SANTYKIAI

Išbandyk greitą būdą atrasti ramybę DABAR2 min read

24 liepos, 2020 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Išbandyk greitą būdą atrasti ramybę DABAR2 min read

Reading Time: 2 minutes

Būna tokių dienų lyg tyčia, kai viskas krenta iš rankų, kai atrodo, jog kažkas pavogė visus tavo rūbus ir spinton sukišo arba per mažus, arba per didelius, arba visą naktį užsidėję tavo kelnes vaikščiojo antele. Būna dienų, kai niekas nedžiugina – nei cinamoninės bandelės, nei saulė, nei savas atspindys. Kai sunkiai randi prasmę darbuose, kai santykiai piktina, ir net svajonės atrodo absurdiškos.
Būna dienų, kai norisi tik verkti. Verkti yra gerai. Jei neverki savaitę. Arba prieš veidrodį ir nuo savo paties verkiančio veido dar labiau nori verkti – taip daro mūsų 4 metų dukra.
Taigi visame tame ašarų vandenyne yra tokia ramybės sala. Laimės sąrašų sala. Labai paprasta, bet labai efektyvi praktika, padedanti atrasti vidinę ramybę, atgauti kvėpavimą, permąstyti visas bėdas ir suprasti, kiek iš tiesų daug turi, vadinasi, ne viskas taip beviltiška, kaip tau atrodo. 5 minutės sau ir savo laimės sąrašui gali tikrai pakeisti dieną – tai puiki savigydos, savimotyvacijos ir šiaip, savęs pažinimo forma. Tad kodėl nepradėjus jau dabar?
Idealiausia, jei turite popieriaus ir pieštuką – asmeniškai man, rašymas telefone arba kompiuteryje pasąmoningai susijęs su darbu, todėl sunkiau atsipalaiduoju. Bet kai ištinka bėda, gelbėjimuisi tinka visos priemonės. Sąrašą galite sudarinėti ir mintyse, važiuodami troleibusu ar sėdėdami mašinos kamštyje. Taigi, kokie tie Laimės sąrašai? Tai dalykai, kurie tave džiugina – turi sugalvoti bent 10 punktų. Išsirink vieną arba visus – laimės nebūna per daug.

Tavo geriausios savybės.
Tavo mėgstamiausi prisiminimai.
Geriausios gyvenimo dienos.
Pozityvūs būdvardžiai, kuriais save apibūdintum.
Žmonės, kurie tave myli.
Vietos, kur susipažinai su mylimiausiais.
Dovanų idėjos artimiesiems.
Žmonėms, kurie tave įkvepia.
Dalykai, kuriais didžiuojiesi.
Baisiausi dalykai, kuriuos esi įveikęs ar nuveikęs.
Būdai švęsti savo pergales ir pasiekimus.
Įgūdžiai, kurių norėtum išmokti.
Istorijos, kurias norėtum aprašyti.
Vietos, kuriose norėtum gyventi.
Mėgstamiausios vietos gamtoje.
Mėgstamiausi muziejai.
Mėgstamiausios dainos.
Mėgstamiausios citatos.
Mėgstamiausi filmai.
Visi dalykai, kurie tau sekasi puikiai.

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).