SANTYKIAI

Ko turi atsisakyti, norėdamas būti laimingas? (1/5)2 min read

17 vasario, 2020 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Ko turi atsisakyti, norėdamas būti laimingas? (1/5)2 min read

Reading Time: 2 minutes

Laimė mums dažnai asocijuojasi su pilnais delnais, su kažko turėjimu, o ne atsisakymu ar nepakankamumu. Vis dėlto, yra dalykų, kurie temdo mūsų kasdienį buvimą, atima gyvenimo džiaugsmą ar neleidžia juo mėgautis pilna koja.
Įsitikinimai, kad kažką gali ar kažko negali padaryti. Manau, tai dažniausias dalykas, kurį randu jūsų laiškuose „Laimės dietai“. Mes save apribojame net nežengę pirmo žingsnio. Net nepabandę, esame įsitikinę, kad nepavyks, kad viena įmanoma, o kita – ne. Aš visuomet galvoju apie didžiuosius pasaulio išradėjus ir mąstytojus. Anądien dar su Povilu diskutavome, kaip, kontekste, kuriame gyveno, turėjo atrodyti Leonardas Da Vinci… kol visi naktipuodžių turintį pildavo pro langą į gatvę ir ligas gydydavo užkalbėjimais, jis galvojo apie tai, kaip sukonstruoti skraidymo aparatą. Įsikinimai ne visada yra gerai, ypač, jei jie jus stabdo nuo judėjimo pirmyn, svajonių įgyvendinimo ar gyvenimo prasmės paieškų. (Paskaityk: Tu vertas daugiau)
Antras dalykas, kuris man tiesiogiai asocijuojasi su nelaimingumu, yra noras visada būti teisiam. Kas per nesąmonė? Bet kartais tai rodos gyvenimo ar mirties reikalu. Dėl poreikio būti teisiu aukojamos draugystės, ardomi santykiai, susipyksta artimiausi šeimos nariai. Dėl savo pozicijos laikymosi, ryžtamąsi skausmui, stresui, galima akis išdraskyti, nors vienos tiesos nėra. Viskas pasaulyje turi dvi puses, ir jos labai arti viena kitos – kaip monetos piniginėje. Paprastas pavyzdys: apskritimas turi
360 laipsnių, kvadrato kampų suma (90 laipsnių x 4) taip pat yra 360 laipsnių. Ar tai reiškia, kad kvadratas yra tas pats kas apskritimas? Ne. Ar tu teisesnis nei draugas? Nebūtinai.
Trečias dalykas, kurio tiesiog negaliu pakęsti nei savyje, nei kituose – savęs menkinimas. Aš mėgstu įeiti į aukos rolę: pasigailėti savęs, priminti sau, kad esu iš mažo miesto, mažos šalies, kad galbūt tikrai kažkas kažko daugiau vertas nei aš, kažkas daug puikesnis, daug sumanesnis ir kitoks –esnis. Ir kai man parašo nuostabiausios pasaulio moterys, išsilavinusios, gražios, sąmoningos ir sektinos būtybės, ir jau pirmosiose eilutėse save apibūdina kaip „menką žmogelį, nevertą to ar ano…“, aš net dantimis griežti pradedu. Visi mes gimstame su vienodomis teisėmis į laimę, gyvenimą, džiaugsmą, pagarbą, įvertinimą. Visiems mums pasisekė gimti Lietuvoje, kur visi turime teisę į nemokamą išsilavinimą, esame saugomi demokratijos. Niekas negali Tavęs skriausti, niekinti, terorizuoti ar kasdien kartoti, kad esi vertas mažiau nei kiti. Įskaitant patį save (Paskaityk Ne visi yra tavo draugai ). Protas – galingas ginklas. Mūsų smegenys, naudojamos tinkamai, gali padaryti nuostabius dalykus. Ir aš kalbu ne tik apie keliones į kosmosą, aš kalbu apie meilę sau, atlaidumą sau, toleranciją sau, pagarbą sau – ją, o ne savęs menkinimą turime praktikuoti kasdien ir pagaliau išmesti tą bjaurų įprotį save lyginti su skuduru. (Paskaityk: Raktas į sėkmę: kaip pakeisti gyvenimą akimirksniu?)

(TĘSINYS – KITĄ SAVAITĘ)

Laimes dieta Patreon banner

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).