SANTYKIAI

Išnaudokite savo talentą3 min read

18 lapkričio, 2020 3 min

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Išnaudokite savo talentą3 min read

Reading Time: 3 minutes

Žiūriu į Luną, sėdinčią ant klozeto: po pažastimi pakišta pasakų knygelė, o laisvąja ranka maitinama pliušinė beždžionėlė, ir tarpais paglostoma krūva avyčių. Tai man net neleidžia abejoti, kad ji – tikra moteris.

Mes, moterys, vienu metu galime daryti daugybę dalykų – taip tiesiog esame sutvertos, nes keli vienu metu atliekami darbai mūsų smegenyse sudegina daug mažiau energijos nei jos prireiktų vyrams. Tai patvirtina ne vienas mokslinis tyrimas. O toms legendoms, kad per amžių amžius moterys rūpinosi namais, vaikais ir vyrais, ir taip išugdė savo gebėjimą multitaskinti, jokio tvirto faktinio pagrindo nėra. Daryti daugybę dalykų vienu metu yra TALENTAS, o talento, kaip žinia, švaistyti negalima.

Sakysite, vyrai taip pat gali daryti daugiau nei vieną dalyką vienu metu. Taip, jie gali. Jie gali valgyti pusryčius, tuo pat metu galvodami, ko norėtų pietums. Teisybė paprasta – jokiam vyrui nebus suvokiama, kaip įmanoma valantis dantis sutvarkyti vonią, kad skutantis kojas gali kalbėti telefonu, padaryti banko pavedimus, maitinant vaiką, planuoti pirkinius, pinant krokodiliuką, mokyti sūnų daugybos lentelės, tuo pat iš šiukšlių maišo klijuojant jam varnos kostiumą…

Laimes dieta Patreon banner

Nenuostabu, kad mes retai pačios nežinome, ko norime. Bet jei vyrui išties įdomu suprasti, kas darosi moters galvoje, jis visada gali savo interneto naršyklėje atsidaryti 2859 langus.

Taigi, kokie langai atidaryti jūsų galvoje rudens pabaigai? Išsišluoti kiemą, nusivalyti langus, persisodinti gėles, nuvesti šunį į kirpyklą, perrūšiuoti vaikų spintą, supakuoti šeimos vasarinius rūbus, patręšti veją, perlakuoti verandos baldus, priversti vyrą susitvarkyti garažą, NUMESTI SVORIO… Nuo mažens mes mokomos būti darbščiomis, patikimomis, savo klasės pirmūnėmis, puikiomis auklėmis, geromis šeimininkėmis – visos esame tarsi šveicariškas kišenis peliukas, kuriame – ir atidarytuvas, ir dildė.

Visi didžiuojamės Lietuvą garsinančiomis moterimis – rašytojomis, mokslininkėmis, teisininkėmis, menininkėmis, tik viena sąlyga: tos moterys dar turi būti geros žmonos, geros mamos, gerai atrodyti, gerai elgtis ir gerai prisižiūrėti.

Bet grįžkime prie talento. Mes galime vienu metu daryti daugybę dalykų. Ir vienu metu visų jų vienodai nekęsti. Ar jeigu kažkurioje srityje esi labai gera, būtinai ja turi ir užsiimti? Pavyzdžiui, aš – puiki meilužė, bet tai nereiškia, kad turėčiau tapti prostitute. Suprantate, kur lenkiu?

Jei tvarkaisi, lygini, gamini, ravi greičiau ir geriau nei vyras…. nereiškia, kad tai turi ir daryti.  Savo talentus reikia išnaudoti tiems, dalykams, kurie tave džiugina. Gali visada pagulėti verandoje su knyga ir pamultitaskinti, galvodama, kaip čia reiktų apkarpyti buksmedžius (bet tik galvoti) arba lakuotis nagus, gerti arbatą, plepėti su drauge ir vartyti žurnalą vienu metu. Skalbyklės visada bus pilnos skalbinių, kriauklės – indų, tad kodėl šį rudenį savo talentų nepasidovanojus sau? Pradėkite mokytis naujos kalbos, užsirašykite į rūbų modeliavimo ar makiažo kursus, gaminkite tai, ko norisi jums, o ne tik tai, ką valgo šeima, sporto klubą iškeiskite į ilgus pasivaikščiojimus su senai matytais draugais, išdrįskite tai, nuo ko save atkalbinėdavote. Jums tikrai pavyks, nes jūs tam sutvertos. Juk kasdien priimate tuntus svarbių sprendimų, randate išeitis iš kritinių situacijų, numalšinate didžiausius gaisrus – visa tai kasdien daro mamos ir žmonos.

Sveika ir laiminga mama ir žmona – kiekvienos šeimos laimės pagrindas. Mokykitės iš gamtos. Juk net ir mažiausias saulės blyksnis ištrina visus sunkius debesis aplink, o pernykščiai lapai visai nebeerzina, jei iš po jų kyšo šviežia žolė. Štai anądien pamačiau ant šiukšlyno ryškiai žydinčią chrizantemą – matyt, kas išmetė: aplink purvynas, pilna šiukšlių ir šunų kakų, o jai dzin – ji žydi, ir man dzin – nes aš matau ir džiaugiuos tik ja.


Daugiau skaitykite čia.


Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).