SANTYKIAI

Jūs – pora? Ar vis dėlto meluojate sau?3 min read

19 lapkričio, 2020 3 min

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Jūs – pora? Ar vis dėlto meluojate sau?3 min read

Reading Time: 3 minutes

Beveik santykiai, beveik pora, beveik meilė. Jei šiuo metu turite naują simpatiją, jūsų telefone laiks nuo laiko supypsi žinutė, o paklausti apie širdies užimtumą, paslaptingai šypsotės bičiuliams, gali būti, kad laukia smagi ateitis. Bet gali būti, kad gaištate laiką. Kas tai išduoda?

Nesimatote gyvai. Jūsų santykiai priklauso nuo interneto greičio ir telefono batareikos įkrovimo. Jūs arba susirašinėjate žinutėmis, arba siuntinėjate vienas kitam nuotraukas, arba juokelius. Visada planuojate, ką turėtumėte veikti, bet tai taip ir lieka planais. Po pabendravimo aiškiai negalėtumėte atsakyti, apie ką kalbėjote.

Laiks nuo laiko tas žmogus dingsta. Pastovumas nėra pirma savybė, kurią įvardintum, jei reiktų jį apibūdinti. Jis gali flirtuoti savaitėmis, bet lygiai taip pat gali ignoruoti Tave savaitėmis. Jis elgsis taip, lyg būtum svarbiausias žmogus pasaulyje, o po kelių dienų visiškai atsiribos. Tu negali prognozuoti, kas bus patiekta ryt. Tad, manau, tai nelabai santykiai.

Laimes dieta Patreon banner

– Vien tik flirtas. Negalite pasikalbėti, nepradėję kalbėti apie seksą. Negalite pabūti kartu tiesiog. Jūsų pokalbiai dažniausiai paviršutiniški, ir dažniausiai baigiasi seksu. Be sekso, laikas kartu nelabai ir įgauna prasmės. Gal tai tik potraukis, o ne meilė?

– Nepasiruošęs santykiams. Netiki santykiais. Nemėgsta klijuoti etikečių. Labai laimingas dėl to, kokioje stadijoje dabar judu esate. Pasiteisinimų ir priežasčių išlikti neįsipareigojus yra daug. Ir Tu jas visas jau girdėjai: nesvarbu, kiek stumtum pirmyn, jis stumia atgal stipriau.

– Tu sutikai jo draugus. Kur nors bare ir tikriausiai neplanuotai. Į namines draugų vakarienes kartu neinate. O savo antrosios pusės tėvų ar brolių ir sesių nesutikai. Net pusseserių ar pusbrolių nesutikai. Išvis abejoji, ar jie yra. Ar Tu jiems esi.

– Jūsų santykiai – uždaras ratas. Savotiška rutina, kur pirmiausia Tu parašai. Tada Tu paflirtuoji. Gal susitinkate pasimylėti. Tada jis dingsta. Tada vėl viskas iš naujo ir taip pat. Nesvarbu, kaip stengtumeisi pereiti į kitą lygį ar išsivaduoti iš užburto rato, viskas kartojasi lyg blogas sapnas.

– Jis gali pasakoti apie savo penkmečio planus. Tu gali pasakoti apie savo penkmečio planus. Bet jūsų tiesės tuose pasakojimuose nesusitinka. Jūs nekalbate apie bendrą ateitį. Jis dažnai užsimena apie tai, kaip jam patinka gyventi šiandiena. Gali būti dėl to, jog Tavo žmogus nėra tikras, ar Tu būsi jo ateityje.

– Jam gerai. Jam gerai taip, kaip yra, ir jis nieko nenori keisti. Tu gali darytis galus, grasinti arba susitaikyti, bet jis laimingas taip, kaip yra. O jei jis laimingas taip, kaip yra, vadinasi, jis nieko nekeis – jam gerai ir be santykių. O jeigu Tu šalia, vadinasi, Tu jam duodi tai, ko jis nori, ir jis su džiaugsmu paims tuos santykius-ne santykius.

Tavo žmogus – ne vien tik Tavo. Galbūt pastebėjai, kad judu ne vieni. Kad ir kiti žmonės jį lepina gyvai dėmesiu ir skandina žinutėse socialiniuose tinkluose. Ne tik Tu su juo flirtuoji. Gal vis dėlto gali būti, kad Tu – viena iš daugelio simpatijų?

Negaišk savo laiko. Nelipk per save. Neieškok pateisinimų. Tu nusipelnei viso torto, ne trupinių. Tu nusipelnei meilės. Tau nereiškia prašyti dėmesio. Tau nereikia taikytis ir pataikauti. Tave galima mylėti už Tave. Tave reikia mylėti aukščiausia pavara. Su Tavim įdomu net tylėti. Santykiai turi džiuginti, dovanoti ramybę, pasitikėjimą ir žinojimą. Galbūt šie santykiai nėra Tavo santykiai. Galbūt Tavo santykiai laukia eilės ir laukia, kol praregėsi.


Daugiau skaitykite čia.


Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).