SANTYKIAI

11 dalykų, kuriuos galėtum sau priminti5 min read

30 gruodžio, 2020 4 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

11 dalykų, kuriuos galėtum sau priminti5 min read

Reading Time: 4 minutes

Šiais metais reikėjo kaip niekada drąsos. Drąsos keisti tai, kas buvo tapę kasdienine duona, drąsos prisitaikyti, drąsos pasakyti NE tam, kad apsaugotum kitus. Drąsos tiesiog būti.

Taip, kartais drąsiam būti lengva – rodos, visi akmenys traukiasi iš kelio. O kartais atvirkščiai – imi jaustis taip, lyg pats būtum tas akmenėlis: mažas, pasimetęs, sutrupintas į gabalėlius. Būtent tomis akimirkomis drąsos reikia ieškoti tyloje, nuoseklume ir ramybėje. Per Kalėdas visiems linkėjau žodžių. Gerų, įkvepiančių, sparnus auginančių. Linkėjau, kad kasdien, prieš kažką pasakydami garsiai, pagalvotume, ar tai, ką sakome, yra TIESA, ar tai, ką sakome, yra ŠVELNU ir MIELAŠIRDINGA, ar tai ką sakome, BŪTINA pasakyti.

Žodžiai gali auginti, žodžiai sukuria legendas ir didvyrius, įkvepia tautas, rašo istoriją… bet jie lygiai taip pat gali vienaip ar kitaip pakreipti mūsų mintis, žlugdyti, skaudinti, kitomis spalvomis piešti realybę. Linkėjau, kad būtume išrankūs su žodžiais, rinktume juos sau ir kitiems lygiai taip, su kokiu dėmesiu, meile, mintimis rinkome dovanas artimiesiems. Žodžiais galime dovanoti jausmą, kad esame mylimi, svarbūs, reikalingi, ypatingi. Žodžiais galime priversti susigūžti, galime ir apglėbti.  Žodžiai – mūsų supergalia, kurią išmokę valdyti, galime pakeisti savąjį ir kitų pasaulį.

Laimes dieta Patreon banner

Tad šiandien kviečiu įkvėpti, iškvėpti ir dovanoti sau kelias akimirkas pakartoti žodžius, kurie leistų susigrąžinti pasitikėjimą ir tikėjimą savimi. Žodžius, kurie padės būti, kvėpuoti ir su atviresnėmis akimis bei ramesne širdimi pažvelgti į naują dieną.

 

Aš esu saugus. Aš esu mylimas. Aš esu tai, ko reikia.

Kartoki šiuos žodžius tol, kol kūnas jais patikės ir atsipalaiduos.

 

Aš tikiu savo paties grožiu. Aš tikiu grožiu to, ką gimiau daryti.

Tu esi gražus žmogus. Gabus žmogus. Taip, Tu, mano Laimingas Žmogau. Tavo kelias gal ir ne visada buvo lengvas. Pats puikiai žinai visus iššūkius ir kliūtis, kurias įveikei, man nereikia tau apie jas pasakoti. Bet kiekvienas mes gimstame skirtingai kelionei. Niekas neturi teisės tau drausti švęsti savęs: to, kuo tiki, to, kas esi, to, ką pasiekei. Tu ir tik tu gali nuspręsti, kas tu esi ir kur eini.

 

Aš pasitikiu savo nuojauta. Aš pasitikiu savo vidiniu balsu.

Santykiai su savimi yra patys svarbiausi santykiai, kokius tik turėsi. Tavo vidinis balsas ir jausmas visada turės įtakos tavo požiūriui ir santykiui į kitus. Nenutildyk savo šviesos. Klausyk jos. Leisk jai padėti tau kurti gyvenimą apie kurį svajoji.

 

Aš nesu mano praeitis. Aš nesu mano rytojus. Aš esu dar ir čia.

