SANTYKIAI

Ko mane išmokė dukros atsisveikinimas su tiūte?3 min read

20 rugsėjo, 2019 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Ko mane išmokė dukros atsisveikinimas su tiūte?3 min read

Reading Time: 2 minutes

Galėčiau apie tiūtę pasakoti ilgai, nes ji tikrai buvo svarbi mano (dukros) gyvenime. Su viena miegodavo, kitas laikydavo rankose. Nesiskirdavo niekur ir niekada, o didžioji dauguma jos  pirmųjų metų nuotraukų yra būtent su tiūte.
Man tai netrukdė – žinojau, kad iki trijų metų jos būtina atsisakyti, o visoms tetulėms, kurios krypuodavo galvą „ojojoj, kaip negražu… tokia didelė, o vis dar su tiūte“, atsakydavau, kad tos, kurios ilgai tiūtę čiulpia, paskui lengviau vyrą susiranda. Ir tuomet tema būdavo pakeičiama akimirksniu 😀
Kai nusprendėme, jog JAU mirtinai reikia (Lunai buvo šiek tiek daugiau nei 2,5 metų), buvo sugalvotas visas planas.
– Mūsų vaikas labai myli Keistuolių teatro „Geltonų plytų kelią“, tad nupirkome dovanų Dorotės suknelę (buvo tikras iššūkis – čia tau ne Elzą gauti) ir raudonus batukus.
– Atsisveikinimą su tiūte suplanavome darželyje, kur Luną supo mylimi draugai.
– Povilas nupirko helio balioną, ir Luna jį PATI paleido į dangų „angelams, kurie perduos ją kūdikėliams, laukiantiems savo eilės atkeliauti į Žemę“. Tiūtė buvo palydėta gausiais plojimais ir darželio grupiokų apkabinimais. Žinoma, nebuvo apsieita ir be ašarų tuomet, kai atėjo suvokimas, kad tiūtės nebėr: „Tėti, siųsk antrą balioną į dangų, kad mano tiūtę parneštų“.
– Grįžus namo, kažkas paskambino į duris, ir Luna rado dovanų dėžę su atviruku, ant kurio puikavosi primityvus komiksas ala tiūtė + angelas + kūdikėlis = suknelė ir raudonos kurpaitės. Lunai jį puikiai pavyko perskaityti ir susivokti, jog dovanų jai atnešė angelai.
– Vis dėlto, tiūtės ilgesys buvo didelis, ir užeidavo bangomis. Tad čia labiausiai pasitarnavo šeimos palaikymas, kuriuo taip pat pasirūpinome iš anksto visiems išsiųsdami pagalbos prašymus (o gal greičiau – šauksmus): seneliai, dėdės ir tetos, pusbroliai ir pusseserės, draugai iš viso pasaulio siuntė video Lunai su palaikymo ir pagyrimo žodžiais: „Mes Tavim didžiuojamės, Tu esi šaunuolė, Tu esi drąsi ir dosni…“. Luna tuos video žiūrėdavo kaskart, kai imdavo ilgėtis tiūtės. Gal pora savaičių 🙂
Suknelę ji vienu metu liepė grąžinti angelams. Bet palaikymo žodžių atsiimti neprašė, jie jos nepykdė ir neliūdino. Atvirkščiai – kone mintinai kiekvieną padrąsinimą išmoko ir žiopčiodavo žiūrėdama.
Sakysit, tiek vargo dėl tiūtės – reikėjo duot karvei suėst… gal. Bet mes kol kas turim vieną vaiką – galim vargt 😀
Tuomkart supratau ir savo akim pamačiau, kiek daug gali padrąsinantys žodžiai ir artimųjų palaikymas. Kad neturėtume bijoti prašyti pagalbos ar paramos – mūsų mylimiems žmonėms tai daryti yra vienas malonumas. Ir taip, suknelės ir raudoni bateliai džiugina, bet ne tiek ilgai, kiek norėtųsi. Meilė laimi, geri žodžiai laimi, ir įpūstas pasitikėjimas savimi, bei žinojimas, kad pasielgei teisingai, taip pat laimi.
Galbūt ne visur gyvenime ir ne visiems poelgiams reikia kitų pritarimo. Bet šiuo atveju, kai Tau, be penkių minučių trimetei, padrąsinimą atsiunčia paauglys pusbrolis, Tu įgauni supergalių. Supergalių paleisti.
Tad gal jūs ir neturite tiūtinių vaikų, galbūt turite draugą ar draugę, kuris išgyvena skyrybas, arba gyvena toksiškuose santykiuose, dirba nemylimą darbą arba turi žalingą įprotį, galbūt jus įkvėps Lunos istorija, ir jūs subursite palaikymo komandą tam, tokiam sunkiam, bet tokiam reikalingam, atsisveikinimui.

Jei nori daugiau apie VAIKUS, rekomenduoju:
DRAUGAI BE VAIKŲ, AČIŪ JUMS!
KAS SVARBIAU UŽ LAIKĄ SU VAIKU?

Jei norisi daugiau apie mūsų su Povilu… gal paskaitykit UŽ ar PRIEŠ?

Laimes dieta Patreon banner
Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).