SANTYKIAI

Kaip atleisti SAU?3 min read

17 lapkričio, 2020 3 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Kaip atleisti SAU?3 min read

Reading Time: 3 minutes

Mes klystame. Mes pykstame ant savęs už viską. Nuo suklupimų bendraujant („vėl pasakiau nesąmonę, vėl buvau per tylus, per smarkiai užlenkiau, geriau jau būčiau su visa lėkšte spintoj tupėjęs“), iki apsižioplinimų darbe („pasirodžiau kaip durnius… nieko nėra baisiau nei mano užmigimas per susirinkimą“…).
Visus tuos scenarijus, kur galėjome pasirodyti geresni, pasakyti smagiau, gudriau, geriau, sukame galvoje, kaltindami save, kad ir vėl susimovėme. Jeigu jūs iš tų, kurie save plaka už klaidas, žinokite tai normalu – visi mes norime padaryti ar pasakyti teisingus dalykus. Tačiau tam, kad išvengtumėte murkdymosi negatyviose mintyse, turėtumėte išmokti, kaip sau atleisti ir ką daryti, kad protas atsipalaiduotų nuo saviplakos.

Mokykitės užuojautos sau

Nesvarbu, ką padarėte, svarbiausia išjungti tą magnetofoną galvoje, kuris vėl ir vėl prasuka kasetę su įvykiu, turite mokėti save užjausti, išmokti būti atlaidūs ir geri sau. Lengviausias būdas tai padaryti – į viską pažvelgti iš kitų perspektyvos.
Meilė sau – gyvybiškai svarbus dalykas. Elkitės su savimi taip, kaip elgtumėtės su tokioje pačioje situacijoje atsidūrusiu draugu, pagalvokite, ką jam pasakytumėte, kaip paguostumėte, kaip patrauktumėte per dantį dėl susiklosčiusių įvykių ir viską nuleistumėte juokais – visą šį padrąsinimą nukreipkite į save.
Labai svarbu garsiai pasakyti, pripažinti sau, kad Tavo klaida buvo atsitiktinumas – Tau taip juk nenutinka kasdien. Taip, galbūt padarei nesąmonę, bet tai juk pirmoji Tavo nesąmonė – neleisk protui įsibėgėti į pakalnę. Juk Tu tikrai stengiesi būti geriausia savo versija, tad esi vertas atleidimo.

Analizuokite savo mintis


Viskas, per vėlu. Jau prisidirbot, ir jau einat į kampą, kur save paklupdysit ant nevykėlio žirnių. Bet minutei stabtelkit. Savęs kaltinimas dažniausiai mūsų mąstymo modelio pasekmė: visų pirma mes iškeliame sau pernelyg aukštus reikalavimus, neteisingai interpretuojame kitų žmonių lūkesčius mūsų atžvilgiu, arba išpučiame didesnį burbulą nei iš tikrųjų yra.
Svarbiausia čia – sustabdyti beįsibėgėjančios savikritikos, ir paanalizuoti, kaip jūsų mintys keliauja mintys. Galbūt – jūs perfekcionistas, galbūt, jūs sau per žiaurus ir dažniau save linčiuojate nei giriate. Sustokite, pagalvokite, atpažinkite, įvardinkite ir, galiausiai, išjunkite tą juostą galvoje.

Laimes dieta Patreon banner

Nesineškite klaidų namo


Taip jau yra, grįžę iš darbo mes norime viską išlieti savo antrajai pusei. Negana to, kad paskutinę darbo valandą praleidžiame minkydami savo galvą, bambėdami ant savęs ir galvododami, jog esame didžiausi pasaulio nevykėliai, dar ir su savimi bėdas parsinešame. Šis įprotis labai blogas, nes suteikia mums galimybę vėl ir vėl krapštyti žaizdą, mus sargdina ir atima ramybę.
Tad vietoje to, kad gadintumėtės savo (ir antros pusės) vakarą, pabandykite problemas palikti prie darbo stalo: paklauskite, kaip sekėsi jūsų sutuoktiniui, kas gero nutiko per dieną, pasikalbėkite su vaikais, paskambinkite draugams ir dėmesį sutelkite į jų problemas – taip pailsinsite savo protą.

Būkite čia ir dabar


Būti čia ir dabar – didžiausia dovana, kurią galite padaryti sau. Išmokite meditacijos ar kitų praktikų, kurios padėtų neužsiliūliuoti praeityje. Taip išvengsite savigraužos, liūdesio ar streso, sukeliamo anksčiau padarytų klaidų.
Jeigu nesate iš tų, kurie draugauja su meditacija, susiraskite užsiėmimą, kuris jus visiškai įtrauktų: gaminimas, sportavimas, baldų restauravimas. Kitaip tariant, duokite savo smegenims klausimų ar užduočių, kurias jos galėtų spręsti, ir pagaliau paliktų tas klaidas ramybėje.
Kartais tam, kad išgyventume dieną, reikia šviesesnio rytojaus vizijos. Jeigu šiandien – viena tokių, pradėkite planuoti atostogas, peržiūrėkite spektaklių repertuarą – raskite, ko laukti.


Daugiau skaitykite čia.


Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).