Lengva užstrigti praeities scenarijuose – pergroti juos vėl ir vėl, galvojant, kas galėjo būti kitaip. Arba paskęsti ateities planuose, ignoruojant tai, kas vyksta čia ir dabar. Stenkis išlikti momente. Stenkis būti čia ir dabar. Įkvėpk ir iškvėpk. Išjausk savo kūną su kiekvienu įkvėpimu ir iškvėpimu. Sukurk ritmą. Leisk jam tave nuraminti

 

Mano mintys ir jausmai yra vertingi.

Žinai, kartais jaučiu, kad neturiu teisės garsiai išsakyti savo minčių ar emocijų, nes kitų žodžiai kažkodėl atrodo vertingesni, gudresni, prasmingesni, kad kiti žino geriau, kad jie turi didesnę teisę būti scenos vidury.
Bet viskas, ko reikia, tai bendrauti su pagarba sau ir atvirumu bei meile kitiems. Padėk kitiems save išreikšti – sukurk erdvę, kurioje visi jaustų drąsą kalbėti ir kalbėtis.

 

Aš nebijau savo baimės.

Visi mes bijome. Bijoti yra normalu. Baimė yra prigimtinis mūsų savisaugos elementas. Būti drąsiam, nereiškia būti bebaimiam. Drąsai sukurti tereikia baimę pakeisti į nirtulį, jėgą ir aistrą. Tai savotiška alchemija – visos mūsų emocijos reikalingos, tereikia jas sumaišyti tinkamu santykiu. Net ir baimės ištaškyti nereiktų.

 

Aš turiu viską, kad galėčiau pradėti judėti savo svajonės link.

Šitas yra tobulas man: aš esu atidėliojimo čempionė, vis sugalvoju pasiteisinimą, kodėl turėčiau nedaryti kažko, kas susiję su mano svajone, o ne kasdieniais įsipareigojimais. Vis tikiu, kad ateis kažkokia magiška diena, kai JAU galėsiu daryti, ką noriu. Bet iš tiesų, kaskart atidėdama svajonę vis dažniau save nuviliu. No more. Kasdien, bent po mažą žingsnį jos link. Bent po trupiniuką. Pažadu sau ir tu pažadėki man.

 

Aš pripažįstu ir gerbiu savo poreikius.

Kiekvienas mūsų – skirtingas. Kiekvieną mūsų džiugina, liūdina, uždega, įkvepia skirtingi dalykai. Kiekvienas mes turime skirtingas ribas ir minų laukus. Labai svarbu jų neignoruoti, juos gerbti ir kitiems priminti apie pagarbą, kurios tikitės mainais už savąją.

 

Aš su meile ginu tai, kuo tikiu.

Veganizmas, ekologija, meilės laisvė, prieraiši tėvystė… yra daugybė dalykų, kuriais tikime. Ir už juos turime stovėti su meile. Nesmerkdami kitų, nepriekaištaudami, nekeldami savęs aukščiau vien dėl to, kad jie negalvoja taip, kaip mes. Savo pavyzdžiu rodykime, su kokiu švelnumu ir tolerancija reikia mylėti pasaulį.

 

Aš suvokiu savo galias ir jas naudoju atsakingai.

Kiekvienas mūsų turime galimybę kažką pakeisti. Kiekvienas mūsų veiksmas turi pasėkmes. Kai mes suvokiame ir pripažįstame tai, kad mūsų mintys gali tapti daiktais ar veiksmais, mes tampame geresne savo pačių versija. Būki sąmoningas savo pasirinkimuose, intencijose ir poveikyje, kurį darai. Tegul energija, kurią dovanoji pasauliui, būna apgalvota ir magiška.

 

Aš esu dėkingas.

Už tai, kas esu, aš esu dėkingas tiems, kurie mane supo, kai augau. Už tuos, kurie mane įkvėpė. Kurie rašė mane užbūrusias knygas. Kurie mokė, kaip nereikia daryti ir savo pavyzdžiu rodė, kaip nenoriu gyventi. Esu dėkingas visiems, kurie lydi mane mano gyvenimo žingsniuose, kurie būna šalia, kai net pats nenoriu būti su savimi. Esu dėkingas pasauliui, kuris mane priverčia augti su kiekviena diena. Be jūsų nebūtų manęs, todėl esu dėkingas.


Daugiau skaitykite čia.


 

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).