SANTYKIAI

Kai jauties neturįs jėgų… niekam2 min read

13 rugsėjo, 2019 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Kai jauties neturįs jėgų… niekam2 min read

Reading Time: 2 minutes

Žinai ką? Aš taip pat turiu sielą, kuri yra abu dalykai – ir švelni, ir pavargusi. Ir aš taip pat galvoju, kad būti atlaidžiam sau, būti švelniam sau, jausti tai, ką jauti, yra gerai. Nesvarbu, ar tai iš skausmo laužytų kaulus, ar siųstų laimės virpuliukus per visą kūną. Lygiai taip pat normalu yra jausti liūdesį. Net jei ir nelabai supranti, kodėl Tau liūdna. Niekas negyvena arba juodoje, arba baltoje pasaulio pusėje. Niekas negyvena tik laimėje arba tik liūdesy. Tu neturi versti savęs nuolat jausti laimę, nuolat vaikščioti išsišiepus ar pasakoti, kaip gerai klojasi Tavo gyvenimas. Bet lygiai taip pat Tu neturi susirinkti visko, kas blogiausia su Tavimi nutiko, ir iš tų lentų pasistatyti namo – taip, kad kasdien sau primintum, kaip viskas yra negerai. Gyvenimas spalvotas. Daugiasluoksnis. Tu lygiai taip pat esi vilties ir nuogąstavimų, džiaugsmo ir liūdesio mišrainė. Aš taip pat dar ieškau savęs ir nesu niekas vienas, aš esu visko daug. Ir dar nežinau, kaip atrasti balansą.
Mama Tau, kaip ir man, niekada nesakė, kad mes, žmonės, esame gražūs prakeiktieji. Nuostabi našta. O gyvenimas – užsuktas ir purvinas reikalas. Gyvenimas Tave nuolat stebins ir tuopat daužys Tau širdį. Gyvenimas Tau dovanos pamokas, kurios Tave augins, kurios leis Tau žydėti ir klestėti, bet kartu tėkštels įvykių, kurie Tave laužys ir minkys į kitą žmogų nebūtinai taip, kaip pats būtum pasirinkęs. Gyvenimas reikalauja dirbti, gyvenimas reikalauja savęs supratimo, gyvenimas reikalauja gyjimo net jei skauda. Gyvenimas reikalauja drąsos ir kovos už save.
Drąsa tai nėra mūšis, nėra žadą atimantys pranešimai prieš tūkstantinę minią, greitos mašinos ar šuoliai parašiutu. Drąsa dažniausiai yra pats tyliausias dalykas, kurį mes padarome. Kartais tai tiesiog išlipimas iš lovos, kai nenori, jog nors vienas saulės spindulys paliestų Tavo odą. Drąsa yra pažiūrėjimas savo skausmui į akis, jo pripažinimas, jo įvardijimas ir pasakymas: „Aš žinau, kad Tu praeisi“. Drąsa yra švelnumas sau, ypatingai kai nei elgesiu, nei pasiekimais nesi tobulas žmonijos pavyzdys. Drąsa yra atleisti sau, tai purvinas darbas su savo siela, reikalaujantis begalės jėgų.
Bet didžiausia drąsa iš visų yra tiestis į šviesą. Drąsa yra rinktis gėrį, net jei nežinai, koks jo tikslas. Drąsa yra leisti sau patikėti, kad Tu augi, net jei ir nejauti ar nematai akivaizdaus rezultato. Drąsa yra pasitikėti savo instinktais net jei ir pasukai Tau nepažįstamu keliu. Drąsa yra niekur nedingstantis žinojimas, kiek dar daug Tavęs laukia, ir kad Tu ištrauksi save iš šiandieninės duobės, nes visada ištrauki. Drąsa yra žinojimas, kad išgyvensi.

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).