SANTYKIAI

Ką išduoda Tavo norai?5 min read

9 sausio, 2021 3 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Ką išduoda Tavo norai?5 min read

Reading Time: 3 minutes

Kai kuriamas filmo scenarijus, kiekvienas herojus turi vadinamuosius want’ą ir need’ą – tai, ko jis nori, ir tai, ko jam iš tiesų reikia. Noras (bent jau kine) dažniausiai būna kažkas materialaus, tarkime, milijonas dolerių, o poreikis – susijęs su jausmais, kad ir, pavyzdžiui, būti mylimam. Ir tik gavęs tai, ko nori, herojus supranta, kad jam reikėjo visiškai ko kito, ir metęs pinigus puola vytis savo mokyklos laikų meilę.
Gyvenimas – ne filmas, bet neretai mes taip aklai sekame savo norais, kad net nesusimąstome, kad galbūt mums reikia visai ne to.

Noras: Patirtys. Negali nurimti, nes nori viską patirti, viską nuveikti ir visur pabūti. Nori žalios šviesos visiems savo pasirinkimams ir užmojams.
Poreikis: Sulėtinti žingsniai. Tu visada kažką vaikaisi, kažko sieki, kažką bandai nuveikti. Ir gavęs viską persisotini, neišsimėgauji dalykais iki galo, jautiesi kažkurių nenusipelnęs. Išjausk. Išbūk. Viskas, kas nusileidžia į Tavo rankas, yra Tavo teisėtai. Ir be kaltės jausmo.

Noras: Sala. Tu nori nusėsti tinkamoje vietoje, įsipareigoti, gyventi be didelių bangų, gyventi ramiai, neišklysdamas iš vagos. Su tinkamu žmogumi, su normaliu darbu, su jaukiais namais.
Poreikis: Viską Tu gausi. Tik jei kažkas turi ramybės ženklą ant kaktos ar staktos, nereikia iškart „jamti“. Svarbiausia – žinoti, ko iš tiesų nori, o ne galvoji, kad nori.

Laimes dieta Patreon banner

Noras: Sėkmė. Žinai, kad esi jos vertas, žinai, kad nusipelnei jos. Žinai, kad tikrai vysies savo svajones, bet tik tuomet… jei jos atsistos tarpduryje.
Poreikis: Planas. Jei nori pagauti vienaragį, jį reikia gaudyti metodiškai: susitvarkyk chaosą aplink save, pasiruošk veiksmų planą ir griebk svajones už ragų.

Noras: Stabilumas. Tau patinka ramuma. Tu tiki, kad Tau geriausiai sekasi, kai gyvenimas plaukia tiesia vaga, kai santykiuose niekas nesikeičia, o namuose netvinkčioja net lemputės.
Poreikis: Tau reiktų pagalvoti, ką darytum, jei gyvenimas mesteltų tuziną naujų durų. Nes jis jų mestels. Galimybių, progų keistis, iššūkių. Sako, kad didžiausi džiaugsmai slepiasi už mūsų komforto zonos ribų. Gal metas susirasti guminius, su kuriais galėtum ten įbristi?

Noras: Vaisiai. Dirbai pakankamai ilgai ir pakankamai sunkiai, tad Tavo vardas jau turėtų pradėti skambėti garsiai. Nori raškyti savo sėkmės vaisius ir kantrybė pamažu eina pabaigos link.
Poreikis: Balansas. Neleisk valdžiai sujaukti Tavo galvos, o šlovės troškimui – aptemdyti dienų. Viską Tu gausi. Tik jei žaisi garbingai ir karts nuo karto prilaikysi save už rankovės.

Noras: Nori laikytis plano, nepaisant nieko. Tu pažįsti save, puikiai nutuoki, kaip klostosi Tavo gyvenimas, bet dar geriau žinai, kur link nori, kad jis eitų. Savo tikslų sieki nuosekliai, juos tobulini ir grynini, ir sieki jų kasdien.
Poreikis: Pasirinkimai. Tau reikia prisėsti prie tikimybių teorijos. Gyvenimas linkęs mestelti progų, kai nesame iki galo laimingi, ir tokiomis progomis dažnai elgiamės impulsyviai. Impulsyvumo Tu nemėgsti, bet ir įsipareigoti vien tam, kad galėtum kontroliuoti viską, kas vyksta, nėra labai protinga – atsipalaiduok ir apgalvok galimus pasirinkimus.

Noras: Vėjas. Nori būti nerūpestingas ir atviras galimybėms. Paskutiniu metu jautiesi toks… pririštas, tad norisi sparnų, o ne šaknų. Nori susitelkti į svajones, nori būti bebaimis ir mažiau abejoti.
Poreikis: Konstantos. Tam, kad būtum laimingas laisvėje, turi susitvarkyti dalykus, kurie visada, nepaisant nieko, išlieka stabilūs: vaikai, tėvai, antra pusė. Skirk jiems pakankamai dėmesio ir meilės, ir galėsi skraidyti be jokių trukdžių ar kaltės jausmo.

Noras: Kontrolė. Pastaruoju metu jautiesi taip, lyg niekas nuo Tavęs nepriklausytų. Norisi tvirčiau laikyti gyvenimą, kontroliuoti bent jau tam tikras jo vietas ir būti išgirstas, kai priimami sprendimai.
Poreikis: Tau reikia laisvės. Kontrolė yra iliuzija ar bent jau dalykas, kuriam nederėtų skirti visų savo jėgų ir laiko. Tu gali būti laisvas, mėgautis gyvenimu IR kartu neskriausti savo noru viską stebėti. Tik tam reikia pastangų.

Noras: Bėgti. Nori duoti ranką kiekvienam naujai sutiktam žmogui ar galimybei ir bėgti, bėgti, kiek tik kojos neša ir kur tik akys mato. Visada taip darei, tad kodėl turėtum sustoti?
Poreikis: Kantrybė. Palauk, kol pyrago tešla iškils. Tau atrodo, kad nauja – tai gera, kad švarus lapas žada daugiau nei prirašytas. Bet pažvelk į viską, ką jau pradėjai. Nustebsi, kiek meilės ir vertės tame rasi. Rūpinkis savo pasėtomis sėklomis, būk kantrus ir likimas Tave apdovanos.

Noras: Sėkmė. Dirbai nuleidęs galvą ir negailėdamas jėgų? Tiki, kad būtų pats tas metas atkeliauti ir pripažinimui, karjeros aukštumoms ir naujam kabinetui.
Poreikis: Poilsis. Kodėl mes darbą arba dar daugiau darbo matome kaip apdovanojimą? Dirbti iki tol, kol mirsi prie kavos aparato ar ant darbo stalo, įmanoma. Tuomet paaukštinimą gauti sunku. Bet pailsėjus ir pravėdinus smegenis… veriasi kiti horizontai.

Noras: Būti atspariam kitiems. Nori nekreipti dėmesio į tai, ko iš Tavęs tikimąsi ar norima. Tau nepatinka aplinkinių spaudimas ir nurodinėjimai, kur turėtum eiti, ar kuo turėtum būti. Tiesą pasakius, jei galėtum, visiems paspaustum išjungimo mygtuką.
Poreikis: Kūryba. Esi kūrybingas žmogus ir gali visiems susukti galvas taip, kad jos neišneš Tavo potencialo. Nustebink juos. Padaryk priešingai, padaryk afigienai ir taip, kaip niekas niekada nesitikėjo. Tai visus užčiaups ir atšaldys bent kuriam laikui.

 

 

 

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).