SANTYKIAI

Kiek laipsnių esi TU?2 min read

2 rugsėjo, 2020 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Kiek laipsnių esi TU?2 min read

Reading Time: 2 minutes

Aš moku/nemoku gaminti. Aš puikiai dainuoju. Aš šūdinai vaidinu. Aš turiu gerą atmintį. Aš prastai orientuojuos gatvėse… kiek kartų per dieną ar kaip dažnai mes įvardiname tai, kame esame geri arba labai prasti? Kadangi močiučių ir mamų mokymu kuklumas žmogų puošia, įtariu, kad dažniau save supeikiame nei pagiriame. Dar dažniau nužvelgiame kitą žmogų ar kolegą, pamatome jo talentą ir imame lygintis: aš taip nesugebėčiau, neišdrįsčiau, negalėčiau… aš nesu toks geras, toks protingas, toks dainingas, toks sumanus.
Mielas mano drauge, jei galiu, norėčiau tau pateikti mažą pavyzdį. Įsivaizduok apskritimą – tai esi tu. Visi 360 laipsnių. Paimdamas vieną dalyką, kurio nesugebi, tu paimi vieną laipsnį iš tų 360, ir ne tik pats imi save suvokti kaip tą vieną laipsnį, bet ir visam pasauliui imi transliuoti, kad tave apibrėžia būtent tas vienas laipsnis, o ne visi 360. Ir pasaulis patiki. Ir ima tau kartoti, kad taip, tu esi tik tas vienas laipsnis, kuris kažkodėl reiškia kažko nesugebėjimą. Arba atvirkščiai – tu įsikabini to vieno laipsnio, kuriame esi geras. Galbūt nelabai laimingas tame laipsnyje, galbūt – ne iki galo išsipildęs, bet geras. Ten, tame laipsnyje, labai saugu. Ir vietoje to, kad apeitum visą tau skirtą ratą, išbandytum naujas galimybes, atrastum nematytus tolius, tu renkiesi pasaulį matyti kaip tašką.
Tiesa, apskritimas – gan paprastai suvokiama, plokščia figūra. O jeigu iš tiesų paimtume pasaulį? Jeigu paimtume sferą, kaip visumos simbolį. Sfera turi 64, 442 laipsnius. Iš tiek taškų būtų galima pažvelgti į tave, jeigu tu būtum krepšinio kamuolys. Bet tu esi daug daugiau.
Dažnai save pagaunu užsiimant saviplaka, kai nepavyksta tas ar anas. Nesakau, kad reikia viską trenkti velniop ir kaskart, ištikus nesėkmei, parodžius vidurinį pirštą, iškeliauti bandyti naujų dalykų. Ne. Aš tikiu nuoseklumu. Bet lygiai taip pat tikiu, kad mes esame daug daugiau nei mūsų nesėkmės, trūkumai ar atvirkščiai – talentai. Tiek vieni, tiek kiti gali apakinti ir suklaidinti. Tiek vieni, tiek kiti gali duoti ir atimti. Tiesiog labai labai svarbu tą akimirką, kai pasaulis susitraukia į tą vieną mažytį tašką, save sustabdyti ir sau priminti, kad tu esi 64,442 taškai, kad be tos nesėkmės dar turi 64, 441 galimybę (iš tiesų tai žymiai daugiau, bet pradžiai užteks ir tiek). Tu nesi vienas laipsnis. Įkvėpk, atsitrauk, pamatyk save iš šono. Pamatyk, kad tau nėra nei sienų, nei lubų, nei vieno žodžio, kuris galėtų tave apibūdinti, įvertinti, įrėminti ar, galų gale, sustabdyti.

Negali atleisti? Nešiojiesi nuoskaudą? Perskaityk tai.

Laimes dieta Patreon banner
Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).