SANTYKIAI

Karantininės šventės: smagių ir prasmingų veiklų idėjos4 min read

22 gruodžio, 2020 3 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Karantininės šventės: smagių ir prasmingų veiklų idėjos4 min read

Reading Time: 3 minutes

Nei sniego, nei saulės, nei tėvų, pusbrolių, dėdžių ar tetų… kadangi pakeisti nieko negalime, reikia iš susidariusios situacijos išspausti maksimumą, nes jei dabar pradėsime verkti, gali būti, kad nesustosime iki 2021-ųjų :))

Todėl noriu pasidalinti keliomis veiklomis, kurios gali įprasminti šventes ir joms suteikti visai kitą spalvą.

Pasigaminkite „savęs viziją“: tam tereikia lapo popieriaus ar kartono gabalo, senų žurnalų, pieštukų, žirklių ir klijų. Nesvarbu, ar esate vienas, ar su šeima – visi galite susikurti savo asmeninius svajonių koliažus, kurie jums primintų apie tai, kokį save norite matyti.
Ką rašyti į savo svajonių lentą? Sveikatos tikslus (nubėgti 5 km, mesti rūkyti), mokslo tikslus, tvarkos tikslus, karjeros tikslus, šeimos tikslus, savo vertybes, vietas, kurias norite aplankyti, savo svajonių gyvenimo vizualizacijas, finansinius tikslus, knygas, kurias norite perskaityti, citatas, pagal kurias gyvensite, jausmus, kuriuos norite jausti… pasileiskit plaukus!

Laimes dieta Patreon banner

P.S. Manau, kad tai ideali veikla Kūčių vakarui ar Naujųjų išvakarėms… nes čia tikrai nepakenks truputis magijos.

– Surepetuokite ir nufilmuokite juokingą, šiltą, smagų šventinį sveikinimą artimiesiems.

Iš paklodžių, pliušinių žaislų ir kitų namuose esančių priemonių atkurkite Betliejaus sceną ir pasidarykite smagią fotosesiją.

Kalėdinis „Taip ir NE“. Galima žaisti dviese, galima žaisti online su kitais draugais. Taisyklės paprastos. Pirmas žaidėjas sugalvoja dalyką, susijusį su Kalėdomis, kiti klausinėja klausimų, į kuriuos galima atsakyti tik taip, kaip tai padarytų Arūnas Valinskas: taip arba ne. Atspėjusysis galvoja kitą žodį.

Kalėdinės šarados: žaidėjai paskirstomi dviem komandomis. Viena komanda pasikviečia priešininkų komandos narį ir duoda jam lapelį su gerai žinomos kalėdinės dainos ištrauka, kurią jis turi suvaidinti savo komandai. (galima padaryti ir video versiją, kai užuomina vaidinančiam atsiunčiama SMS žinute)

– Šventinės slėpynės: po namus išslapstykite šventinius atributus – tai gali būti tiek šokoladiniai Kalėdų seneliai, tiek paprasti eglės žaisliukai. Laimi daugiausiai jų radęs.

– Šventinis menas. Žaidėjai laiko vienkartines popierines lėkštutes prispaudę sau prie kaktos, o vienas lėtai diktuoja, ką jie tokio šventiško turi ant jų nupiešti (gal tai Trys Karaliai, o gal – rogėmis skrendantis Kalėdų senelis). Vis pridedama po kokį papildomą objektą. Laimi gražiausias piešinys. Galima žaisti ir per nuotolį, pasitelkiant kameras.

Paskelbkite savo rūbų ir daiktų aukcioną, o dalį gautų pinigų paaukokite pasirinktai labdarai.

Nupieškite atvirukus žmonėms, kuriuos matote dažnai, bet kurie nėra jūsų draugai: degalinės operatorei, vietinės parduotuvės kasininkei, vaistininkui, bibliotekininkei, kiemsargiui…

Su vaikais pasigaminkite plakatą: JŪS ESAT NUOSTABŪS! GRAŽIŲ ŠVENČIŲ! Atsistokite prie sankryžos ir mojuokite vairuotojams.

Talentų šou ar kalėdinių dainų varžytuvės: kas nustebins savo numeriu ar kas žino daugiau kalėdinių dainų?

Dovanos miško gyventojams: jei keliaujate pasivaikščioti į mišką, pasiimkite daržovių ir vaisių bei maišelių su sėklomis – papuoškite jais medžius ir krūmus.

Meilės rašteliai: parašykite krūvą mini raštelių su gražiais ir meiliais žodžiais ir užkiškite juos už automobilių langų valytuvų. Kažkam tikrai praskaidrinsite dieną.

Su kreidelėmis ant šaligatvio ar namo sienos parašykite šventinius sveikinimus praeiviams.

Papuoškite savo namo laiptinę, liftą ar kitaip pasveikinkite kaimynus.

Parašykite ranka rašytą laišką savo seneliams ar draugams.

Parašykite laišką medikams.

Parašykite laišką sau į ateitį. Pagaminkite laiko kapsulę su atidarymo data (gal per kitus Naujuosius) ir giliai ją paslėpkite.

– Lauknešėliai nepasiturintiems: nors ir liūdna bei nepatogu apie tai galvoti, bet mūsų kiemas turi savus benamius – žmones, kurie kaip laikrodukai peržiūri konteinerių turinį. Mes su šeima turėjome tradiciją dalį savo ruošiamo maisto supakuoti ir palikti būtent šalia jų. Dabar, kai higienos reikalavimai itin griežti, būtų protingiau palikti bekontaktį maistą – jei turite atliekamų supakuotų maisto produktų (sausainių pakeliuose, konservų, uogienių, medaus), palikite jų tiems, kurie gyvena nepritekliuje arba nuvežkite į artimiausią labdaros valgyklą. (Pavyzdžiui, labdaros valgyklai Betanija visada trūksta popierinių vienkartinių puodelių ar tų pačių uogienių arbatai).


Daugiau skaitykite čia.


Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).