SANTYKIAI

Laimė pagal Indrę Stonkuvienę: 10 receptų3 min read

23 rugsėjo, 2020 3 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Laimė pagal Indrę Stonkuvienę: 10 receptų3 min read

Reading Time: 3 minutes

Ruduo man toks metas, kai susiskaičiuoju visus viščiukus: įspūdžius, pažintis, atradimus, suvokimus – ir naujus, ir tuos, kurie vis grįžta ir grįžta. Mintimis bėgu per pokalbius, per likimo man dovanotus žmones, per pamokas, kuriomis jie pasidalino, tarsi gyvenimo užrašuose dėliodama varneles: „Aha… šitą aš irgi darau, o šito nebandžiau“.

LAIMĖS DIETA man dovanoja laimę klausti ir klausytis apie tai, kas kitus daro laimingus. O tų laimės receptų TIEK DAUG! Taip, galbūt kažkas kartojasi. Galbūt – jau seniai žinoma. Būna, kad ir mano svečiai nuogąstauja, kad skambės per „primityviai“, kad „nenustebins“, bet ar reikia? Kažin kaip veiktų tie receptai, jei kiekvienas galvotų, kaip čia dar pamandrinti tą buvimą. Valgyti austres, plaukioti jachtomis, ant kabineto durų užsikabinti lentelę „Direktorius“? Juk laimė nėra KAI arba JEI. Laimė tiesiog yra. Ir čia –  ištrauka iš LAIMĖS DIETOS užrašų, kuriuose – Indrės Stonkuvienės kasdienės laimės receptai.

Nebijokime kalbėti apie laimę.

Kalbėti apie laimę, rodosi, yra toks pat tabu, kaip kalbėti apie pinigus, nes vos tik pasakai, kad esi laimingas, aplinkiniams kyla įtarimas: „Ta prasme?! Ką tu jau čia tokio darai, kad tau jau wow wow wow?“. Kad esu laiminga, pasakyti pati sau ir garsiai, išdrįsau tik prieš metus.

Laimes dieta Patreon banner

Išjauskime laimę.

Laimė, mano suvokimu, dažnai yra momentinis jausmas, ir mes arba nespėjame ja pasidžiaugti, arba nesuvokiame, kokie laimingi esame, ir tą laimę leidžiame užgožti ar į antrą planą nustumti kitiems reikalams. Man patinka sustoti ir apsižvalgyti, o apsižvalgius padėkoti.

Sėkme skanu dalintis.

Kalbėdama apie laimę noriu įkvėpti ir kitus žmones, kad tik išmokus džiaugtis kitų sėkme, kitų laime, laimė aplankys ir tave patį. O jeigu būsi piktas, ir sėkmė tave vis tiek aplankys – kas bus su tavimi tuomet, kas iš to gėrio, kai dalintis juo neturi su kuo.

Savianalizė ir savistaba padeda augti.

Dienoraštį pradėjau rašyti nuo antros klasės, o nuo paauglystės – laiškus sau. Jau tuomet pradėjau padėti sau ir dirbti su savimi. Kiekviena mano veikla ar kiekvienas mano kurtas projektas visų pirma buvo pagalba man pačiai. Labai svarbu išsianalizuoti ir suvokti, kas kiekvienam mūsų teikia laimę. Mylėti save nėra arogancija – tai būtinybė.

Jeigu jūsų pasauliui netinku tokia, kokia esu, susikursiu savo pasaulį.

Šiuo principu vadovaudamasi susikūriau #moterųpasaulyje. Galvojau, kad tai tik mano jausmų atspindys, bet paaiškėjo, kad yra tūkstančiai moterų, kurios išgyvena ir jaučiasi taip pat. Aš ne viena. Ir tiek metų davusi, dabar turiu didelį grįžtamąjį palaikymą.

Vadovaukis pirmu impulsu, pirmąja emocija.

Mano vaikai man dažnai primena, kokia buvau iki tol, kol suaugau. Jiems natūralu padėti krepšius nešančiam žmogui, ar norėti namo parvežti stotelėje sėdinčią močiutę – jie neturi baimių ar abejonių, ir neleidžia joms savęs stabdyti. Ir aš taip neriu visur.

Mažiau savicenzūros.

Jeigu aš nebūčiau tuo, kas esu, jeigu, būčiau iš fabriko, kuriame gamina moteris, darančias „tai, kas joms derėtų“, jeigu neišjausčiau, jeigu nepadėčiau, šiandien neturėčiau to, ką turiu dabar. O turiu labai daug.

Išgyvenk emociją, kuri tave užpuola.

Jeigu noriu verkti – verkiu, jeigu noriu juoktis – juokiuosi, jeigu noriu rėkti – išsirėkiu. Emocijų yra daug ir visokių, ir mes jas turime išjausti. Visada sau leidžiu išsiverkti ir išsibūti, nes kaip gali pradėti dalyką kito nepabaigęs?

Pasimatymai su savimi.

Tik neseniai suvokiau to gėrį. Mes nebūname vieni ne dėl to, kad tam neturime laiko, bet dėl to, kad bijome būti su savimi. Kaip gauti laiko sau? Aš šeimai pasakau, kad man „susitikimas“, o su kuo – nesakau…


Daugiau skaitykite čia.


Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).