SANTYKIAI SVEIKATA

Bijau ir skiepytis, ir sirgti1 min read

23 rugpjūčio, 2021 < 1 min

Autorius:

Monika Kuzminskaitė

Bijau ir skiepytis, ir sirgti1 min read

Reading Time: < 1 minute

Sveiki! Rytoj laukia skiepas nuo Covid19… Kaip nusiraminti? Bijau ir skiepytis ir sirgti 💔 Atrodo, kad nerimo priepolis ištiks vos įdūrus adatą 💔💔


Sveiki. Pirmiausia reiktų galvoti apie tai, kad nerimo lygis yra proporcingas laikui, kurį skiriate nerimavimui. Kuo daugiau laiko atiduosite šioms mintims, tuo labiau didės nerimo akys. Kiek tik išeina, stenkitės užsiimti kitokiais reikalais – tvarkykitės, žiūrėkite filmus, skaitykite, kalbėkitės su kitais. Visos veiklos, kur jums reikia formuluoti savo mintis ir jas reikšti, bus palankesnės dėmesio nukreipimui negu tos, kur jums kalbėti nereikia. Nerimas yra palaikomas vidinio dialogo, minčių srauto. Jei vidinis dialogas užimtas kitais dalykais (pageidautina, nesusijusiais su skiepais, koronavirusu ar sveikata iš viso), tai jis tuo metu negalės „kūrenti“ jūsų nerimo „laužo“. Jei galite – pamiegokite dienos (arba šiuo atveju – ramybės) miego, taip irgi praeis dalis laiko. Mažiausiai reikėtų skirti laiką įvairių scenarijų detalizavimui – tiek skiepijimo, tiek po skiepijimo. Pažadėkite sau viena – jeigu kažkas ir nutiks, tai tada su tuo ir dorositės. Kol nenutiko – juk gal ir nenutiks visai, todėl dabar dėl to galvos sukti neverta. O tuo tarpu galvokite, kaip skiepą atšvęsite, kur iš karto po to eisite, ką malonaus veiksite, ir kaip sau už tokį žygį atsilyginsite. Ryžto ir ramybės!


Dėl asmeninių psichologės Monikos konsultacijų rašykite jai tiesiai ir šviesiai (Arba tamsiai. Tinka visaip.) – susisiekti galite per Facebook puslapį Šaukštas Proto. Konsultacijos vykdomos jums patogiu laiku, Skype, Facebook platformose.

Laimes dieta Patreon banner

Monika Kuzminskaitė

Aš Monika Kuzminskaitė. Psichologija yra mano antroji profesija - tačiau tik laike, o ne pagal tai, kaip man tai svarbu ir patinka. Baigiau VU Psichologijos bakalauro ir VU Sveikatos psichologijos magistratūros programas; parašiau baigiamuosius darbus apie vaikų gimimo eiliškumo poveikį vaikų elgesiui ir emocijoms ir sveikos vaikų mitybos rūpesčius, kylančius tėvams. Esu Lietuvos psichologų sąjungos narė. Dabar mokausi kognityvinės elgesio terapijos Aarono Becko ir Judith Beck insitute (Beck institute for Cognitive Therapy), baigiau šiuos kursus: Essentials of CBT, CBT for Depression and Suicide prevention, CBT for Anxiety, CBT for Personality Disorders, CBT for Weight Loss and Maintenance.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).