SANTYKIAI

Kaip Tu gali švęsti laisvę?3 min read

20 vasario, 2021 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Kaip Tu gali švęsti laisvę?3 min read

Reading Time: 2 minutes

Šią savaitę pradėjome Lietuvos gimtadieniu, ir aš, nuo savęs labai norėčiau palinkėti, kad saulė dažniau lankytųsi ne tik mūsų danguje, bet ir širdyje, ir kad šviesdama galvotų, jog niekada nenušvietė labiau mylinčios, labiau savo laisvę vertinančios, labiau kasdien augančios ir klestinčios tautos.
Labai norėčiau, kad pagaliau nustotume pasimėgaudami kartoti, jog esame tie, „kurie laimingi, kai kaimyno stogas dega“.

Mes galime būti laimingi ir be nelaimių. Žinau, kad istorija susiklostė taip, jog susivienyti tekdavo tik per sunkius išbandymus, kad vienintelė laisvė, kurią šimtus metų turėjome, buvo laisvė kentėti ir laisvė bandyti išlikti. Ir nors tie laikai baigėsi, vis dėlto mes negalime be priešų – ieškome jų savo aplinkoje, kuriamės juos komentuodami po straipsniais ar smerkdami gyvenančius, galvojančius ar mylinčius kitaip nei mes.

Mes neprivalome turėti priešų. Mes galime rinktis, kur nukreipti savo energiją – į toleranciją ar neapykantą. Mes galime rinktis, kaip kalbės ir mylės mūsų vaikai, nes jie kalbės ir mylės taip, kaip mylime mes.

Laimes dieta Patreon banner

Laisvė – didelė dovana, bet kartu – ne ką mažesnis įsipareigojimas ir atsakomybė. Laisvam būti nelengva. Kaip ir piešti ar rašyti rašinį „laisva tema“ – mokykloje mane tai žiauriai užknisdavo 🙂 Paskutiniu metu, rodosi, tų laisvių mažai. Bet, sakyčiau, tik iš pirmo žvilgsnio. Taip, negalime keliauti, bet bendrauti niekas neuždraudė. Neuždraudė skaityti, mylėti, domėtis, žaisti stalo žaidimus, gaminti tai, ką nori ir žiūrėti kokius tik nori filmus. Atmink – jei norėsi rasti laisvę ir laimę, Tavo širdis visada jas ras, kaip ir įrodymus, kad nesi nei laisvas, nei laimingas – viskas priklauso nuo to, kaip suformuluosi užduotį 😀

Tu laisvas. Viskas, kur esi, ką darai ir ką jauti, yra TAVO pasirinkimas.

Aš tik noriu pakviesti šiandien ir visą ateinančią savaitę švęsti laisvę.

Laisvę nuo minčių, kurios tempia žemyn.

Laisvę nuo santykių, kurie kiekvieną akimirką verčia abejoti savimi.

Laisvę nuo darbo, į kurį nesinori keltis.

Laisvę nuo neįgyvendintų pažadų.

Šiandien kviečiu švęsti laisvę ją sau dovanojant, darant tai, ko labiausiai norisi būtent šią akimirką. Ar tai būtų ledai, ar nusimesti drabužiai, skambutis draugui ar ta suknelė, į kurią vitrinoje spoksai jau mėnesį, bet galvoji, kad ji ne tau.

Ką darytum, jei galėtum daryti bet ką?

Kur vyktum, jei tau duotų bilietą į vieną pusę?

Ką norėtum pasakyti, jei žinotum, kad tą žmogų matysi paskutinįkart?

Duok kelias akimirkas kiekvienam klausimui apgalvoti: ką galėtum padaryti dėl to, kad turėtum daugiau laisvių, ir kaip susitvarkyti su dalykais, kurie Tave riboja?

Dovanok sau laisvę – juk ją tau jau padovanojo Lietuva!


O čia nuostabus pusvalandis Apie laisvę ir laimę: pokalbis su Nijole Oželyte

O jei turite dar vieną, kviečiu pasiklausyti apie laimės receptus, atrastus kovojant už Lietuvą: Pokalbis apie laimę su pulkininku leitenantu Valerijumi Šereliu

Čia – apie laisvę juoktis iš savęs: Istorija apie tai, kaip aš prisisiojau kelnes


Daugiau skaitykite čia.


 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).