SANTYKIAI

Ko turi atsisakyti, norėdamas būti laimingas? (3/5)2 min read

2 kovo, 2020 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Ko turi atsisakyti, norėdamas būti laimingas? (3/5)2 min read

Reading Time: 2 minutes

Jau trečia dalis apie dalykus, kurie lyg svarmenys prie kojų, neleidžia mums kilti aukštyn, apie dalykus, kurie temdo dienas, nuo veido nubraukia skleistis bepradedančią šypseną, įpročius, kurie pakerpa sparnus, nuleidžia akis ir neleidžia įkvėpti pilna krūtine.
Šią savaitę kviečiu pamąstyti dar apie tris jų. Apie dalykus, kurių reikia atsisakyti, jei nori būti laimingas.
Pirmasis – pokyčio baimė. Jūs neįsivaizduojate, kiek žmonių rašo LAIMĖS DIETAI apie tai, kad norėtų kažką keisti gyvenime, bet bijo. Taip, pokytis yra nežinomybė, bet ar jūs, net ir nieko nekeisdami savo gyvenime, žinote, kas jūsų laukia rytoj ar po savaitės? Tikriausiai kad ne, nes jeigu taip, brūkštelkit man Kenoloto numeriukus penktadienio serijai. Pokytis yra gerai. Jis atveria naujas galimybes, mumyse pažadina nepažintą muziką ir spalvas. Pokytis padeda judėti svajonių link ir jas pasiekti. Pokytis jumyse pakeist ir jus supančių žmonių gyvenimą („Jėėėė, aš gyvenu ne su bulve!“ pasakys). Sek keliu, kurį nušviečia Tavo nuostabumas, priimk pokyčius kaip dovaną – leiskis nešamas, nesipriešink, bet mėgaukis.
Atsisakyk savo baimių. Visos jos iki vienos yra iliuzija – jas sukuri Tu, jos neegzistuoja. Jei būtų kitaip, visi mes bijotume tų pačių dalykų. Taip, mes bijome mirties. Bet mirštame pamažu kiekvieną akimirką, tad nieko čia nepakeisi. Belieka švęsti savo laikinumą ir jį išnaudoti kuo geresnėms patirtims. Geriau pažink savo baimes, pabandyk suvokti, iš kur jos ateina, pasistenk su jomis pabūti: tarkim, sąmoningai apie dalyką, kurio bijai, pagalvok penkias minutes, o tuomet paskambink mamai arba draugei – padaryk kažką, kas Tave priverčia jaustis saugiu. Pabandyk įsivaizduoti, kas blogiausio gali nutikti tuo atveju, kuris Tave baugina? O jeigu taip nenutiks, jau bus gerai?
Baimė – tai iššūkis, o ne siena. Įveikta vaimė – dar viena proga tapti geresniu, tvirtesniu, dar labiau save mylinčiu, savimi pasitikinčiu ir gyvenimą mylinčiu žmogumi.
O gyvenimą mylintis žmogus nedaro dar vieno dalyko – neklijuoja etikečių. Nustok tuos, kurie elgiasi ne taip kaip Tu, vadinti kvailais, keistais ar nenormaliais. Nustok smerkti, pajuokti, šaipytis ar šmeižti iš žmonių, kurių nesupranti, įvykių, kuriais giliau nepasidomėjai, reiškinių, apie kuriuos nieko nežinai. Verčiau skirk laiko akiračio plėtimui, pasidomėk, įsigilink, pažink, atrask, pamilk. Juk Tu pats netelpi nei į vieną žodį, nei į kažkokius rėmus ar apibrėžimą, tad netalpink į dėžutes ir kitų – būsi apdovanotas netikėtomis pažintimis, nuostabiomis istorijomis ir patirtimis, apie kurias net nesvajojai.

Taip pat skaitykite:

Ko turi atsisakyti, norėdamas būti laimingas? (2/5)

Laimes dieta Patreon banner

Ko turi atsisakyti, norėdamas būti laimingas? (1/5)

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).