SANTYKIAI

Kaip man pakeisti vaiko nuomonę apie darželį?2 min read

2 spalio, 2020 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Kaip man pakeisti vaiko nuomonę apie darželį?2 min read

Reading Time: 2 minutes

Mano dukra griežtai atsisako eiti į darželį bent pusei dienos. Jai 3,5 metų ir taip norisi, kad ji užsiimtų kokia nors veikla darželyje. Kaip manote, kaip geriausia būtų su vaiku pasikalbėti, kad ji bent kiek pakeistų savo nuomonę?

Tokio laiško sulaukiau į savo Instagram pašto dėžutę. Rašė jauna mama, kuriai esu labai dėkinga už drąsą klausti, nes kartais, prisipažinsiu, kai tema pasisuka apie mano vaiką, aš irgi tampu bejėgė. Todėl su atsakymu pagelbėti paprašiau LAIMĖS DIETOS konsultantės, psichologės Monikos Kuzminskaitės.


Sveiki.

Laimes dieta Patreon banner

Tokio amžiaus vaikai dar neturi reikalingų mąstymo gebėjimų ir todėl neturi galimybių turėti nuomonę – jie dar tik bando įvairius elgesio būdus, eksperimentuoja, ir toliau taiko tai, kas veikia, kas padeda pasiekti jų vaikiškų tikslų. Jei vaikui sekasi pasiekti savo pykstant, šaukiant, sergant, verkiant, tylint – tai jis ar ji taip ir darys toliau. Turint tai omenyje, pirmiausia siūlyčiau pradėti svarstyti ne kaip priversti, o kaip sugundyti. Kalbėkite apie darželį, žiūrėkite nuotraukas, žiūrėkite linksmai žaidžiančių vaikų video įrašus, pakalbėkite apie įvairias darželio šventes, pasakokite, kaip jums darželyje buvo linksma, jei turite – parodykite savo darželio nuotraukas, žaiskite darželį namuose. Jei galite, pasikvieskite daugiau vaikų, tegul kuris nors būna „auklėtoja“, o kitas tegul būna „virėjas“.

Nueikite apžiūrėti darželio – nesakykite kur einate, eikite pasivaikščioti, o kai jau būsite vietoje, galėsite pasakyti – štai, čia darželio vaikai kartu žaidžia. Pabandykite nueiti kartu – daugelis darželių priima „atviroms durims“ kartu su mama. Pabandykite išsiaiškinti, kodėl ji į darželį nenori – gal ji išgirdo ir savaip suinterpretavo kokią nors istoriją, kuri darželį padaro baisa vieta? Gal ji bijo atsiskirti nuo jūsų? Gal ji turi kokį kitą neteisingą įsivaizdavimą – pavyzdžiui, kad į darželį reikai išieiti ilgam, savaitei, o ne kelioms valandoms? Bet kokiu atveju, pastangas skirkite ne reikalavimui, o pozityvių pusių ryškinimui. Linkiu sėkmės ir greito kelio į darželį.

Dėl psichologės Monikos Kuzminskaitės konsultacijų kreiptis galite tiesiogiai, per Šaukštas proto paskyrą Facebooke. Monika konsultuoja ir skype programa bei gali prisitaikyti prie jums patogiausio laiko. Pirmyn!

P.S. Klausimų visomis temomis lauksime [email protected] – anonimiškumą garantuojame. Džiaugiamės kiekvienu jūsų laišku bei į kiekvieną jų atsakome, tad rašykite net ir tada, kai klausimo nėra, o rašyti tiesiog norisi!


Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).