rasti K.Vonneguto esė rinkinyje  „Žmogus be tėvynės“, tinka visiems:

„Kai vasarą mes gerdavome limonadą po obelimi, tingiai šnekučiuodamiesi apie šį bei tą, kone dūgzdami kaip bitės, Dėdė Aleksas staiga petraukdavo mūsų pokalbius tam, kad pabrėžtų: „Jei tai nėra laimė, tuomet aš nežinau, kas yra“.
Ir aš dabar darau tą patį. Ir mano vaikai, ir anūkai. Aš raginu jus visus: prašau, pastebėkite, kai esate laimingi, pabrėžkite tai, sumurmėkite sau po nosimi ar bent jau pagalvokite: „Jei tai nėra laimė, tuomet aš nežinau, kas yra“.

Manau, kad gerbiamas Kurtas teisus: mes patiriame krūvą laimės akimirkų, tik per daug skubame, kad jas išjaustume, išgyventume ir padėkotume. Vis atsiranda kažkas svarbesnio: dainuojant gimtadienio dainą reikia bėgti peilio tortui, atėjus draugams apsikabinimą nutraukia: „Duok krepšius, reikia iškraustyti“, išsvajoto pyragėlio valgymą mylimoje kavinėje pražiopsome scrollindami telefoną… nuo šiltų rūbų, malonių žodžių, skanaus maisto, darbo, kuriame esame vertinami ir galime save realizuoti, iki šilto užkloto ir knygos ar to, kad turime, ką apkabinti – mums laimės duota daug, tik mes jos nepastebime. Čia, žinot, iš serijos, kai sakoma „pic or it didn’t happen“ („jei nėra nuotraukos, tai ir neįvyko“).

Laimes dieta Patreon banner

Toks akimirkos sustabdymas, jos iškėlimas ir įvardinimas, manau, yra pati paprasčiausia ir nuogiausia dėkingumo žurnalo versija („Dėkingumo žurnalo“ autorė: TOP 6 patarimai, kurie daro mane laimingą). Tyrėjai ir medikai sutaria – dėkojimas daro stebuklus. Dėkojimo žurnalo vedimas didina laimės jausmą, padeda kovoti su depresija, įveikti dienas, kai viskas einasi ne taip, kaip norėtųsi – juk visada visada yra už ką padėkoti.

Būti dėkingam – ne tik už akimirkas, yra paprasčiausia rūpesčio savimi forma.

Ir kai kitąkart pajausite laimę, pasakykite jai garsiai, kad žinote, jog ji yra kambaryje – ką gali žinoti, gal pastebėja norės užsukti dažniau?

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).