SANTYKIAI

Apie tai, ką Povilas pasakė Lunai2 min read

27 kovo, 2020 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Apie tai, ką Povilas pasakė Lunai2 min read

Reading Time: 2 minutes

– Kaip gerai, kad grįžai, Lunyte. Vakar buvau išėjęs į sodą ir mačiau, kaip tavo lėktuvas praskrido man virš galvos, – per telefono garsiakalbį mūsų mažajai entuziastingai dėsto mano tėtis. Luna, matau, kalkuliuoja galvoje ir akyse fantaziją keičia suvokimas.

– Nu bočiau, negalėjai manęs matyti, mes skrisdome virš debesų.

– Bet aš tikrai tave mačiau, – neatlyžta bočius. – Negi tu nematei manęs, tokio mažyčio?

Laimes dieta Patreon banner

– Bočiau, gal ir mačiau, bet viskas buvo taip maža, kad neatskyriau, – susvyruoja keturmetė.

Padėjus ragelį, į ją atsisuko Povilas. Nors ir skaitė knygą, pasirodo, vis dėlto klausė Lunos ir bočiaus pokalbio.

– Meile, noriu tavęs paklausti: ar tu norėjai, kad bočius būtų tau mojavęs?

– Norėjau.

– O tu tiki, kad jis tau mojavo, nors ir nematei?

– Nežinau.

– Tuomet pasakysiu tau paprastai: niekada gyvenime neleisk sau patikėti, kad viskas, ką matai, ar ko nematai, yra tiesa. Tiesa susideda iš daugybės dalykų: iš to, kaip tu jautiesi, iš to, ko tu nori, iš to, ką manai esant teisinga, iš to kaip elgiasi kiti. Jeigu tu nori, kad tai būtų tiesa, tai ir yra tiesa.

– Gerai, – taip, paprastai, lyg išgirdusi, kad einam valgyt grikių košės, nusišypsojo Luna ir lyg niekur nieko tęsė savo vaikiškus reikalus.

O aš ilgai galvoje sukau jųdviejų pokalbį. Galvojau, kokia tiesa. Kiek mes leidžiame save apnuodyti baimėms, abejonėms, kitų nuomonėms, kiek mus nuo visko stabdo tas pats „žinojimas“: statistika, faktai ir teorijos.
Visada galvojau, kad 100% pasitikiu tik Niutono dėsniais ir Pitagoro teorema, o visa kita turiu išbandyti pati.
Jei kažkam kažkas yra tiesa, tai dar nereiškia, jog tai ir mano tiesa.
Jeigu kažkam kažkas nepasisekė, tai dar nereiškia, jog ir aš suklupsiu.
Dangus bus aukščiausia, kiek gali pasiekti, jeigu tu sau nepasakysi, kad  tavo akys mato ne viską ir tavo nuojauta nežino nė pusės galimybių ir potencialo, kurį tu turi.
Tu visada gali dar kažko išmokti, dar kažką atrasti, dar kažkur būti geresnis, drąsesnis, atviresnis. Pasaulis yra beribis. Tai ne tik ilgumos ir platumos. Tai ir tavo širdis, tavo mintys, tavo žodžiai ir veiksmai.
Gyvenimas nėra lengvas, gyvenimas nėra paprastas, bet jis turi daug šviesos. Tau tereikia tik ją surasti, ir kaip vakar prieš miegą sugalvojom sekdamos pasakas su Luna, susiūti visas žvaigždes į vieną tinklą, ir jomis apsigobti.

 

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).