SANTYKIAI

Kaip nuraminti save prieš skrydį?2 min read

16 rugpjūčio, 2021 2 min

Autorius:

Monika Kuzminskaitė

Kaip nuraminti save prieš skrydį?2 min read

Reading Time: 2 minutes

Kaip nuraminti save prieš skrydį? Turiu siaubingą nerimą, skrydis tik 6 ryte, o man taip bloga, įtampa, kūnas kaista is vidaus, jokios vidinės ramybės, o dar bijau, kad neištiktų panikos ataka lėktuve! Patarkite ką daryti jog nuraminti save.


Sveika! Ramiai įkvėpkit, ir ramiai iškvėpkit… Tai rašau kuo rimčiausiai, nes ramus ir ritmingas kvėpavimas yra pirma pagalba jaučiant stiprų nerimą. Kol skaitot toliau – taip bandykite ir kvėpuoti. Leiskite muzikai ar savo pačios skaičiavimui diktuoti ritmą, ir stebėkite, kaip kvėpuoti gera ir malonu. Toliau. Tai ką jaučiat, ir yra fizinė stipraus nerimo išraiška. Ta jūsų dalis, kurioje kyla baimė, nelabai gerai supranta logiškus argumentus, todėl save įtikinėti, kad viskas bus gerai – nėra pats veiksmingiausias būdas, dažniau laimi mintys „bet vis tiek…“ arba „o jeigu“. Tai automatiškai, spontaniškai kylančios mintys, kurias sustabdyti nėra nei paprasta, o greičiausiai – ir nėra įmanoma. Todėl ir nebandykite. Tačiau savo mintis reikėtų užimti kitais dalykais, ir jokiu būdu ne galvoiimu apie panikos ataką. Vien galvojimas apie paniką gali paniką sukelti, be jokios kitos priežasties.

Žinoma, tai nebus paprasta, mintys bandys grįžti atgal prie nerimo, tačiau kuo daugiau joms skirsite dėmesio ir laiko, tuo jos bus stipresnės. Todėl, nors ir sunku, vis tiek užsiimkite kita veikla, nenustokite stengtis rasti užsiėmimų, neklausykite savo vidinio balso, kuris sako „nesinori“. Čia ta situacija, kai „reikia“. Geriau tiks kažkas, kas ir seniau jus įtraukdavo, patikdavo, galbūt kėlė rūpesčių. Viskas, kas bus patrauklu jūsų dėmesiui – viskas tiks. Kuo mažiau ir trumpiau galvosite apie skrydį, tuo silpnesnis bus nerimo išgyvenimas. Kol užsiimate dėmesį nukreipiančia veikla – irgi stenkitės ramiai ir ritmingai kvėpuoti. Būtų tobula, jei galite užsiimti joga ar kita mankšta, meditacija, relaksacija, ar tiesiog stebėsite savo kvėpavimą. Dar kartą, ramiai įkvėpkit ir ramiai iškvėpkit. Ir gero skrydžio!

Laimes dieta Patreon banner

Dėl asmeninių psichologės Monikos konsultacijų rašykite jai tiesiai ir šviesiai (Arba tamsiai. Tinka visaip.) – susisiekti galite per Facebook puslapį Šaukštas Proto. Konsultacijos vykdomos jums patogiu laiku, Skype, Facebook platformose.

Monika Kuzminskaitė

Aš Monika Kuzminskaitė. Psichologija yra mano antroji profesija - tačiau tik laike, o ne pagal tai, kaip man tai svarbu ir patinka. Baigiau VU Psichologijos bakalauro ir VU Sveikatos psichologijos magistratūros programas; parašiau baigiamuosius darbus apie vaikų gimimo eiliškumo poveikį vaikų elgesiui ir emocijoms ir sveikos vaikų mitybos rūpesčius, kylančius tėvams. Esu Lietuvos psichologų sąjungos narė. Dabar mokausi kognityvinės elgesio terapijos Aarono Becko ir Judith Beck insitute (Beck institute for Cognitive Therapy), baigiau šiuos kursus: Essentials of CBT, CBT for Depression and Suicide prevention, CBT for Anxiety, CBT for Personality Disorders, CBT for Weight Loss and Maintenance.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).