SANTYKIAI

Kaip „Everestas“ mūsų šeimoje tapo stebuklingu žodžiu?2 min read

29 rugsėjo, 2020 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Kaip „Everestas“ mūsų šeimoje tapo stebuklingu žodžiu?2 min read

Reading Time: 2 minutes

Didžioji dalis mūsų tikriausiai žinote, kaip reikia ir kaip nereikia pyktis. Apie tai jau esu rašiusi ir LAIMĖS DIETOJE (Frazės, kurios neturėtų skambėti santykiuose). Bet, o dievuliau, kaip sunku kartais prikąsti liežuvį! Kaip nelengva pradėjus barnį dėl Kalėdų, pabaigti jį tuo, kas buvo per Velykas ir Vėlines. O tada dar prisideda visokie „ko čia nervuojies“, žinoma, papipirinam „o tu visada“ ir „aš niekada“… Žodžiu, tikiu, kad išsiplėsti nereikia – visi ten esam buvę ir tą patį darę taip, kad per barzdą varvėjo.

Bet ne tik nelemtos frazės papila žibalo į ugnį. Kartais mes tiesiog pavargę, suirzę po dienos darbų. Kartais tiesiog matome, kad pokalbis ima įgauti ne tokį pagreitį ir slysti ne ta linkme, kuria abu norėtume, o tai gali baigtis po kambarį skraindančiomis plunksnomis. Trenkti durimis ne visada yra išeitis – juk ginčas gali kilti ir vidury autostrados. Pasakyti: „Nebekalbėk, nieko nesakyk ar užsičiaupk“ – nepagarbu kito žmogaus atžvilgiu. Ką daryti? Ieškoti saugaus žodžio.

Jei esate skaitę/matę „50 pilkų atspalvių“, tai tikriausiai numanote apie ką aš. Šiaip sekso žaidimuose saugus žodis reiškia, kad partneris nebenori, kad eitum ten, kur eini ar tęstum tai, ką darai. Tai neturi būti „STOP, baik, nebereikia“ kažkaip numuša bendrą atmosferą, o štai kokie „raudona, švelnumas, karamelė, vienaragis“ ar dar koks visiškai neutralus žodis tik duoda signalą, kad reikia keisti kryptį.

Laimes dieta Patreon banner

Taip mūsų šeimoje atsirado „everestas“. Žodis, kuris neleidžia įsižiebti pykčiams. Kai jau numatai, ką atsakyti į tai, ką tau pasakė, kaip tas anas sureaguos atgal, ką tada jau žnybsi tu, kaip galiausiai, neišlaikęs atsikirs anas, ir kad kažkuris tikrai verks arba trenks durimis, tuomet „everestas“ stoja tarp mūsų lyg koks gilus įkvėpimas. Po jo, pagal susitarimą, iškart nutylam, ir turi laiko pagalvoti, dėl ko kilo konfliktas ir kur toliau mes norime eiti. Tiesą pasakius, kol kas viską išsisprendžiame labai greitai ir taikiai. Nežinia, ar čia pats žodis, pasąmoningai piešiantis viršukalnę, į kurią tik bepročiai lipti ryžtąsi, ar kad jis šiek tiek juokingai skamba, kai ištari nei iš šio, nei to, bet jaučiu, kad turėčiau jam pasakyti AČIŪ.

TAIP PAT SKAITYKITE:

3 klausimai, kurie parodo, ar jums lemta būti kartu


Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).