SANTYKIAI

Jeigu ieškai meilės, pradėk nuo meilės SAU2 min read

4 gruodžio, 2019 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Jeigu ieškai meilės, pradėk nuo meilės SAU2 min read

Reading Time: 2 minutes

Kaip mes įsivaizduojame meilę? Jei ateiviai nusileidę į Žemę ieškotų paaiškinimo meilei, tikriausiai pirmiausia jiems paskaitytume „Romeo ir Džiuljetą“, parodytume „Titaniką“, „Puikybę ir prietarus“, na, ir žinomi „Graži moteris“ su Julia Roberts. Juk kur meilė, ten gėlės, ilgos vakarienės žvakių šviesoje, mieli siurprizai ir pusryčiai lovoje, saulėlydžiai paplūdimyje ir seksas baltoje, čežančioje patalynėje. Meilė mums – tai „ilgai ir laimingai“, tai žmogus, kuris į mus žiūri už vandenyną gilesnėmis akimis ir randa komplimentą kiekvienam mūsų kūno kampeliui.
Bet ar tikrai tik tai yra meilė? Juk meilė – ne tik visos žvaigždės, kurias Tau kažkas pažadės. Tai jausmas, kuris nesikeičia net tada, kai Tau per pilnatį nurauna stogą. Meilė niekada nenurimsta, laukdama laimingos pabaigos, ji nepataikauja ir nebūtinai sako tik tai, ką norisi girdėti. Ji drąsina, ji įkvepia ir stumteli į naujas pradžias ir iššūkius, palaiko ir skatina pokyčius, ji sako: „Gal viskas ir nesibaigs gerai, bet aš Tave vis tiek mylėsiu“. Nepaisant nieko. Ar toje baltoje patalynėje juoksies, ar verksi, ar tris dienas gulėsi pakišęs galvą po pagalve. Tuomet švelniai paimsiu Tave už rankos ir pasakysiu, kad reikia keltis, nes pasaulis nestovi vietoje, ir taip gulėdamas gali daug ką pražiopsoti.
Kartais meilė turi paleisti Tavo ranką – jei esi tikrai mylimas, tą ranką jausi ir tamsiame miške, ir ant bedugnės krašto. Niekas negalės nuleisti Tavo aukštai iškelto smakro ir sulenkti tiesios nugaros, nes meilė – tai šarvai, viename gabale laikantys visas Tavo daleles. Ir tvirtas, ir sužeistas.
Ir visa tai, ką surašiau, visų pirma galioja Tau. Tos mylinčios akys, pirmiausia turi žvelgti į Tave iš veidrodžio, ne kito žmogaus. Tuo tikėjimu, viltimi, globėjiškumu ir supratimu Tau spinduliuoti turi Tu pats, ne kažkas kitas.
Niekas kitas už mus nenueis mūsų žingsnių, nepatirs, neišgyvens – mes negalime visada vytis antrosios pusės, bandyti su ja spėti ar prilėtinti tempą dėl kito, turime atrasti savo ritmą. Ritmą, kuriuo eidami jaučiamės laimingi. Mes turime išmokti save apkabinti ir saulėtą, ir lėtingą dieną. Atleisti sau, numoti ranka į nesėkmes, kaip į jas numojame guosdami draugus. Nepykti ant saves, jei kažkas pavyko ne taip, kaip planuota, dėkoti sau už kiekvieną dieną, nugyventą Žemėje, kartu su savimi. Mes esame tikrieji savo mokytojai, globėjai, gydytojai, atradėjai. Ir meilės paieškas pirmiausia reikia pradėti nuo meilės sau.

Daugiau susijusių straipsnių:

Kaip atleisti SAU?

Laimes dieta Patreon banner

Gal dabar Tau visai nereikia meilės?

Mes esame meilė

LAIMĖ MYLĖTIS: kaip į santykius susigrąžinti seksą?

 

 

 

 

 

 

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).