proTINGĖK SANTYKIAI

Karjeros aukštumos: 7 elektroniniai laiškai, kuriuos turėtumėte parašyti kiekvieną savaitę4 min read

31 gegužės, 2021 3 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Karjeros aukštumos: 7 elektroniniai laiškai, kuriuos turėtumėte parašyti kiekvieną savaitę4 min read

Reading Time: 3 minutes

Žmonės elektroninį paštą laiko griežtai sandorio įrankiu, kuris naudojamas tik tada, kai kažko reikia arba kažkas kam nors skolingas. Todėl šioje vietoje stebinti ir išsiskirti yra pakankamai nesunku – noriu su jumis pasidalinti keliais patarimais, kurie padės kilstels aplinkinių kartelę ir pakeis požiūrį į jus.

Jei kiekvieną savaitę skirsite gerą pusvalandį šių laiškų išsiuntimui, pažadu, sustiprinsite ryšius, išlaikysite gražius santykius, o, esant galimybei, tapsite pirmuoju kontaktu – dėl patarimo, darbo pasiūlymų ar pakvietimų į renginius. Nė vieno iš šių laiškų rašymas neturėtų užtrukti ilgiau nei penkias minutes, tačiau kiekvienas iš jų padės siekti savo karjeros aukštumų.

 

Laimes dieta Patreon banner

Laiškas, kuriame sakote: „ačiū“

 Įsivaizduokite, kad atidarote pašto dėžutę po pietų ir tarp krūvos darbinių laiškų, reklaminių pasiūlymų, pranešimų apie mokesčius pamatote laišką, kurio tema: „Ačiū“. Dabar įsivaizduokite, kiek šis žodis galėtų pagerinti jūsų dieną.

Žmonės mėgsta būti įvertinti. Užuot jaudinęsi dėl visų dalykų, kuriuos turite padaryti ryte, skirkite šiek tiek laiko ir padėkokite kažkam už tai, ką jie daro už jus. „Ačiū už visą jūsų pagalbą paskutinio projekto metu“ arba „Aš labai džiaugiuosi, kad mes dirbame kartu. Ačiū, kad esate mano komandoje “- padėka yra viskas, ką jums reikia pasakyti, kad paliktumėte pėdsaką kitų širdyse.

 

Laiškas tiems, kuriais žavitės

 Greičiausias būdas gauti tai, ko norite, yra susipažinti su žmonėmis, kurie tai jau turi, ar yra pasiekę. Nusiųskite žinutę kažkam, kuris yra dviem žingsniais priekyje jūsų savo karjeroje ir pasidalinkite, kaip jų darbas jus paveikė, įkvėpė ar padrąsino. Man patinka naudoti formulę: „Ačiū, kad darote…., jūsų dėka, susikaupiau ir pabandžiau…“.

Idealiu atveju, būsite pakviestas kavos, o ta kava gali nuvesti į gražią draugystę ir įdomias galimybes. Nuostabių dalykų nutinka, kai žmonės, kuriais žavimės, virsta draugais.

 

Laiškas nuotaikai pakelti

Žinutė kažkam, kas šiuo metu išgyvena sunkų ar iššūkių pilną laikotarpį. Jums tai gali reikšti penkiomis minutėmis mažiau socialiniuose tinkluose, o kitam žmogui suteikti jėgų ir tikėjimo savaitei. Parašykite, padrąsinkite, išreikškite palaikymą, pasakykite, kad visada gali kreiptis pagalbos. Pagirkite už kantrybę, ištvermę, savo tikslų siekimą, nusiųskite įdomų straipsnį, kuris bus naudingas pradedančiam savo verslą, ar studijas. Būdų pagerinti nuotaiką – šimtai!
Vienas sakinys gali kam nors pakeisti visą gyvenimą.

 

Laiškas ką tik sutiktam žmogui

Savo knygoje „Įpročio galia“ Charlesas Duhiggas rašo, kad kai reikia sužinoti apie naujas galimybes, „silpni ryšiai“ tampa „stipriais ryšiais“. Taip yra todėl, kad žmonės, bėgantys skirtingame kelyje nei jūs, susiduria su skirtingomis idėjomis, tuo tarpu žmonės, kuriuos mes matome reguliariai, dažniausiai bendrauja panašiai. Todėl nenuvertinkite jokių pažinčių. Tarkim, jei vakarėlyje trumpai šnektelėjote su žmogumi visai iš priešingos sferos, skirkite laiko jam parašyti, kad buvo malonu susipažinti. Tarkime, aš kažkada susipažinau su 3D spausdintuvais produktus gaminančios įmonės vadovu. Man tai – tamsus laukas. Bet apsikeitėme kontaktais, ir, prasidėjus pandemijai, būtent jam pirmam parašiau, kad ieškoma pagalba medikams, reikalingi tam tikri įrenginiai, kuriuos būtent ši gamykla ir galėjo jiems atspausdinti.

 

Laiškas senam bendradarbiui

Pradedant savaitę, įprastinį rutininį laiškų sąrašą papildykite keliais savo bičiuliais iš mokyklos, ar buvusiais bendradarbiais. Tai itin naudinga, jei jums sunku megzti naujas pažintis ar draugystes. Be to, senų ryšių atnaujinimas ir palaikymas visada turi naudos profesinėje srityje – niekada nežinai, kada prireiks kokios informacijos, rekomendacijos ar patarimo. O gal šiaip – pokalbio su žmogumi, kuris puikiai Tave pažįsta.

 

Ketvirtadienio laiškas vadovui

Padovanok savo vadovui lengvą penktadienį, kurio metu nereikės sukti galvos savaitės darbų apžvalgomis. Laiške papasakokite, ką nuveikėte per savaitę: „Mes laikomės šios savaitės W, X, Y plano“, trumpai aprašykite artimiausius darbų planus ir iššūkius: „Aš rytoj sutelksiu dėmesį į Z. Bet jei yra kažkas, ką dar reikia atlikti, praneškite man“. Tai ir jums patiems padės suprasti savo prioritetus ir parodys vadovui, kad esate organizuotas žmogus.

 

Penktadienio laiškas sau

Melody Wilding, knygos „Pasitikėk savimi“ autorė, siūlo išsiųsti penktadienio popietės pranešimą sau. Išbandykite šią praktiką ir jūs: užsirašykite savo pergales, keletą išmoktų dalykų ir bet kokią idėją, kuri pavertė jūsų savaitę sėkminga. Tai paprastas pratimas, tačiau jis tikrai padeda pereiti iš darbo režimo savaitgalio link, ir suvokti, kad pakanka to, ką padarei. Be to, aš dar labai mėgstu užsirašyti savo pralaimėjimus, tai, ko iš jų išmokau, ir pagirti save už drąsą bandyti.

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).